18/09/2019
21:00

FC Bayern – CZ Belehrad

3 : 0 (1 : 0)

Na zápas 1.kola B-skupiny skupinovej fázy Ligy majstrov 2019/2020 nastupujeme v Allianz Aréne v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Pavard, Hernández – Tolisso, Thiago – Coman, Coutinho, Perišič – Lewandowski.

13min – Coutinhovu strelu spoza šestnástky brankár Borjan chytá.
22min – Coutinhova tvrdá strela spoza šestnástky letí tesne nad bránku.
27min – Janderova strela končí vedľa bránky.
34min – 1 : 0 na Perišičov center si pred bránku krásne nabehne Coman, ktorý od Jandera dostane dostatok miesta na presné zakončenie hlavou.
39min – Lewandowského strelu z hranice šestnástky brankár hostí chytá.
40min – Comanovu prihrávku pred bránku Coutinho usmerní za chrbát brankára Borjana, gól ale pre Coutinhov ofsajd neplatí.

47min – Coutinhova strela z hranice šestnástky končí tesne nad bránkou.
51min – Degenek vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Následný priamy kop pošle sám faulovaný hráč nad bránku.
55min – po centri Kimmicha sa lopta dostáva ku Perišičovi, ktorý z otočky pošle strelu iba do náručia brankára Borjana.
57min – Lewandowski neprestrelí dobre postaveného brankára hostí.
58min – Lewandowského lob odkopáva Degenek z bránkovej čiary.
61min – strela Jandera končí vysoko nad našou bránkou.
62min – hostia striedajú Jovančiča za Vuliča.
65min – Perišičov lob zastaví brvno bránky, dorážka Lewandowského z dobrej pozície končí nad bránkou. Následne dvojnásobne striedame. Perišiča za Gnabryho a Tolissa za Martíneza.
70min – hostia striedajú Pavkova za Boakyeho.
74min – Pavardova ďalekonosná strela letí vysoko nad bránku.
78min – Marinov pokus o obstrelenie Neuera končí tesne vedľa bránky.
80min – 2 : 0 Lewandowski si chce naraziť loptu z Gnabrym, obranným zákrokom dvojice hráčov sa však lopta dostane za obranu hostí, kde ju opäť Lewandowski sklzom pošle za chrbát brankára Borjana.
82min – hostia striedajú Garcíu za Vukanoviča.
83min – Coutinha strieda Müller.
87min – Milunovič si takmer strelí vlastný gól, keď tečuje Kimmichovu prihrávku pred bránku do brvna.
90min – Lewandowského strelu odkopáva stopér hostí do bezpečia z bránkovej čiary. Vulič vidí žltú kartu za faul na Martíneza. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – 3 : 0 rozohrávame priamy kop, pri ktorom Thiago šikovne nacvičenou akciou prehodí loptu za postavený múr na Müllera, ktorý strelou z prvej prekonáva brankára Borjana.
90+4min – škótsky hlavný rozhodca Madden odpíska koniec stretnutia.

Niko Kovač: „Gratulujem tímu k dobrému začiatku novej sezóny Ligy majstrov! Môžeme byť veľmi spokojní. Je dobré, že sme si vytvorili veľa šancí. Samozrejme sme mohli streliť o jeden alebo dva góly viac. Belehrad však dobre bránil. Teraz je čas spojiť sily a znovu odohrať dobrý zápas proti Kolínu nad Rýnom za 72 hodín.“

Robert Lewandowski: „Celý zápas sme mali pod kontrolou a hrali dobre. Vypracovali sme si veľa príležitostí. Strelili sme však príliš málo gólov. Snažili sme sa vždy hrať dopredu. Niekedy sme sa mohli lepšie rozhodnúť, ale to sú malé veci. Nakoniec sme strelili tri góly, no mohlo ich byť päť alebo šesť. Takéto zápasy sú potrebné, urobíme dobrú analýzu, aby sme zistili, čo je možné urobiť lepšie. Po druhom góle sa to stalo ľahším. Som rád, že som znova strelil gól.“

Thomas Müller: „Keď nastúpim na zápas, je to všetko o nastavení impulzov. Bez ohľadu na to, na koľko minút prídem chcem pomôcť. Spoluhráči to prijímajú vďačne. Môžete povedať, že ak to navyše vedie ku gólu, je to o to lepšie.“

Vladan Milojevič (tréner CZ Belehrad): „Vedeli sme, čo môžeme očakávať. Hrali sme proti veľkému FC Bayern, ktorý bol samozrejme favoritom. Bolo pre nás veľkým zážitkom hrať v Allianz Aréne. Neobávali sme sa a snažili sme sa, aby bol priestor tak stiesnený, aby odolal útokom a chceli sme hrať na protiútoky. V strede poľa sme ale loptu strácali príliš rýchlo. Celkovo by som rád zablahoželal Bayernu k zaslúženému víťazstvu.“