29/09/2015
20:45

FC Bayern – Dinamo Zagreb

5 : 0 (4 : 0)

Na druhý zápas skupinovej fázy Ligy majstrov proti 45 zápasov nezdolanému Dinamu Zagreb nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Alaba, Bernat – Kimmich – Costa, Thiago, Götze, Coman – Lewandowski.

3min – Costov center odhlavičkuje Kimmich nad bránku hostí.

4min – Götzeho strela letí nad bránku.

8min – Pivarič zahrá v šestnástke evidentne rukou, ani jeden z rozhodcov na ihrisku aj okolo neho to žiaľ nevidí.

10min – Boatengovu strelu z diaľky vyráža brankár Eduardo.

13min – 1 : 0 Thiago prihráva Costovi, ten si zbehne do šestnástky a z uhla prekvapivo prestrelí brankára hostí.

19min – Costa odcentruje a Lewandowski jemne tečuje loptu vedľa bránky.

21min – Boateng vidí žltú kartu.

22min – 2 : 0 Benkovič urobí ako stopér chybu, keď po zlom odhlavičkovaní lopty ešte navyše spadne, čo využije na získanie lopty Thiago, ktorý sa rúti na brankára Eduarda, nezištne ale prihráva loptu Lewandowskému a ten už nemá problém poslať ju do prázdnej bránky.

25min – 3 : 0 Götze si vymení loptu s Comanom a jeho strela končí po chybe brankára Eduarda v bránke hostí.

28min – 4 : 0 Costa odcentruje a Lewandowski posiela loptu od brvna za bránkovú čiaru. Robert je o tom, že lopta skončila celým objemom za bránkovou čiarou presvedčený hneď a rovnakého názoru sú po chvíli aj rozhodcovia.

30min – Alabovu strelu z diaľky vyráža brankár Eduardo.

37min – Boatengova strela z diaľky končí nad bránkou hostí.

45min – koniec 1.polčasu.

46min – obe mužstvá v polčase striedajú. Naši Bernata za Martíneza a hostia Benkoviča za Santosa.

56min – 5 : 0 Costa pätičkou vysunie Thiaga, ktorého prihrávku za obranu si nachádza Lewandowski a ten už nemá problém prelobovať brankára Eduarda.

57min – Costu strieda Müller.

61min – hostia striedajú Machada za Roga.

63min – so Soudamiho ďalekonosnou strelou si bez námahy poradí Manuel Neuer.

64min – Boatenga strieda Rafinha.

66min – Pivarič vidí žltú kartu.

69min – Pjacu strieda Henríquez.

70min – Lewandowski tečuje loptu vedľa bránky.

72min – strela Henríqueza letí vysoko nad našu bránku.

74min – Götzeho strela letí vedľa bránky.

76min – Lewandowski sám zoči-voči brankárovi Eduardovi trafí loptu iba do neho.

79min – Lewandowského priamy kop letí nad bránku hostí.

82min – Ademi vidí žltú kartu za faul na Comana.

88min – Thiagov priamy kop končí v náručí brankára Eduarda.

90+1min – Lahm prihráva Lewandowskému, jeho strelu ale zblokuje obrana hostí.

90+2min – hlavný rozhodca Kulbakov z Bieloruska odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Gratulujem hráčom. Ukázali sme dobrý výkon. Mali sme niekoľko kontier a dobrú kontrolu nad hrou. Šesť bodov – sme na správnej ceste, tím je vo forme. Zajtra pôjdeme na Oktoberfest. Potom máme čas premýšľať o Dortmunde.“

Philipp Lahm: „Hrali sme od začiatku sústredene, vytvorili si šance a po 30 minútach bolo po zápase. To musí byť úprimne povedané. Mali sme hru po celý čas absolútne pod kontrolou a nepovolili sme žiadny protiútok. To je tiež veľmi dôležité.“

Mario Götze: „Boli sme flexibilní v ofenzíve a využili medzery, ktoré tam boli. To je dôležité, keď súper je veľmi hlboko a bráni s deviatimi, desiatimi mužmi. Skoré góly nám hrali do karát. Môžeme byť spokojní. Tam boli dôležité najmä tri body.“

Zoran Mamic (tréner Dinamo Zagreb): „Bayern ukázali, akú má silu. Oni boli lepší vo všetkých ohľadoch a brutálne potrestali naše chyby. Kvalitatívny rozdiel Bayernu je obrovský.“