09/02/2019
18:30

FC Bayern – FC Schalke 04

3 : 1 (2 : 1)

Na sobotňajší podvečerný zápas 21.kola Bundesligy nastupujeme doma proti Schalke 04 v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Thiago, Goretzka – Gnabry, James, Coman – Lewandowski.

4min – Lewandowského strelu brankár Fahrmann pohodlne chytá.
5min – Coman vnikne do šestnástky, prihráva Jamesovi, jeho strelu ale v poslednej chvíli zblokuje Oczipka.
6min – Alabova krížna strela minie bránku hostí.
11min – 1 : 0 James prihrávkou vysúva Lewandowského, ktorý vnikne do šestnástky medzi dvoch stopérov Saného a Brumu a práve druhý menovaný si pri obrannom zákroku strelí vlastný gól.
18min – Lewandowski prihráva Gnabrymu, ten ale sám pred brankárom trafí iba jeho ruku.
25min – 1 : 1 McKennie vysúva prihrávkou Kutucu, ktorého beznádejne stíha Boateng a tak má útočník hostí dostatok času, aby obstrelil Ulreicha.
27min – 2 : 1 Gnabry vystihne rozohrávku hostí a prihráva Jamesovi, ktorého prihrávka nájde Lewandowského a ten zoči-voči Fahrmannovi nezaváha a brankára hostí prestrelí.
30min – Jamesov pokus spoza šestnástky o obstrelenie brankár hostí vyráža na roh. Následný rohový kop posiela Hummels hlavou nad bránku.
32min – McKennie dostane od Hummelsa dostatok priestoru na zakončenie a tak jeho hlavičku musí z bránkovej čiary do bezpečia odkopávať Thiago.
33min – hostia striedajú Rudyho za Mascarella.
34min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Caligiuriho.
35min – Konoplyankove gólov zakončenie Ulreich vyráža do bezpečia.
45min – Caligiuri vidí žltú kartu za faul na Thiaga. Následný priamy kop letí nad bránku hostí. Nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – Goretzkova strela trafí iba bočnú sieť.
53min – Konoplyankovu strelu Ulreich vyráža, ofsajdová dorážka McKennieho trafí tyč.
54min – hostia striedajú Serdara za Harita. Po rohovom kope hostí pošle Bruma loptu hlavou do tyče našej bránky.
57min – 3 : 1 Coman odcentruje na Lewandowského, ktorý sa pokúsi zakončiť „nožničkami“ lopta ale nemá potrebnú razanciu, čo využije Gnabry aby ju hlavou poslal do bránky do protipohybu brankára Fahrmanna.
68min – striedame Comana za Ribéryho.
70min – Caligiuriho strela končí nad našou bránkou.
73min – hostia striedajú Kutucu za Utha.
74min – Ribéry prihráva Lewandowskému, ten ale spáli 100% šancu, keď osamotený pred brankárom netrafí bránku hostí.
76min – Sané zlým spracovaním lopty ponúkne šancu Lewandowskému, ten ale spáli ďalšiu 100% šancu, keď váha so zakončením a Sané stihne včasným zblokovaním jeho strely napraviť svoju chybu.
78min – striedame Jamesa za Martíneza.
85min – Bruma vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
89min – striedame Gnabryho za Daviesa.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – hlavný rozhodca Siebert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Myslím, že sme v prvom polčase urobili dosť dobrú prácu a v druhej polovici sme to urobili v niekoľkých fázach. Ale mohli ste vidieť ako na hráčov zapôsobí 120 minútový pohárový zápas. Dnes to bolo vidieť aj v Dortmunde. Ak vediete v 75. minúte 3 : 0, nemalo by sa už nič stať. Preto sme boli pozorní. Ale myslím si, že víťazstvo v tejto výške bolo zaslúžené.“

Leon Goretzka: „Dosiali sme veľký tlak veľmi skoro, dostali sa do zápasu veľmi dobre a dobre využili chyby, ktoré Schalke urobilo v prvom polčase. Opäť sme ale dovolili súperovi vedľa šancí. Nakoniec si ale myslím, že môžeme hovoriť o suverénnom víťazstve.“

Serge Gnabry: „Pre mňa osobne to bol skvelý týždeň a samozrejme aj pre Bayern. Bolo veľmi dôležité, aby sme postúpili v pohári a dnes sme si vzali tri body. To nám dáva znovu dôveru. Skutočnosť, že sme hrali neskôr a vedeli výsledok Dortmundu, vedeli sme o čo ide. Musíme vyhrať každý zápas bez ohľadu na to, čo robí Dortmund, len tak stále máme šancu. Preto sa snažíme dať do každého zápasu všetko a pokúsime sa dotiahnuť na nich.“

Domenico Tedesco (tréner FC Schalke 04): „Celkovo je to zaslúžená porážka. Myslím si, že najmä na začiatku sme sa nedostali do zápasu. Bolo to trochu príliš pasívne. Snažili sme sa znovu po polčase, ale potom sme inkasovali gól na 3 : 1. Bohužiaľ sme boli príliš vystrašení. Ak chcete získať niečo v Mníchove, musíte dobre brániť. To sme ale nerobili.“