15:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Eintracht Frankfurt

5 : 1 (1 : 0)

Na posledné kolo Bundesligy v ktorom musíme minimálne remízou potvrdiť zist titulu nastupujeme v Alliaz Aréne proti Eintrachtu Frankfurt v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Thiago – Müller, Goretzka – Gnabry, Lewandowski, Coman. Zápas sa začal poďakovaním zástupcov klubu trojici odchádzajúcich hráčov – Franckovi Ribérymu, Arjenovi Robbenovi a Rafinhovi.

4min – 1 : 0 Müller vysúva prihrávkou Comana, ktorý obstrelí brankára Trappa.
7min – Lewandowski prihráva Gnabrymu, ktorého strelu brankár Trapp nohou vyráža do bezpečia. Vzrušenei je ale zbytočné šanci predchádzal ofsajd.
10min – Lewandowski z hranice malého vápna hlavou pošle loptu nad bránku.
13min – Lewandowski vnikne do šestnástky, jeho strelu ale brankár hostí nohou vyráža na roh.
17min – Hinteregger v šestnástke sotí Gnabryho k zemi, penalta sa ale nepíska.
26min – po rýchlom protiútoku Lewandowski vysúva Gnabryho, ktorý presnou strelou k tyči zvyšuje skóre. Hlavný rozhodca ale nechá situáciu pošúdiť videorozhodcom, ktorý odhalí Lewandowského ofsajd a tak hlavný rozhodca gól neuzná.
31min – Coman odcentruje a hosťujúci de Guzman pri obrannom zákroku pošle loptu do brvna vlastnej bránky.
32min – Lewandowski prihráva Müllerovi, ktorého strelu brankár Trapp nohou vyráža.
33min – Gnabryho strela z prvej končí vedľa bránky.
36min – Hinteregger vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
37min – striedame Goretzku za Sanchesa.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú de Guzmana za Hallera.
50min – 1 : 1 po rohovom kope hostí sa lopta dostáva k Abrahamovi, ktorý ju pošle do brvna našej bránky, odkiaľ sa lopta dostáva k Hallerovi, ktorý ju bez problémov pošle do odkrytej bránky.
51min – Hasebe vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
53min – 2 : 1 strelu Müllera vyráža brankár Trapp iba k Alabovi, ktorý ju pohodlne pošle do bránky.
56min – Lewandowski hlavou pošle loptu na Gnabryho, jeho strela z prvej končí vedľa bránky.
58min – 3 : 1 Coman vysúva Sanchesa prihrávkou za obranu, ten si zasekne obrancu hostí a prestrelí brankára Trappa.
61min – striedame Comana za Ribéryho.
63min – Müllerov lob minie bránku hostí. Hostia následne striedajú Rebiča za Torra.
65min – Kimmichova strela letí nad bránku.
67min – striedame Gnabryho za Robbena.
69min – Kimmichovu strelu vykopáva Abraham z bránkovej čiary. Thiago vidí žltú kartu za faul na Kostiča.
73min – 4 : 1 Ribéry vnikne do šestnástky, hodí si loptu medzi da Costu a Abrahama a prelobuje brankára Trappa. Následne po oslave gólu vidí od hlavného rozhodcu žltú kartu za vyzlečenie dresu.
78min – 5 : 1 Alaba prihráva Robbenovi a ten umiestni loptu do odkrytej bránky hostí.
82min – lopta putuje po osi Lewandowski-Müller-Robben, aby strelu posledne menovaného brankár Trapp ako inak nohou vyrazil do bezpečia.
83min – Robben pri svojej typickej akcii pošle loptu na bránku, brankár Trapp ju vyráža a následne si poradí aj s dorážkou Müllera.
90min – Kostič pošle strelou loptu nad bránku. S naplnením riadneho hracieho času odpíska hlavný rozhodca Stegemann koniec dnešného zápasu, koniec posledného bundesligového zápasu v tejto sezóne a zároveň pečatí zisk siedmeho v rade a celkovo 29 titulu v Bundeslige pre naše mužstvo.

Niko Kovač: „Vďaka môjmu tímu a našim fanúšikom sme odviedli skvelú prácu. Na jeseň sme mali deväť bodovú stratu, preto gratulujem mojim chlapcom. Som úplne šťastný, ale aj vyčerpaný a dúfam, že sa budeme môcť dobiť v budúcom týždni. Pred začiatkom zápasu som počul, že doteraz to bol len veľký Kaiser (Franz Beckenbauer), ktorý sa ako hráč a tréner tu (v Bayerne) stal majstrom, ale to len taká poznámka. Chcel by som tiež zablahoželať Eintrachtu k postupu do Európskej ligy. Futbal znamená emócie, to je krása futbalu. Preto chcem poďakovať fanúšikom. Vedeli sme, že Dortmund viedol cez polčas. Boli sme varovaní. Po góle na 2 : 1 sme boli šťastní. Potom bolo jasné, že kvôli ťažkej sezóne vo Frankfurte bude na ihrisku miesto a my sme sa veľmi dobre presadili.“

Franck Ribéry: „Celá moja rodina, moje deti, moja žena, moji rodičia, rodičia mojej manželky a moji bratranci prišli pre tento špeciálny moment z Francúzska. Bolo to ťažké, ale hlavná vec je, že sme šampióni. Toto je môj posledný veľký moment v Allianz Aréne so svojimi spoluhráčmi a fanúšikmi. Nebol som tu len dva alebo tri roky, bol som v Bayerne dvanásť rokov. Zažil som tu veľa skvelých chvíľ, ale moja najlepšia sezóna bola v roku 2013. Čo sme dokázali, je jednoducho úžasné.“

Arjen Robben: „Po takomto zápase je vo vás mnoho emócií, prechádjú celým telom, nedá sa to opísať slovami. To je niečo, čo musíte zažiť. Ale najlepšou časťou pre mňa je to, že tu dnes bolo veľa chlapcov, s ktorými som hral pred časom v Bayerne. Bojoval som päť mesiacov, aby som sa vrátil. A dnes to bola len odmena.“

Robert Lewandowski: „To bola pre nás posledný zápas, vedeli sme, že dnes musíme nielen vyhrať, ale musíme ukázať, kto je nemecký majster. Hrali sme naozaj dobre, bavili sa a strelili veľa gólov. Preto aj keď sezóna nebola celkom jednoduchá, zaslúžime si byť majstrom Nemecka. Pred zápasom som videl rodiny Arjena a Francka, musím povedať, že som si povedal, že dnes to chcem vyhrať pre týchto troch – Rafu, Arjena a Francka.“

Adi Hütter (tréner Eintracht Frankfurt): „Blahoželáme Bayernu k titulu. Boli sme len dobrým hosťom. Bayern bol o 2 triedy lepší a vyhral na tejto úrovni. Moje mužstvo bolo úplne stlačené ako citrón. To bola zápas číslo 50 na vysokej úrovni. Nikto to od nás nečakal celý rok. Sme na siedmom mieste, boli v semifinále Európskej ligy, zažili veľké večery. V skupinovej fáze sme nastavili rekord. Mnohí hráči sa vyvinuli, takže na tento rok sa môžeme pozerať veľmi, veľmi pozitívne. Podľa môjho názoru je to absolútne pozitívny záver. Som veľmi hrdý.“