22/05/2021
15:30

FC Bayern – FC Augsburg

5 : 2 (4 : 0)

Na záverečný zápas bundesligovej sezóny 2020/2021, ktorým je derby zápas 34.kola proti FC Augsburg nastupujeme v Allianz Aréne v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Hernández, Davies – Kimmich, Alaba – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski. Pred zápasom sa zástupcovia klubu rozlúčia s po sezóne odchádzajúcimi trénermi Flickom, Gerlandom, Klosem ako aj hráčmi Boatengom, Alabom, Martínezom a Dantasom. Všetci dostanú na pamiatku zarámované fotokoláže so svojimi najväčšími úspechmi. V hľadisku sa zápasu po dlhej dobe prizeralo pandemickou komisiou povolených 250 divákov.

8min – po centri Gnabryho zakončuje Lewandowski hlavou, brankár hostí ale loptu chytá.
9min – 1 : 0 Müller prihráva Gnabrymu, ktorý prihráva pred bránku, Lewandowski na loptu nedosiahne a tá nedôjde ani ku Comanovi, lebo Gouweleeuw si zrazí loptu do vlastnej bránky.
17min – Gnabry pošle zoči-voči brankárovi hostí loptu iba do jeho hrude.
19min – Neuer vyráža loptu na roh po hlavičke Caligiuriho.
23min – 2 : 0 Lewandowskim tečovanú loptu brankár Gikiewicz vyráža, dorážku Comana zastaví tyč a tak sa lopta dostáva až ku Gnabrymu, ktorý ju hlavou pošle do odkrytej bránky.
24min – Hernández fauluje Niederlechnera a hlavný rozhodca odpíska penaltu.
26min – Caligiuri penaltu ale kopne do stredu bránky a Neuer si na jeho strelu počká a loptu vyráža.
30min – brankár Gikiewicz vyráža strelu Alabu aj dorážku Lewandowského.
33min – 3 : 0 Coman prihráva Kimmichov, ktorý asi z 25 metrov napriahne a prestrelí brankár Gikiewicza.
39min – brankár hostí vyráža gólovú strelu Lewandowského.
40min – Coman odcentruje a Lewandowski pošle loptu hlavou nad bránku.
43min – 4 : 0 Alaba prihráva Comanovi, ktorý asi z 25 metrov napriahne a prekonáva brankára Gikiewicza.
45min – hlavý rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku hostia dvojnásobne striedajú. Caligiuriho za Suchého a Pedersena za Frambergera.

48min – Müller prihráva Alabovi, jeho strieľanú prihrávku brankár hostí chytá.
55min – Kimmichov rohový kop pošle Lewandowski hlavou vedľa bránky.
57min – Davies prihrávkou za obranu vysúva Alabu, ktorý prihráva Lewandowskému, pred ním ale loptu do bezpečia odkopáva v sklze Suchý.
60min – naši trojnásobne striedajú. Gnabryho za Saného, Comana za Musialu a Boatenga za Martíneza.
66min – hostia striedajú Richtera za Jensena.
67min – 4 : 1 Bénes odcentruje priamy kop a Hahn hlavou prekonáva Neuera. Gól ešte potvrdí aj systém VAR.
69min – Suchý vidí žltú kartu za faul naLewandowského. Nariadený priamy kop pošle Lewandowski iba do náručia pripraveného brankár Gikiewicza.
72min – 4 : 2 Hahn prehodí loptu za obranu na Niederlechnera, ktorý prestrelí Manuela Neuera. Naši chlapci následne dvojnásobne striedajú. Müllera za Choupo-Motinga a Alabu za Tolissa.
76min – hostia striedajú Niederlechnera za Finnbogasona.
82min – Musiala pošle z hranice šestnástky loptu vysoko nad bránku.

83min – Hernández vidí za faul na Frambergera žltú kartu.
85min – Sané odcentruje na Choupo-Motinga, ktorý zakončí hlavou, ale pošle loptu iba do brankára hostí.
86min – hostia striedajú Hahna za Petkova.
90min – 5 : 2 Saného strelu z hranice šestnástky vyráža brankár Gikiewicz iba pred seba, kde si loptu dobehne Lewandowski a po kľučke na brankára, ktorý sa mu hodí pod nohy, posiela loptu do odkrytej bránky a strieľa svoj 41. bundesligový gól v tejto sezóne, čím prekonáva 49 rokov starý rekord legendárneho Gerda Müllera. Následne kariéru končiaci hlavný rozhodca Markus Schmidt naposledy v kariére fúkne do píšťalky a odpíska koniec nielen dnešného stretnutia, ale celej bundesligovej sezóny 2020/2021.

Hansi Flick: „Tím mi bude chýbať. Bolo mi cťou, že som tento klub v tomto období sprevádzal. Som úplne šťastný a hrdý na to, čo sme dosiahli. Je to absolútny štandard pre budúcnosť. Vďaka všetkým. V prvom polčase to bol vynikajúci zápas. V druhom polčase sme súperovi dovolili streliť dva góly. Som šťastný za Lewyho. Trvalo mu dlho, kým strelil gól. V istej chvíli som povedal Tapovi (tréner brankárov Toni Tapalovič, poznámka redakcie), že to už asi nepôjde. Ale on strelec. To je to, čo ho odlišuje. Je to ale aj vďaka tímu.“

Robert Lewandowski: „Je to úžasný pocit a som veľmi šťastný. Hráte 90 minút a nefunguje to a potom príde. Posledná akcia a vy strelíte gól. Bolo to ako sci-fi. Vždy musíte byť trpezliví a vedel som, že šanca tu bude a tak som vždy musel byť pripravený. Ďakujem svojmu tímu, pretože ma dnes vždy hľadali, aby som mohol dať gól. Niekedy musíte bojovať o legendárne záznamy. Nie je to také ľahké. Tím tiež podporil tento rekord. Je to niečo veľmi zvláštne, historický okamih v mojej kariére.“

Joshua Kimmich: „Ako neutrálny fanúšik som si myslel, že keď hráte alebo pracujete v Bayerne, bude to v určitom okamihu nudné. Ale tak to nie je. Odkedy som tu, bolo víťazstvo titulu vždy ťažké. Je za tým každý deň tvrdá práca. Dnes sa už môžeme tešiť. Zakaždým je to niečo zvláštne. Nemyslím si, že tento rekord (gólový rekord Lewandowského, poznámka redakcie) bude ešte niekedy prekonaný. Miera je fenomenálna. Do istej miery je to ale aj vďaka tímu.“

Markus Weinzierl (tréner FC Augsburg): „Už počas prvých 45 minút ste mohli vidieť, vďaka čomu je dnes Bayern taký výnimočný – neuveriteľná radosť z hry, individuálna kvalita. Zažili sme veľmi dobrý tím Bayernu. Za druhých 45 minút sme predviedli dobrú hru, zmenili sme sa a boli sme kompaktnejší. Dali sme dva góly, nepremenili penaltu a mali útočné šance. Všetka česť Robertovi Lewandowskému. Gratulujeme k tomuto rekordu!“

Florian Niederlechner (FC Augsburg): „Bayern je najlepším tímom na svete. Ak defenzívne nestíhate prvý polčas, nemáte šancu. Tréner nám cez polčas povedal, že nemôžeme takto vystupovať. To malo potom efekt.“