18/10/2017
20:45

FC Bayern – Celtic FC

3 : 0 (2 : 0)

Na zápas 3.kola skupinovej fázy Ligy majstrov sezóny 2017/2018 nastupujeme doma proti Celticu FC v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Rudy, Thiago – Robben, Müller, Coman – Lewandowski

6min – Lewandowského spätná prihrávka nájde Thiaga, ktorý pošle loptu pod brvno bránky, gól ale neplatí pretože rozhodcovia usúdia, že Lewandowski už prihrával loptu spoza čiary.
7min – Lustig stiahne v šestnástke Lewandowského za dres, hlavný rozhodca to ako penaltový zákrok neposúdi.
13min – Coman preváha správny okamih na strelu a následná strela Kimmicha končí vedľa bránky.
14min – Coman vnikne do šestnástky, odrazená lopta po jeho prihrávke sa dostáva k Alabovi, ten ale asi z 10 metrov vysoko prestrelí bránku.
17min – 1 : 0 Lewandowského hlavičku čarovným zákrokom vyráža brankár Gordon, na dorážku dobiehajúceho Müllera je už ale bezmocný.
29min – 2 : 0 Coman vnikne do šestnástky, jeho centrovaná lopta si nájde Kimmicha, ktorý ju krásnou umiestenou hlavičkou posiela do bránky.
39min – Roberts vidí žltú kartu za faul na Thiaga.

51min – 3 : 0 Robbenova zrazená strela končí tečovaná nad bránkou. Následne Arjen rozohrá rohový kop, na ktorý najvyššie vyskočí Mats Hummels a posiela naše mužstvo do trojgólového vedenia.
53min – Thiago prichádza v súboji s Thierneyom o loptu, ktorého následnú strelu ale Ulreich pohodlne chytá.
62min – Robbenova strela z voleja je zblokovaná. Následne po centri Alabu dáva Lewandowski gól, ktorý ale pre ofsajd správne neplatí.
65min – hostia dvojnásobne striedajú. Z ihriska odchádzajú Griffiths a Armstrong a prichádzajú Dembele a Rogic.
67min – striedame Thiaga za Vidala.
73min – Robben má dostatok času na presné zakončenie, napriek tomu brankár hostí jeho strelecký pokus vyráža a následne si poradí aj s hlavičkou Lewandowského po centri Alabu.
74min – Ulreich si v tesnom slede za sebou peknými zákrokmi poradí najprv so strelou Sinclaira a potom Rogica.
78min – striedame Comana za Jamesa. Po rozohraní rohového kopu letí hlavička Hummelsa tesne vedľa bránky. Striedajú aj hostia. Robertsa nahrádza Forrest.
80min – striedame Kimmicha za Rafinhu.
86min – Sinclair dáva gól, ktorý ale pre ofsajd správne neplatí. Na opačnej strane končí strela Vidala tesne nad bránkou.
90min – nadstavený čas budú 3.minúty.
90+2min – brankár Gordon reflexívne plecom vyráža gólovú hlavičku Müllera.
90+3min – Boateng v poslednej chvíli zblokuje do šance sa dostávajúceho Sinclaira.
90+4min – dobre a spolu so svojimi asistentmi pozorne pískajúci ruský rozhodca Karasev odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Odohrali sme dobrý zápas. Nevyužili sme ale veľa šancí na skórovanie a to musí byť riešené lepšie. Bolo nutné, aby sme sa dostali späť do hry. Cítim, že tím je veľmi motivovaný.

Thomas Müller: „Po zápase proti Freiburgu sme boli dobre motivovaní a chceli sme pred vypredaným štadiónom uspieť. Od samého začiatku sme preto išli na plný plyn a snažili sme sa využiť príležitosti, ktoré sme mali.“

Arjen Robben: „Bolo dobré urobiť ďalší krok. Chceme pokročiť a zlepšovať sa. Hrali sme dvakrát bez inkasovaného gólu, čo je dôležité, aby sme získali späť stabilitu. Sme na dobrej ceste.“

Jérôme Boateng: „Začali sme dobre, vypracovali sme si kopec šancí a mohli sme streliť aj viacej gólov. Prvý polčas bol lepší, v druhom sme urobili príliš veľa chýb. Je vidno, že máme z futbalu radosť.“

Brendan Rodgers (trenér Celtic FC): „V druhom polčase sme ukázali niektoré dobré okamžiky. Snažili sme sa hrať, ako sme chceli a často sme hľadali cestu vpred. Je treba si uvedomiť kvalitu súpera. Nedržali sme sa dobre v obrane, vieme to urobiť lepšie. Tešíme sa na odvetu v Celtic Parku. Našim cieľom je hrať v tejto súťaži aj po Vianociach.“