08/12/2021
21:00

FC Bayern – FC Barcelona

3 : 0 (2 : 0)

Na posledný zápas skupinovej fázy Ligy majstrov nastúpili naši chlapci v Allianz Aréne proti Barcelone v základnej zostave: Neuer – Pavard, Upamecano, Süle, Davies – Tolisso, Musiala – Sané, Müller, Coman – Lewandowski. Zápas sa kvôli nepriaznivej situácii s koronavírusom odohráva pred prázdnymi tribúnami.

3min – Busquets vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
7min – strelu Albu Neuer pohodlne chytá.
16min – Araújo vidí žltú kartu za faul na Daviesa.
18min – Musiala prihráva Müllerovi, ktorý vo výbornej šanci loptu nepochopiteľne minie, vzrušenie je ale zbytočne pretože postranný rozhodca odmáva ofsajd.
21min – Dembélého strela končí nad našou bránkou.
28min – Müller prihráva Lewandowskému, ktorý v 100% šanci netrafí bránku.
31min – pri obrannom zákroku sa zraní Alba a musí byť striedaný Minguezom.
32min – Coman odcentruje, Musiala hlavou zakončuje a brankár hostí loptu chytá.
34min – 1 : 0 Lewandowski odcentruje a Müller posiela loptu hlavou na bránku. Araújo sa snaží loptu odkopnúť do bezpečia, tá ale tesne končí za bránkovou čiarou, čo hlavnému rozhodcovi signalizuje aj bránková technológia.
37min – strela Dembélého trafí bočnú sieť.
43min – 2 : 0 Saného strela spoza šestnástky končí v bráne za chrbtom brankára ter Stegena.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Desta za Nica.
48min – Musialovu spätnú prihrávku pošle Sané v 100% šanci iba do rúk brankára ter Stegena.
60min – striedame Tolissa za Rocu.
62min – 3 : 0 Davies si pri kľučke na obrancu hostí ukopne loptu, zachráni ju ale ešte na ihrisku a odcetruje na Musialu a ten pohodlne pošle loptu do bránky.
71min – dvojnásobne striedame. Comana za Sarra a Daviesa za Omara Richardsa.
73min – hostia dvojnásobne striedajú. de Jonga za Puiga a Dembélého za Coutinha.
77min – opäť dvojnásobne striedame. Lewandowského za Tillmana a Süleho za Nianzoua.
82min – Omar Richards vidí žltú kartu za faul na Araúja.
87min – Saného strela z dobrej pozície končí nad bránkou hostí.
86min – hostia striedajú Gaviho za Demira.
88min – Neuer chytá strelu Coutinha.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – rumunský hlavný rozhodca Ovidiu Haţegan odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Bolo dôležité, že sme udržali čisté konto. Teraz sme v Lige majstrov strelili 22 gólov a inkasovali iba 3. To je dobrá bilancia. Aj dnes sme si veľmi verili. Hrali sme proti veľkému súperovi, ktorý musel vyhrať. Ale nenechali sme to nijako rozvinúť. V druhom polčase sme trochu hlbšie bránili a dávali im viac lopty. Ale myslím si, že keby sme viac ťahali, dali by sme viac ako tri góly. Nakoniec je za nami veľmi dobrá skupinová fáza.“

Thomas Müller: „Proti Barcelone to nejako strieľa. Hrali sme dobre. Samozrejme, nie všetko bolo ideálne. Ak hráte proti Barcelone, ktorá vždy tlačí, aby uvoľnila posledný kúsok tlaku, potom je tu priestor pre vášho krídelníka. Niekedy sme nemali správne načasovanie prieniku. V druhom polčase by sa toho dalo získať viac. Ale bola to zábava.“

Leroy Sané: „Myslím si, že sme dnes odohrali veľmi dobrý zápas. Bola to rozhodne zábava. Hrali sme dobre a vyhrali sme.“

Xavier Hernández (tréner FC Barcelona): „Je to nešťastné, ale je to realita. Dúfal som, že by sme mohli podať lepší výkon. Bayern je na tom momentálne lepšie ako my. Teraz začíname od nuly a chceme Barcelonu vrátiť tam, kam patrí. Chceme vyhrať ďalšie tituly, napríklad Európsku ligu, ligu alebo pohár. Musíme tvrdo pracovať, aby sme sa dostali späť na vrchol Ligy majstrov.“