10/06/2020
20:45

FC Bayern – Eintracht Frankfurt

2 : 1 (1 : 0)

V semifinále Nemeckého pohára nastúpili naši chlapci pred prázdnou Allianz Arénou proti Eintrachtu Frankfurt v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka – Coman, Müller, Perišič – Lewandowski.

6min – Kimmich odcentruje na Müllera, ktorého hlavičku odvracia hlavou z bránkovej čiary Kohr.
8min – Müller prihráva Lewandowskému, ktorý loptu pred prázdnou bránkou nepochopiteľne minie.
13min – Pavard prihráva Lewandowskému, ktorý tečuje loptu vedľa bránky.
14min – 1 : 0 Coman prihráva Lewandowskému a ten Müllerovi, ktorý odcentruje a Perišič hlavou prekonáva brankár Trappa.
25min – Davies odcentruje na Comana, ktorý strelou netrafí úplne odkrytú bránku hostí.
28min – rýchly protiútok našich chlapcov sa končí nepresnou strelou Comana.
31min – Lewandowski si zasekne Hintereggera aj N’Dicka, jeho strelu ale brankár Trapp vyráža.
44min – Perišič vidí žltú kartu za faul na Kohra.

58min – Coman prihráva Kimmichovi, jeho strelu do stredu bránky ale brankár hostí vyráža.
62min – dvojnásobne striedame. Perišiča za Hernándeza a Comana za Thiaga.
66min – hostia dvojnásobne striedajú. Gačinoviča za Kamadu a Tourého za da Costu.
69min – 1 : 1 striedajúci hráči hostí sa po 3 minútach pobytu na ihrisku postarajú o vyrovnanie. Kamada prihráva da Costovi a ten úplne osamotený prestrelí Neuera.
70min – Silvova strela končí nad bránkou.
73min – Müllerovu strelu spoza šestnástky brankár Trapp chytá.
74min – 2 : 1 lopta sa po osi Goretzka-Davies-Kimmich dostáva k Lewandowskému, ktorý strelou prekonáva brankára Trappa.
77min – hostia dvojnásobne striedajú. Kohra za Dosta a Ilsakera za Torróa.
79min – po priamom kope hostí hlavičkuje Torró nad bránku.
86min – striedame Goretzku za Martíneza.
88min – Silva vidí žltú kartu na rečnenie.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+3min – Hinteregger vidí za zákerný faul na Thiaga, ktorého zbytočným sotením do chrbta narazí o reklamný panel, žltú kartu. Thiaga sa snaží pomstiť Hernández, ktorý od hlavného rozhodcu tiež vidí žltú kartu.
90+4min – Lewandowski pošle loptu strelou z hranice šestnástky nad bránku.
90+5min – hlavný rozhodca Fritz odpíska koniec dnešného stretnutia a pečatí náš postup do finále Nemeckého pohára.

Hansi Flick: „To je pohár. Súper nás vystavil veľkému tlaku a raz alebo dvakrát sme mali problémy. Nakoniec je to ale zaslúžené víťazstvo pre môj tím. V prvom polčase sme mali premeniť šance, streliť jeden alebo dva ďalšie góly, potom by sa druhý polčas trochu líšil. Ale musím zložiť svojmu tímu obrovský kompliment. Tím hrá veľmi dobre. Je veľmi dôležité, aby sme prešli aj takýmto pohárovým bojom. To je krok, ktorý sme chceli urobiť a teraz sme vo finále v Berlíne.“

Thomas Müller: „Frankfurt ukázal v prvej polovici veľa únavy. My sme boli čerstvejší a mali sme jasne viesť. Boli sme však tiež dosť unavení a vyčerpaní z posledných niekoľkých týždňov. Bohužiaľ to prišlo v druhej polovici. Boli sme nepresní, nie sme na to zvyknutí. Naši chlapci v obrane ale odviedli dobrú prácu. Pracovali sme ale trpezlivo ďalej a teraz môžeme byť spokojní.“

David Alaba: „Celkovo si myslím, že je v poriadku, že odchádzame z ihriska ako víťazi. Myslím, že sme mohli rozhodnúť o zápase skôr už v prvej polovici. Naozaj sme mali niekoľko šancí, ktoré sme nepremenili. Potom sme dostali vyrovnávajúci gól a potom sme vedeli, že to nebude ľahká úloha.“

Alphonso Davies: „Frankfurt nie je len veľmi silný tím na papieri. Museli sme urobiť maximum. Dosiahnutie finále je odmenou za tvrdú prácu, ktorú sme v tejto súťaži predviedli. Naozaj som chcel ísť do Berlína. Keď sme dorazili do finále, splnil sa mi sen. Ako vždy, budeme plne motivovaní rozhodnúť zápas pre nás.“

Adi Hütter (tréner Eintrachtu Frankfurt): „V druhej polovici sme hrali naozaj dobrý zápas a zaslúžene sme vyrovnali. Môžeme byť veľmi hrdí, pretože mnohí z nás neverili tomuto zápasu. Dostali sme Bayern na pokraj porážky. Odchádzame však ako porazení a to bolí. Bolí to, že budúcu sezónu nebudeme môcť hrať medzinárodnú súťaž. Musíte žiť s tým ako to je. Nie sme úplne spokojní.“

Sebastian Rode: „Je to veľmi trpké. Druhý gól bol príliš jednoduchý. To bol malý úder pod pás. Ale odohrali sme dobrý zápas. Šanca tam bola. Je škoda, že sme ju nevyužili.“

Timothy Chandler: „V druhej polovici sme odvážne vyšli z obrany, tlačili a hrali priamo vpred. Keby sme hrali týmto spôsobom v prvej polovici, mohlo to byť ešte lepšie. V prvej polovici sme neboli tak statoční. Som na tím hrdý. Dali sme do toho všetko. Teraz musíme pracovať a zbierať body v Bundeslige.“