20:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Borussia Dortmund

3 : 2 (2 : 1)

Na finálový zápas o Nemecký Super Cup 2020 nastúpili naši chlapci v Allianz Aréne proti odvekému rivalovi Borussii Dortmund v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Hernández, Davies – Kimmich, Martínez – Müller, Tolisso, Coman – Lewandowski.

10min – Müller odcentruje na Kimmicha, ktorého hlavičku brankár Hitz chytá.
17min – Reusovu strelu zblokuje Hernández vedľa bránky.
18min – 1 : 0 pri našom rýchlom protiútoku vysúva Müller Lewandowského, ten prihráva Tolissovi, ktorého strelu brankár hostí vyráža na brvno, Tolisso si ale dobehne po dorážku a pošle loptu do bránky.
24min – Neuer chytá gólovú strelu Reusa.
32min – 1 : 1 Davies odcentruje na Müllera, ktorý prekročí Passlacka a hlavou prekonáva brankára Hitza.
39min – 2 : 1 chybu v našej rozohrávke využijú hostia na rýchly protiútok. Håland prihráva Brandtovi a ten prestrelí Neuera.
45min – hlavná rozhodkyňa odpíska koniec 1.polčasu.

47min – po chybe našej obrany sa k strele dostáva Meunier, ktorý v 100% šanci zoči-voči Neuerovi prestrelí našu bránku.
54min – striedame Comana za Gnabryho.
55min – 2 : 2 po našej chybnej rozohrávke vysúva Delaney prihrávkou do uličky Hålanda a ten zoči-voči Neuerovi prestrelí nášho brankára a zrovnáva skóre.
59min – Håland postupuje sám na Neuera, ten jeho zakončenie vyráža.
66min – Hernández vidí žltú kartu za faul na Hålanda.
67min – hostia dvojnásobne striedajú. Meuniera za Schulza a Hålanda za Reiniera.
72min – hostia striedajú Reusa za Reynu.
76min – obe mužstvá striedajú. Naši Pavarda za Richardsa a hostia Hummelsa za Piszczeka a Brandta za Bellinghama.
82min – 3 : 2 Müller na polovici ihriska oberie o loptu kapitána hostí Delaneyho, prihráva Lewandowskému a ten Kimmichovi, ktorého strelu brankár Hitz vyráža, Kimmich ale v páde trafí loptu, ktorý končí v sieti.
83min – dvojnásobne striedame. Lewandowského strieda Zirkzee a Martíneza Musiala.
89min – priamy kop Müllera končí tesne vedľa bránky hostí.
90min – nadstavený čas stretnutia budú 3 minúty.
90+3min – hlavná rozhodkyňa Bibiana Steinhaus odpíska koniec dnešného stretnutia a pečatí pre naše mužstvo zisk Nemeckého Superpohára 2020.

Hansi Flick: „Dnes sa počíta iba víťazstvo, to bol náš cieľ a dosiahli sme ho. Preto pochvala môjmu tímu. Je len niekoľko zápasov, ktoré musíte vyhrať. Na jednej strane to ukazuje mentalitu tímu, ale aj určitú triedu, ktorú majú. Nebolo to také ľahké, hlavne druhý polčas. Viedli sme 2 : 0 a zaslúžili sme si to. Potom sme si sťažili život niekoľkými zlými prihrávkami, pozíciami. Musíme to urobiť lepšie. Joshua Kimmich má veľmi zvláštnu mentalitu a obrovské kvality. Preto je na skutočne dobrej ceste k tomu, aby bol jedným z hráčov, ktorí formujú tento klub. Kompliment!“

Manuel Neuer: „Viete, že hráte proti silnému tímu. Vždy sa môže niečo stať, videli ste to dnes. Dostali sme dva góly. Ale treba povedať, že to bola aj naša chyba. Vrátili sme Dortmund späť do hry. Tiež nie je normálne vždy streliť tri góly. Našťastie to Joshua nakoniec dokázal.“

Joshua Kimmich: „Nakoniec máme trofej, cítime sa dobre. Bojovali sme o bank, aj keď to nebol náš najlepší zápas. Mohli ste vidieť, že máme mentalitu vyhrať aj zápas, v ktorom nehráme až tak dobre. Až tak dobre sme sa nedostali do hry, ale aj tak sme viedli 2 : 0. Musíme byť šikovnejší. Dva inkasované góly boli dve vlastné straty lopty v rozohrávke.

Lucien Favre (tréner Borussie Dortmund): „Určite sme mohli vyhrať aj tento zápas. Mohli sme streliť gól na 3 : 2 a potom by to bolo hotové. Veľa vecí sme zvládli správne, dobre sme tlačili a mali sme šance na skórovanie.“

Julian Brandt (Borussia Dortmund): „Myslím si, že keď sa pozriete na celý zápas, je to trochu sklamanie. Najmä v druhom polčase sme mali dve veľmi dobré šance na vedenie a otočenie zápasu. Nakoniec je to aj kvalita mníchovského tímu, že nevyhráte, ak máte šance v druhom polčase to zvládnuť.“

Marwin Hitz (Borussia Dortmund): „Je to nesmierne trpké. Keď sa vrátite do zápasu po tom, čo prehrávate 0 : 2 a máte dve možnosti, ako vyhrávať 3 : 2, tak ste v tom dobrí. Potom dostaneme gól a musíme povedať, že sme už potom neboli nebezpeční.“