21:00
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Chelsea FC

4 : 1 (2 : 1)

Na odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov 2019/2020 proti Chelsea FC sme po takmer polročnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu nastúpili v Allianz Aréne v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Thiago – Perišič, Müller, Gnabry, Müller – Lewandowski.

8min – brankár hostí odpíska penaltu po faule brankára Caballera na Lewandowského, ale postranný rozhodca mu signalizuje ofsajd. Po zhliadnutí videa sa rozhodca vráti k svojmu pôvodnému verdiktu, ukazuje brankárovi hostí žltú kartu a nariadi penaltu.
9min – 1 : 0 sám faulovaný Lewandowski penaltu bezpečne premení. Brankár hostí vystihne smer strely, tá je ale dostatočne prudká a presná aby skončila v bránke.
11min – brankár hostí chytá ďalekonosný strelecký pokus Gnabryho.
14min – Müllerova strela z hranice šestnástky končí nad bránkou hostí.
24min – 2 : 0 Müller oberie o loptu pri rozohrávke Kovačiča a prihráva Lewandowskému, ktorý počka na správny moment a prihrávkou do strany vysunie Perišiča a ten sám pred brankárom hostí prízemnou strelou prestrelí Caballera.
28min – Hudson-Odoi strelou z hranice šestnástky prekvapí a prekonáva Neuera, gól ale pred ofsajd neplatí, čo potvrdí systém VAR.
43min – 2 : 1 Emersonovu prízemnú strelu z uhla Neuer iba vyráža ku Abrahamovi a ten ju pohodlne pošle do bránky. V tej iste minúte vidí Emerson žltú kartu za faul.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

49min – Mountovu strelu Neuer chytá.
61min – Daviesovu prihrávku pred bránku Müller tečuje zo zeme a následne sa lopta odrazí nad bránku.
63min – dvojnásobne striedame. Boatenga za Süleho a Perišiča za Coutinha.
67min – Thiagovu gólovú hlavičku odkopáva Barkley do bezpečia.
70min – opäť dvojnásobne striedame. Thiaga za Tolissa a Kimmicha za Odriozolu.
72min – Coutinhova ďalekonosná strela končí tesne nad bránkou.
73min – Jamesova ďalekonosná strela končí tesne nad našou bránkou.
76min – 3 : 1 Lewandowski odcentruje pred bránku na Tolissa a ten z prvej prestrelí brankára Caballera.
80min – striedame Gnabryho za Martíneza.
81min – hostia striedajú Abrahama za Girouda.
83min – Süleho gólovú strelu spoza šestnástky brankár hostí s námahou vyráža.
84min – 4 : 1 Odriozola odcentruje do šestnástky, kde najvyššie vyskočí Lewandowski a hlavou prekonáva brankára hostí.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – rumunský hlavný rozhodca Haţegan odpíska koniec stretnutia a pečatí nás postup do štvrťfinále.

Hansi Flick:Som veľmi spokojný. Chceli sme vyhrať a pokračovať, kde sme skončili. Tím hral veľmi dobre. V útoku má Chelsea silný tím a neuveriteľnú rýchlosť. Tím však odviedol vynikajúcu prácu, prvých 30 minút bolo vynikajúcich. Chelsea nemal žiadne šance. Nemám toho veľa na čo sa dnes môžem sťažovať. Teraz je dôležité, aby sme zregenerovali a zajtra odleteli do Portugalska. Budeme sa dobre pripravovať a dúfame, že dokážeme znova ukázať naše silné stránky. Chceme vnútiť Barcelone intenzitu a naše kvality.“

Thomas Müller: „Vedeli sme, že máme výhodu s výsledkom z prvého zápasu a tiež so sebadôveru, ktorú momentálne máme v tíme. Nechceli sme ale zápas len odohrať, ale všetkým sme chceli dokázať, že sme postúpili zaslúžene. Nasledujúci zápas máme až v piatok, takže nebolo potrebné šetriť energiu. Teraz je motto: plnou rýchlosťou vpred! Momentálne hráme zápas za zápasom. Neviem koľko zápasov sme neprehrali, ale to nie je podstatné. Musíme ďalej vyhrávať na to ale treba viac ako len talent. V zápasoch na tejto úrovni, aj keď mal Barca nedávno problémy, sa môže stať čokoľvek. Môžete potom vyhodiť víťaznú sériu do koša, ak sa nedostanete na miesto, kam sa potrebujete dostať.“

Robert Lewandowski: „Najdôležitejšie je, že sme hrali dobre v útoku a bavili sa. Vedeli sme, že musíme okamžite nájsť náš rytmus a urobili sme sa naozaj dobre. To je dôležité aj pre zvyšok turnaja. Musíme hrať dobre ako tím. Barcelona je vždy nebezpečná a preto musíme ukázať našu kvalitu.“

David Alaba: „Celkovo môžeme byť spokojní. Bol to prvý súťažný zápas po mesiaci. Nie je vždy také ľahké nájsť rytmus, ktorý sa má okamžite vrátiť. O tom sme vopred vedeli. V príprave sme urobili veľmi dobrú prácu a toto je výsledok. V nasledujúcich týždňoch to bude určite ešte intenzívnejšie. Chceme sa naďalej dobre pripravovať v Portugalsku, aby sme boli pripravení na budúci týždeň. Barcelona má dobrý tím s veľmi, veľmi dobrými individuálnymi hráčmi, ale chceme tomu čeliť. Očakávania sú skvelé. Hráme veľmi dobre a ideme s veľkou dôverou do Portugalska. Nepotrebujeme sa skrývať.“

Niklas Süle: „Som veľmi šťastný, je to skvelý deň, že som sa vrátil po takom dlhom čase. Naozaj som chcel hrať s chlapcami znova a teraz som rád, že obdobie utrpenia skončilo. S Jérômom je dúfam všetko v poriadku, pretože ho potrebujeme na turnaji. Máme skvelého tímového ducha, ktorý sa odráža vo výsledkoch a spôsobe akým hráme.“

Leon Goretzka: „Pri dlhšej prestávke to samozrejme nebolo také ľahké. Situáciu sme však prijali veľmi dobre a do zápasu sme sa dostali perfektne. Samozrejme všetko ešte nebolo správne, ale budeme na tom pracovať. Bude to teraz veľmi špeciálny režim, turnaj má charakter ME alebo MS. Sme na výlet nažhavení, pripravíme sa dobre a potom uvidíme, čo je možné dosiahnuť.“

Frank Lampard (tréner Chelsea FC): „Bol to zaujímavý zápas. Očividne je ale sklamaním, že sme prehrali. Máme veľa mladých hráčov a Bayern má vo svojich radoch hráčov so stovkami zápasov z Ligy majstrov na konte. Mnohí z nás preto očakávali prehru. Môžeme si však zablahoželať k tomu, čo sme ukázali.“