Report: FC Bayern – Borussia Mönchengladbach

13/06/2020
18:30

FC Bayern – Borussia Mönchengladbach

2 : 1 (1 : 1)

V 31.kole Bundesligy nastúpili naši chlapci pre prázdnou Allianz Arénou proti Borussii Mönchengladbach v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Hernández – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Cuisance, Perišič – Zirkzee.

10min – hostia musia stiedať zraneného Thurama za Embola.
12min – Kimmich prihráva Perišičovi, ktorý hruďou sklepne loptu ku Cuisanceovi, jeho strela ale končí nad bránkou.
16min – Embolo prihráva Hofmannovi a ten prestrelí Neuera. Gól ale pre ofsajd, ktorý odhalí systém VAR neplatí.
18min – Cuisance odcentruje na Gnabryho, ktorého hlavičku brankár Sommer chytá.
22min – Hernández zahodí nemožné. Po chybe Gintera sa ocitne sám pred brankárom Sommerom, ten ale jeho zle umiestnenú strelu vyráža.
25min – Alaba podbehne centrovanú loptu a Embolo dostane dostatok priestoru na hlavičku, ktorú ale Neuer vyráža a dorážka útočníka hostí končí na naše šťastie vedľa bránky.
26min – 1 : 0 zlá rozohrávka brankára Sommera sa dostáva ku Zirkzeemu, ktorý pošle loptu do odkrytej bránky.
37min – 1 : 1 Herrmann prihrávkou pred bránku hľadá spoluhráčov, Pavard ale pri nešťastnom obrannom zákroku zrazí loptu za chrbát bezmocného Neuera.
39min – Hernándezov center pošle Cuisance hlavou tesne vedľa bránky.
45min – nadstavený čas budú 3 minúty. Bensebaini vidí za faul žltú kartu.
45+1min – Perišič hlavičkuje, brankár hostí ale loptu pohodlne chytá.
45+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Elvediho za Jantschkeho.
48min – Neuer iba vyráža centrovanú loptu Bensebainiho pred seba, našťastie ju ešte v páde stihne nohou odkopnúť do bezpečia pred dobiehajúcim hráčom hostí.
54min – Embolo prihráva Herrmannovi, jeho strelu ale Neuer vyráža.
60min – dvojnásobne striedame. Cuisancea strieda Coman a Hernándeza Davies.
64min – Kimmich odcentruje rohový kop na Pavarda, ten pošle loptu hlavou nad bránku.
66min – Kimmich hlavou prihráva Gnabrymu, jeho gólovú strelu ale brankár hostí vyráža na roh.
69min – Lainer vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
70min – hostia striedajú Herrmanna za Wendta.
77min – striedame Zirkzeeho za Wriedta.
82min – hostia striedajú Embola za Bénesa.
86min – 2 : 1 Daviesovu krížnu prihrávku prepustí Goretzka na Pavarda, ktorý mu loptu vráti prihrávkou pred bránku, kde ju Goretzka tečuje za chrbát brankára Sommera.
88min – strela Neuhausa končí vedľa našej bránky. Striedame Perišiča za Martíneza.
89min – po našej zlej rozohrávke sa k zakončeniu dostáva Stindl, jeho strela ale tesne minie našu bránku.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Bola to tvrdá práca. Toho sme si boli vopred vedomí, pretože sme zmenili zostavu. Bolo to tiež dôležité, najmä po pohárovom zápase počas týždňa. Gladbach regeneroval týždeň. Som rád, že sme si udržali odstup a vyhrali zápas. Chceme to uzavrieť v Brémach a pokračovať v úspešnej sérii.“

Leon Goretzka: „Emócie po zápase sú veľmi pozitívne. Teší ma, že som dosiahol taký neskorý víťazný gól, ktorý nám v utorok umožní vyhrať titul. Dnes to bolo neuveriteľne ťažké, Gladbach mal dobrý plán. Dnes sme mali na ihrisku ďalších hráčov, čo bolo súčasťou nášho plánu. Inak hráme vlastne 90 minút pressing, teraz sme sa postavili viac defenzívne a chceli sme vychádzať z kompaktnosti. Nakoniec sme zvíťazili. Chceme zvíťaziť aj v Brémach a takto sa vracať domov.“

Manuel Neuer: „V semifinále pohára to bolo podobné. Kedykoľvek je to trochu tesné a na konci sa zápas rozhodne, vyhrá šťastnejší. Teraz sa trochu približujeme k titulu. Dnes sme hrali trochu inak takticky a nemali sme toľko držania lopty, ale skôr sme hrali v strede poľa. Tiež sme nechali hrať trochu Gladbach. To bola dnes naša cesta.“

Marco Rose (tréner Borussie Mönchengladbach): „Dostali sme góly, ktorým sa dalo vyhnúť, ale vyplývali tiež z odvahy. Nedali sme jeden alebo dva góly. Ak si chcete vziať niečo z Mníchova, musíte premeniť svoje šance. Je to ale Bayern Mníchov, ktorý verí v maximálny úspech až do konca. Na tom chceme popracovať.“

Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach): „Dostali sme dva veľmi hlúpe góly. Prvých 60 minút, ale najmä v prvej polovici, sme si viedli dobre a dokonca sme mali viac držania lopty ako Bayern. Podarilo sa im zabrániť tomu, aby sa dostali do svojej bežnej rutiny. S loptou sme urobili veľa dobrých vecí a mali sme dobré držanie. Posledných 30 minút sme ale boli zatlačení veľmi hlboko do obrany.“

Yann Sommer (brankár Borussie Mönchengladbach): „Boli sme v zápase dobrí. Samozrejme, že prehra mrzí. Mali sme veľa kontroly nad loptou, najmä v prvej polovici. Boli sme statoční. V druhej polovici to už ale bolo pre nás o niečo ťažšie.“