17:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Eintracht Frankfurt

1 : 2 (1 : 1)

Na zápas 7.kola Bundesligy proti Eintrachtu Frankfurt nastupujeme v Allianz Aréne v základnej zostave: Neuer – Süle, Upamecano, Hernández, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Sané – Lewandowski.

3min – Müller prihráva Lewandowskému, ktorého strelu brankár Trapp vyráža.
4min – Davies odcentruje a Lewandowski pošle hlavou loptu tesne nad bránku.
10min – Sanho priamy kop končí vedľa bránky.
13min – Jakič si pri obrannom zákroku takmer strelí vlastný gól.
14min – Müllerovu strelu brankár hostí chytá.
16min – Goretzkovu strelu z diaľky brankár hostí pohodlne chytá.
25min – Süle si zasekne stopéra hostí, jeho následná strela ale trafí iba bočnú sieť.
29min – 1 : 0 po vystihnutí rozohrávky hostí prihráva Lewandowski Goretzkovi a ten krížnou strelou obstrelí brankára Trappa.
32min – 1 : 1 na rohový kop Kostiča najvyššie vyskočí Hinteregger a hlavou prekonáva Neuera.
37min – Goretzkova ďalekonosná strela letí vysoko nad bránku.
4min – po chybe Daviesa sa Touré ocitne sám zoči-voči Neuerovi, tej ale jeho gólovú strelu vyráža.
44min – po Saného prihrávke pošle Gnabry strelu iba do tyče hosťujúcej bránky.
45min – koniec 1.polčasu.

50min – Davies vidí žltú kartu za faul na Lindstrøma.
55min – Lewandowski padá v šestnástke po súboji s obrancom hostí, penalta sa ale nepíska.
56min – po centri Süleho a gólovej hlavičke Lewandowského vyráža brankár Trapp loptu reflexívne nohou.
57min – Saného strelu brankár hostí pohodlne chytá.
60min – hostia dvojnásobne striedajú. Lindstrøma za Haugeho a Tourého za da Costu.
63min – Kimmichov rohový kop preletí šestnástkou hostí, nikto ho však nedokáže tečovať do bránky.
64min – Lewandowski prihráva Gnabrymu, ktorého strelu brankár hostí vyráža do bezpečia.
65min – Gnabryho strelu brankár Trapp vyráža.
70min – striedame Gnabryho za Musialu.
75min – striedame Süleho za Sabitzera.
77min – Upamecano vidí za faul žltú kartu. Následne hostia striedajú Borreho za Lammersa.
78min – Hauge vidí žltú kartu za faul na Saného.
81min – striedame Saného za Choupo-Motinga.
83min – 1 : 2 Sow prihráva Kostičovi, ktorý z veľkého uhla aj s prispením neistého zákroku Neuera posiela hostí ho vedenia.
85min – hostia striedajú Tutuho za Hrustiča.
88min – Müller prihráva Goretzkovi, ktorého strela končí nad bránkou.
90min – nadstavený čas bude 5 minút.
90+1min – brankár Trapp vyráža strelu Goretzku.
90+5min – hlavný rozhodca Badstübner odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hasan Salihamidžič: „Samozrejme, je to nepríjemné. Mali sme veľa dobrých šancí, ale nedali sme gól a náš pressing nefungoval tak dobre. Nakoniec nám Frankfurt chladne kontroval. Musíme analyzovať porážku. Keď chlapci prídu z reprezentačných zrazov, pripravíme sa, aby sme mohli vyhrať nasledujúci zápas.“

Julian Nagelsmann: „Porážka vždy bolí. Aj dnes. Na jednej strane pretože to bola prvá a na druhej strane sa tomu dalo úplne vyhnúť. Nedostali sme do hry správne veci, ktoré sme mali za posledných pár týždňov. Súper to využil a dnes sme boli potrestaní. Napriek tomu sme mali dostatok šancí na strelenie niekoľkých gólov.“

Thomas Müller: „Sme veľmi sklamaní, nahnevaní alebo len nahnevaní – neviem, čo je najlepšie použiť. Bol to zápas, ktorý rozhodne nemusíme prehrať, ale neboli sme skutočne efektívni. Cítili sme, že máme veľa šancí na skórovanie. Je pomerne otravné, že prvou akciou Frankfurtu dostaneme gól na 1 : 1. Neboli sme efektívni ani vpredu, ani vzadu. Tých pár akcií, ktoré mal Frankfurt, stačilo na strelenie dvoch gólov. Nebolo to dobré, ale to nás nerozladí.“

Robert Lewandowski: „Bolí to, že sme dnes nevyhrali. Všetci sme sklamaní. Mali sme veľa šancí. Z porážky sa dá do budúcna veľa naučiť.“

Leon Goretzka: „Dnes sme niektoré veci nerobili tak dobre, ako počas posledných týždňov. Nejde len o využitie príležitostí. Po reprezentačnej prestávke musíme hrať lepšie.“

Oliver Glasner (tréner Eintracht Frankfurt): „Musím dať mužstvu obrovskú poklonu za to, ako dnes bojovalo. Myslím si, že plán bol celkom dobrý, byť relatívne defenzívny a čakať na protiútoky. Vopred sme si povedali, že budeme potrebovať tímové úsilie a vynikajúceho brankára a to sme dnes mali. Chlapci do toho dali všetko, aby odišli z ihriska ako víťazi. Som samozrejme šťastný.“

Kevin Trapp (brankár Eintracht Frankfurt): „Dnes to bolo veľa práce. Veľmi dobre sme ale bránili. Myslím, že mnohí neverili, že tu dnes niečo získame. Zvlášť, keď ste Bayern videli niekoľko posledných týždňov. Zvládli sme to veľmi dobre a súčasťou bola aj trocha šťastia.“

Martin Hinteregger (obranca Eintracht Frankfurt): „Myslím si, že každý zápas v Allianz Aréne je intenzívny. Bayern nám nikdy nedal dýchať. Naozaj sme hrali veľmi dobre kontraproduktívne. Bolo to pre nás ale veľmi ťažké. Napriek tomu sme si vytvorili niekoľko šancí na skórovanie a našťastie sme ich využili.“