10/02/2018
18:30

FC Bayern – FC Schalke 04

2 : 1 (2 : 1)

Na podvečerný šláger 22.kola Bundesligy nastupujeme v Allianz Aréne proti odvekému rivalovi z Gelsenkirchenu v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Vidal – Robben, Müller, James, Ribéry – Lewandowski.

2min – Ulreich vyráža gólovú strelu Embola, následná strela Caligiuriho už letí nad bránku.
6min – 1 : 0 Müllerovu strelu spoza šestnástky vyráža brankár Fahrmann iba pred seba a dobiehajúci Lewandowski už nemá problém poslať loptu do bránky.
12min – po rohovom kope hostí minie Schopfova strela našu bránku.
17min – Meyer vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
27min – Lewandowského krížna strela tesne minie bránku hostí.
29min – 1 : 1 po sérii nedorozumení v našej šestnástke na lopta dostáva k DI Santovi a ten prestrelí Svena Ulreicha.
34min – Lewandowského strela z otočky letí nad bránku hostí.
35min – Lewandowski padá v šestnástke po súboji s Naldom, penalta sa ale nepíska.
36min – 2 : 1 Robben prihráva Müllera, ktorý strelou takmer z bránkovej čiary k bližšej tyči dokonale prekvapí brankára Fahrmanna.
40min – strela Goretzku tesne míňa našu bránku.
42min- James vidí žltú kartu za faul na Schopfa.

50min – Burgstaller sa pokúša pri súboji s Ulreichom pádom v šestnástke vybojovať pre svoje mužstvo penaltu. Hlavný rozhodca Stieler odmení tento zámer žltou kartou. Opakovaný záber ukazuje, že Burgstaller síce padol po kontakte s Ulreichom, ale iba vďaka tomu, že mu pri pokuse u kľučku šľapol na nohu.
58min – Alabov tvrdý strelecký pokus spoza šestnástky letí nad bránku hostí. Následne počas prerušenej hry ukazuje hlavný rozhodca žltú kartu Vidalovi za faul ešte počas neprerušenej hry.
59min – hostia striedajú Meyera za Oczipku.
65min – hostia striedajú Burgstallera za Harita.
71min – striedame Boatenga za Süleho. Gólovú strelu Embola na 2x skrotí Sven Ulreich.
73min – Müller sám zoči-voči brankárovi hostí nepochopiteľne volí ešte prihrávku na Lewandowského, ktorého ale obrana hostí stihne zablokovať.
77min – striedajú obe mužstvá. Naši Ribéryho za Comana a hostia Embola za Konoplyanku.
81min – striedame Jamesa za Martíneza.
86min – Martínezova strela spoza šestnástky po zlej rozohrávke hostí sa obtrie o Lewandowského a končí tesne vedľa bránky.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – Comanov pokus o krížne obstrelenie brankára končí tesne vedľa bránky. Hlavný rozhodca Stieler odpíska koniec dnešného stretnutia.

Peter Hermann (pre chrípku Juppa Heynckesa zastupujúci hlavný tréner): „Myslím, že Jupp Heynckes sa pred televízorom trochu triasol. Poslal SMS, musím ho zavolať hneď teraz. Bolo v ňom blahoželanie k víťazstvu. Pre nás to bol veľmi ťažký zápas. Schalke hralo veľmi dobre a bol vždy prítomné v zápase. Tím si zaslúži kompliment za to, čo urobil v posledných mesiacoch. Bolo to veľmi dobré.“

Thomas Müller: „Náš tréner povedal, že som ho klamal. Snažil som sa streliť gól. Brankár stál v mierne zlom postavení. Brankári všeobecne často špekulujú v týchto situáciách, ale nemal som čas to vidieť. Bolo tam aj trochu šťastia.“

Domenico Tedesco (tréner FC Schalke 04): „Mali sme veľa plánov. Chceli sme hrať fyzicky proti veľkému súperovi. Chceli sme tiež hrať s loptou. Podarilo sa nám to dobre. Tím dnes veľmi dobre interpretoval čo som chcel, bol veľmi statočný, nie len bránil. Bayern ale vždy urobí správne rozhodnutia a nakoniec vysokou šikovnosťou žiadne šance nespálili.“

Leon Goretzka (FC Schalke 04): „Ponúkli sme fanúšikom atraktívnu hru a pokúsili sme sa niečo získať. Mníchov nie je zvyknutý behať za loptou. To bol náš plán, urobili sme to dobre. To, že sa nám nepodarilo odmeniť sa, nám nejako neublíži.“