20:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – FC Augsburg

1 : 1 (1 : 1)

V rámci 5.kola Bundesligy sme na regionálne derby s Augsburgom nastúpili v Allianz Aréne v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Goretzka – Martínez – Robben, Müller, Sanches, Gnabry – Wagner.

6min – po rýchlom protiútoku volí Caiuby na miesto prihrávky na lepšie postaveného spoluhráča strelu, s ktorou si Neuer poradí a loptu vyráža.
7min – strela Müllera sa aj s prispením obrany hostí obtrie o tyč bránky nášho súpera.
11min – centrovaná lopta Gnabryho je pre Müllera aj Wagnera privysoká.
12min – Sanchesov prienik obranou sa končí strelou tesne vedľa bránky.
13min – Goretzka vidí žltú kartu za faul na Hahna.
18min – Khedira vidí žltú kartu za faul na Gnabryho.
30min – Sanches vidí žltú kartu za faul na Hahna.
34min – po Kimmichovom centri končí Wagnerova hlavička nad bránkou hostí.
35min – Sanchesov ďalekonosný strelecký pokus pohodlne likviduje brankár Luthe. Na opačnej strane končí Hahnova strela z veľkej diaľky ďaleko vedľa našej bránky.
37min – Robben vysúva Sanchesa, jeho tvrdá strela ale končí nad bránkou.
42min – po chybnej rozohrávke domácich sa k lopte dostáva Wagner, ktorý ale sám zoči-voči brankárovi Luhtemu trafí loptu iba do neho.
44min – brankár Luthe na roh vyráža prízemnú gólovú strelu Gnabryho. Následný roh Robbena presne nájde osamoteného Sanchesa, ktorý napriek dostatku času pošle loptu vysoko nad bránku.
45min – koniec 1.polčasu.

47min – 1 : 0 Goretzka zahrá v šestnástke rukou, penalta sa ale nepíska. Pri protiútoku si Gnabry zasehne Hintereggera a prihráva Robbenovi, ktorý si ešte zasekne brankára a strelou pod brvno prestrelí obrancov stojacích v ceste.
50min – Sanches po rýchlom protiútoku sám zoči-voči trafí loptu iba do brankára hostí.
59min – striedame Gnabryho za Ribéryho.
73min – Framberger vidí za faul žltú kartu.
74min – strelu Alabu z priameho kopu vyráža brankár hostí do bezpečia.
75min – striedame Wagnera za Thiaga.
77min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Hahna a následne hostia striedajú Gregoritscha za Cordovu.
84min – Ribéry si vymení loptu s Müllerom a dáva gól, ktorý ale pre ofsajd Müllera neplatí. Opakovaný záber ofsajd nepotvrdí ani nevyvráti. Gól ale pravdepodobne platiť mal.
87min – 1 : 1 po rohovom kope hostí a chybe Neuera, ktorému vypadne lopta sa k nej dostáva Gouweleeuw, ten ju pošle pred bránku, kde ju bývalý hráč našej rezervy Felix Götze hruďou usmerní do bránky a zrovnáva skóre.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – Thiago pošle loptu hlavou nad bránku hostí.
90+3min – hlavný rozhodca Storks odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Augsburg to robil veľmi dobre celých 90 minút. Nenechali nás hrať. Dobre bránili a keď sme zaútočili, nemali sme gólové šance. Radi by sme získali tri body, ale bohužiaľ to nevyšlo. Pokúsime sa to urobiť v Berlíne lepšie.“

Arjen Robben: „Môj gól sa nepočíta. Ak vediete 1:0, musíte vyhrať zápas. To musí byť rozhodujúce. Augsburg bol skvelý, odvážny a na konci odmenený. Bod pre Augsburg nie je úplne nezaslúžený. Nehrali sme dobre. Mali sme hrať lepšie a trpezlivo. Často sme nenašli žiadne riešenia, ale stále sme mali dostatok šancí, aby sme zápas predčasne ukončili.“

Niklas Süle: „Nevedeli sme sa dostať do hry. Augsburg mal dobrý plán. Musíme vyčistiť hlavy a pripraviť sa na ďalší zápas.“

Manuel Baum (tréner FC Augsburg): „Sme veľmi radi, že sme dokázali získať bod v Allianz Aréne. Aby ste to dosiahli, potrebujete vášnivý a obetavý tímový výkon a šťastie, ktoré sme dnes mali. Ideme domov veľmi šťastní.“

Felix Götze (FC Augsburg): „Je to neuveriteľné. Vedeli sme, že je to možné, ale musíme do toho dať 110 percent. Mali sme nejaké plány a tie sme dosiahli. Bolo jasné, že nebudeme mať toľko držania lopty, ale čakali sme na protiútoky. Sme veľmi spokojní.“