Allianz Aréna Mníchov

bayern ingolstadt

FC Bayern – FC Ingolstadt 04

3 : 1 (1 : 1)

V deň otvorenia svetoznámeho Oktoberfestu odohrali naši chlapci zápas 3.kola Bundesligy. Proti Ingolstadtu sme nastúpili v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Kimmich, Martínez, Bernat – Vidal, Alonso, Sanches – Coman, Lewandowski, Ribéry.

2min – Sanchesova strela letí vedľa bránky.
6min – Comanovu strelu chytá brankár Nyland.
8min – 0 : 1 hostia zaútočia Leckie prihráva Lezcanovi a ten podstrelí Manuela Neuera.
12min – 1 : 1 Ribéry vysúva prihrávkou za obranu Lewandowského a ten ukážkovo prelobuje brankára hostí a zrovnáva skóre.
35min – Leckieho strela letí nad bránku.
37min – Leckieho strelu z 25 metrov smerujúcu na bránku vyráža Manuel Neuer.
38min – Moralesova strela z hranice šestnástky letí nad bránku.
45min – hlavný rozhodca s naplnením hracieho času odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Comana za Costu.
50min – 2 : 1 Ribéry prihráva aj na ďalší gól tentokrát Alonsovi a ten svoju ďalekonosnú strelu asi z 22 metrov pošle presne k tyči a strhne vedenie na našu stranu.
53min – Manuel Neuer nás zachráni od vyrovnania, keď reflexívnym zákrokom vyráža Leckieho  gólovú strelu.
59min – Tisserand vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
61min – striedame Sanchesa za Thiaga.
63min – hostia striedajú Moralesa za Hinterseera.
68min – Hinterseer v 100% šanci sám pred Neuerom minie strelou našu bránku.
69min – Thiagovu gólovú strelu vyráža brankár Nyland nohou do bezpečia.
71min – hostia striedajú Hartmanna za Lexa.
72min – Lex hneď po príchode na ihrisko fauluje Rafinhu a vidí za to žltú kartu.
77min – hlavný rozhodca posúdi zákrok Thiaga na hráča Ingostadtu v šestnástke ako nepenaltový.
80min – Alonsovu strelu zblokuje obrana hostí a pri následnom protiútoku Thiago fauluje Lezcana a vidí žltú kartu.
81min – pri poslednom striedaní hostí opúšťa ihrisko Leckie a na jeho miesto prichádza Cohen.
83min – striedame. Z ihriska odchádza rovno do šatne krívajúci Costa a nahrádza ho Boateng.
84min – 3 : 1 Ribéry pošle svoju tretiu gólovú prihrávku na Rafinhu, ktorý napriahne a strelou k tyči asi z 22 metrov prekonáva brankára Nylanda.
90min – hrať sa budú ešte 2 minúty.
90+1min – Hinterseer prihrávkou za obranu vysúva Lexa, ktorého gólovú strelu vyráža Neuer nohou do bezpečia.
90+2min – Thiagova strela letí vysoko nad bránku a následne hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Bol to ťažký zápas. Po inkasovaní som musel preskupiť hráčov. Ingolstadt hral dobre. Tlačili sa hore a pri množstve dlhých lôpt sa snažili využiť kvalitu vo vzduchu. To bolo pre nás veľmi ťažké. Niekedy nie je možné hrať dobre a vtedy musíte ukázať ďalšie vlastnosti ktoré robia tím.“

Markus Kauczinski (tréner FC Ingolstadt 04): „Myslím, že sme to Bayernu znepríjemnili na maximum. Tlačili sme sa dovnútra a celkovo sme malo tri, štyri možnosti na strelenie gólu. Tento zápas je pre nás povzbudivé znamenie. To je cesta, ktorou musíme ísť ďalej. Bohužiaľ ste videli rozdiel, Bayern skóruje aj z mála šancí. Ale ja som hrdý na svoj tím.“

Marvin Matip (kapitán FC Ingolstadt 04): „Premieňanie príležitosť bolo bohužiaľ dnes mizerné. Existuje len málo dní, kedy môžete poraziť Bayern v Allianz Arene. Dnes bol taký deň, ale žiaľ nevyšlo to.“