04/10/2015
17:30

FC Bayern – Borussia Dortmund

5 : 1 (2 : 1)

Na zápas 8.kola Bundesligy a zároveň mega šláger jesene nastupujme doma proti Borussii Dortmund v základnej zostave: Neuer – Boateng, Martínez, Alaba – Lahm, Alonso, Thiago – Götze, Müller, Costa – Lewandowski.

4min – Alaba vidí žltú kartu za faul na Aubameyanga. Hosti budú kopať priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti.

5min – Gündoganov priamy kop zblokuje naša obrana na roh.

24min – Costovu strelu vyráža brankár hostí.

26min – 1 : 0 Boateng dlhým centrom z našej polovice nájde Müllera, prehodí brankára Bürkiho a strelou z otočky posiela naše mužstvo do vedenia.

28min – Götze prihráva pred bránku Lewandowskému, tomu Hummels prišliapne v šestnástke pätu, Lewandowski padá, penalta sa ale nepíska.

34min – 2 : 0 Thiago vnikne do šestnástky, fauluje ho Mkhytarian a tentokrát sa už penalta píska. Müller ju bezpečne premení, keď loptu po zemi posiela na opačnú strelu ako sa hodí brankár Bürki.

37min – 2 : 1 Castro posiela pred našu bránku krížnu prihrávku na Aubameyanga a ten znižuje skóre a strieľa gól aj v 8.zápase Bundesligy po sebe.

46min – 3 : 1 Boanteng svojim ďalším nádherným centrom z našej polovice ihriska tentokrát nachádza Lewandowského, ktorý si v plnej rýchlosti obhodí brankára Bürkiho a dopraví loptu do prázdnej bránky po 21 sekundách 2.polčasu.

52min – tréner hostí sa snaží oživiť hru svojho mužstva dvojnásobným striedaním. Z ihriska odchádzajú Castro a Kagawa aprichádzajú Januzaj a Reus.

55min – Lewandowski si v rohu šestnástky zasekne brankára hostí, prihráva Müllerovi, ten ešte lepšie postavenému Götzemu, ten ale nepochopiteľne prestrelí prázdnu bránku.

57min – Reus z dobrej pozície strelou z prvej minie našu bránku.

58min – 4 : 1 nedáš-dostaneš platí aj tentokrát. Götzeho krížna prihrávka nájde Lewandowského a ten krásnou strelou pošle loptu do bránky.

62min – strelu Costu chytá brankár Bürki.

63min – strelu Costu brankár Bürki iba vyráža, ale obrana hostí ju následne odkopáva do bezpečia.

64min – Mkhytarianova strela po prihrávke za obranu minie našu bránku.

66min – 5 : 1 po trme-vrme v šestnástke hostí sa lopta dostáva ku Götzemu a ten ju posiela presne k tyči.

68min – Thiaga strieda Vidal.

71min – Mkhytarianovu gólovú strelu vyráža nádherným zákrokom Manuel Neuer.

76min – Reusov priamy kop z dobrej pozície letí nad našu bránku. Kimmich strieda Alonsa.

78min – Boateng stiahne Aubameyanga a vidí za tento faul žltú kartu. Nariadený priamy kop a tvrdú strelu Januzaja vyráža dobre postavený Manuel Neuer.

80min – Aubameyang vidí za faul na Vidala žltú kartu. Coman strieda strelca dvoch gólov Müllera.

83min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Gündogana. Lewandowského strelu zastavuje bočná sieť.

87min – slabú strelu Mkhytariana chytá Manuel Neuer.

90min – hlavný rozhodca Fritz končí dnešný zápas.

Pep Guardiola: „Blahoželám mojim hráčom, a to nielen za tento zápas, ale za posledných niekoľko mesiacov. Hrali sme dobre.V prvých 15 minútach sme mali problémy a často dochádzalo k strate lopty. Ale potom sme sa prispôsobili systému Borussie Dortmund. Sme veľmi šťastní, pretože sme vyhrali proti jednému z najlepších tímov v Európe.“

Thomas Müller: „Dortmund napádal a hral veľmi vysoko, takmer k stredovej čiare. Bolo ťažké zvýšiť tempo našej hry s krátkymi prihrávkami. Samozrejme, že to sú veľké body. Teraz máme sedem bodov náskok a spôsob víťazstva bol signál. Ale musíme takto hrať naďalej aj po reprezentačnej prestávke. Nič nie je zadarmo. Podmienky sú dobré a mentalita hráčov je jedinečná. Hlad po víťazstvách je prítomný v každom z nás.“

Thomas Tuchel (tréner Borussia Dortmund): „Blahoželám Bayernu k zaslúženému víťazstvu. Myslím, že sme začali dobre, ale to bolo z našej strany asi všetko, pretože sme sa nedostávali do šancí. Vedeli sme, že všetci potrebujeme hrať na najvyššej úrovni, aby sme dnes boli konkurencieschopní a to sme nedokázali. Pri treťom góle bolo rozhodnuté. Musíme pripustiť, že sme dnes neboli dosť dobrí.“