23/05/2020
18:30

FC Bayern – Eintracht Frankfurt

5 : 2 (2 : 0)

V 27.kole Bundesligy nastúpili naši chlapci pred prázdnou Allianz Arénou proti Eintrachtu Frankfurt v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka – Coman, Müller, Perišič – Lewandowski.

11min – po rohovom kope trafí Lewandowski brvno.
12min – center Kimmicha za obranu pošle Perišič z prvej slabou strelou na bránku, brankár Trapp loptu bez problémov chytá.
14min – Kimmich odcentruje a Pavard pošle loptu hlavou presne do miest kde stojí brankár hostí, ktorý loptu chytá.
17min – 1 : 0 Müllerova spätná prihrávka si nájde Goretzku, ktorý strelou prekonáva brankára Trappa.
18min – Rodeho strelecký pokus minie bránku.
19min – Kimmich pošle na bránku veľmi nepresnú ďalekonosnú strelu.
21min – slabú Perišičovu strelu brankár hostí chytá.
24min – Kimmichova strela spoza šestnástky minie bránku.
35min – Hinteregger vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
37min – Alabov ďalekonosný gólový strelecký pokus vyráža brankár hostí na roh.
38min – rohový kop odcentruje Kimmich na Lewandowského, ten hlavou minie bránku.
41min – 2 : 0 Davies odcentruje do šestnástky, kde si Müller spracuje loptu a prestrelí brankára Trappa. Gól ešte odobrí videorozhodca, ktorý vylúči ofsajd Müllera.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

46min – 3 : 0 hostia cez polčasovú prestávku striedajú N’Dicka za Chandlera. Už po 45 sekundách druhého polčasu Müller prihráva Comanovi, ktorý odcentruje na Lewandowského a ten hlavou prekonáva brankára Trappa.
50min – Müller odcentruje a Perišič hlavou minie bránku.
52min – 3 : 1 Rode prihráva Hintereggerovi ktorý dostane príliš veľa priestoru a tak strelou prekonáva Neuera.
55min – 3 : 2 Rode odcentruje rohový kop a keďže ani Lewandowski ani Pavard neustrážia Hintereggera a tak ten strelí svoj druhý gól v zápase.
61min – 4 : 2 chybu Fernandesa pri obrannom odkope vystihne Davies a strelou prekonáva brankára Trappa.
64min – striedame Gnabryho za Perišiča.
65min – Comanovu strelu brankár hostí vyráža.
68min – Gačinovičovu strelu Neuer vyráža.
71min – hostia dvojnásobne striedajú. Gačinoviča za Sowa a Rodeho za Kamadu.
73min – striedame Boatenga za Hernándeza.
74min – 5 : 2 Gnabry sa ocitne sám pred brankárom Trappom, špičkou pošle loptu vedľa neho a Hinteregger si loptu, pri pokuse o obranný zákrok, zrazí do vlastnej bránky.
76min – hostia využijú nateraz povolené 4 a 5 striedanie a opäť dvojnásobne striedajú. da Costu za Durma a Silvu za Dosta.
83min – Kostičova krížna strela trafí tyč našej bránky a jeho následnú strelu Neuer chytá.
85min – dvojnásobne striedame. Comana za Zirkzeeho a Kimmicha za Cuisanca.
87min – Cuisancova strela spoza šestnástky minie bránku.
90min – hlavný rozhodca Fritz s naplnením riadneho hracieho času a bez nadstavenia odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „S prvou polovicou som bol veľmi spokojný. Dominovali sme. Najmä to, čo David Alaba hrá ako stopér, ako drží obranu spolu, to je skvelé. Dnes musíte tiež vyzdvihnúť Thomasa Müllera, ktorý priestor využíval veľmi inteligentne a podieľal sa na niektorých góloch. Prvá polovica bola taká, ako sme si predstavovali. Po prestávke sme zvýšili na 3:0. Možno sme sa potom trochu nesústredili a možno chýbala koncentrácia. Proti lopte sme neboli takí dobrí a Frankfurt má veľmi dobré štandardky. Nevyzerali sme tam dobre. Pozrieme sa na to a z toho sa poučíme. Dúfame, že v utorok to bude pekný zápas.“

Thomas Müller: „Bol to pre nás absolútne dôležitý zápas Bundesligy. Potom, čo Dortmund vyhral, chceli sme ho nasledovať. Poďakovanie patrí tímu. Odohrali sme to celkom dobre. Inkasované dva góly samozrejme nevyzerajú tak dobre. Celkový vzhľad bol ale celkom dobrý. Proti Dortmundu ukážeme, že dokážeme hrať veľmi vášnivo aj bez divákov. Bol to pre nás veľmi dôležitý týždeň. Rozhodli sme sa vziať si tri výhry. Pochodujeme na Dortmund, môžeme sa veľmi tešiť na utorok. Chceme priniesť titul do Mníchova, kam patrí.“

Leon Goretzka: „Sme radi, že môžeme opäť hrať futbal za konkurenčných podmienok. Frankfurt bol súperom, ktorý bol fyzicky veľmi silný. Bol to určite atraktívny zápas pre divákov. Keď som skóroval, ukázala sa kvalita Thomasa, že loptu zahral na slepo, ale aj tak ma našla. Po góle na 3 : 2 mal Manu veľké chvíle. Budeme hrať proti Dortmundu na 100 percent. Toto sú zápasy, na ktoré sa veľmi tešíme.“

Adi Hütter (tréner Eintracht Frankfurt): „Bolo to zaslúžené víťazstvo pre Bayern. Poďakovanie patrí môjmu tímu, ktorý reagoval na zápas proti Gladbachu. Odohrali sme veľmi slušný zápas, najmä po tom, čo sme mali pocit, že si môžeme niečo vziať so sebou. Samozrejme sme vedeli, že Bayern môže výkon gradovať. Štvrtý gól bol veľmi nepríjemný, pretože to bol viac-menej vlastný gól. Darček z našej strany. Ťažiskom bolo, že sme krátko pred a po prestávke pripustili gól. Veľmi ma ohromila reakcia na to, ako sme strelili góly po dvoch štandardných situáciách. Potom sme mali ešte niekoľko šancí, vrátane tyčky Kostiča. Výhra domácich je v poriadku, ale som naštvaný, že sme dostali päť gólov. Môžeme však na tomto výkone stavať.“

Martin Hinteregger (Eintracht Frankfurt): „V prvom polčase sme veľa inkasovali. Po prestávke prišiel úder na 0 : 3. Dva góly do nás opäť vdýchli nový život. Ukázala sa ale trieda Bayernu. Potom jednoducho zaradili vyšší prevodový stupeň. Góly štyri a päť sme samozrejme dostali kvôli dvom chybám. Napriek tomu sme odohrali slušný zápas a to najmä v druhej polovici.“