25/01/2020
18:30

FC Bayern – FC Schalke 04

5 : 0 (2 : 0)

Na zápas 19.kola Bundesligy sme v domácej Allianz Aréne nastúpili proti FC Schalke 04 v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Thiago – Müller, Goretzka, Perišič – Lewandowski.

1min – Serdarovu strelu Neuer chytá.
3min – center Müllera pošle Perišič hlavou na bránku, brankár hostí ale loptu chytá.
6min – 1 : 0 Müllerom centrovanú loptu brankár Schubert podbehne a zle vyrazí len ku Perišičovi, ktorý ju prihrá Lewandowskému a ten prestelí všetko čo mu stojí v ceste.
8min – strelu hostí zastaví brvno našej bránky.
11min – Lewandowski prihráva Perišičovi, ktorý strelou trafí iba bočnú sieť.
18min – Müller dáva gól, ktorý ale hlavný rozhodca na pokyn videorozhodcu pre ofsajd neuzná.
23min – Lewandowského krížna strela tesne minie bránku.
25min – Goretzkovu gólovú hlavičku brankár Schubert vyráža do bezpečia.
38min – Lewandowski dáva gól, ktorý ale pre ofsajd prihrávajúceho Pavarda na pokyn videorozhodcu hlavný rozhodca opäť neuzná.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+1min – gólovú hlavičku Lewandowského brankár hostí vyráža.
45+2min – 2 : 0 Perišičov center Goretzka hlavou prihráva Müllerovi, ktorý vybehne spoza obrany a z prvej pošle loptu do bránky. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

49min – Alabov gólový priamy kop brankár Schubert s námahou vyráža na roh. Po jeho rozohraní vyráža aj gólovú strelu Thiaga.
50min – 3 : 0 Goretzka sa hlavou pokúša zakončiť, lopta sa ale od obrancu hostí odrazí iba späť ku Goretzkovi a ten akrobatickou strelou pošle loptu do bránky.
57min – hostia dvojnásobne striedajú. Gregoritscha za Kutucu a Matonda za Boujellaba.
58min – 4 : 0 Kimmich a Thiago v strede poľa získajú loptu a Lewandowski potiahne akciu a prihráva Thiagovi, ktorý bez problémov trafí loptu do opustenej bránky hostí.
61min – striedame Thiaga za Coutinha.
64min – Pavard odcentruje na Lewandowského, ktorý hlavou pošle loptu vedľa bránky.
68min – striedame Perišiča za Gnabryho.
70min – Coutinhovu slabú strelu z hranice šestnástky brankár Schubert chytá.
78min – striedame Goretzku za Tollisa.
80min – hostia striedajú Kennyho za McKennieho.
86min – Coutinhov pokus o obstrelenie brankár hostí vyráža do bezpečia.
89min – 5 : 0 Gnabryho strelu z hranice šestnástky si brankár Schubert zrazí do bránky.
90min – hlavný rozhodca Gräfe už netrápi Schalke ďalej a s naplnením riadneho hracieho času bez nadstavenia odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Bolo to dnes veľmi dobré. V prvom zápase proti Gladbachu hralo Schalke skutočne pôsobivo. Hrali sme však doma a chceli sme hrať prostredníctvom našej hry a našej filozofie. Chceli sme súpera čo najskôr vyrušiť, včas na neho vyvíjať nátlak s vysokou intenzitou. Úspešne sme uspeli najmä v prvej polovici. Bolo nevyhnutné, aby sme dnes získali tri body. Musí nám to dať ešte väčšiu dôveru. Kvalita v tíme je vynikajúca a ak to bude tak ako dnes, budem veľmi spokojný. Bol to pre nás samozrejme veľmi úspešný deň.“

Thomas Müller: „Po výsledku z Lipska sme mohli byť trochu drzejší. Zvyčajne chceme hrať na 100 percent a dnes sme od toho boli asi dve až tri percentá. Nechceli sme dať Schalke priestor. S týmto zápasom sme veľmi spokojní. Hráme dobre ako tím. Preferujem úlohu lovených, ale momentálne nemáme na výber, len ako prevziať úlohu prenasledovateľa.“

Leon Goretzka: „Hansi Flick vytvoril v priebehu niekoľkých týždňov klímu, v ktorej sa všetci cítia dobre. Dáva nám taktický plán v každom zápase, na ktorom pracujeme. Myslím si, že je dôležité vidieť vývoj a zlepšiť sa v každej hre. Gól bol samozrejme niečo zvláštne. Nie je žiadnym tajomstvom, že to bolo v Gelsenkirchene päť veľmi, veľmi pekných rokov a ja som sa tam cítil veľmi dobre.“

David Wagner (tréner FC Schalke 04): „Dnes sme zaslúžene prehrali. Neboli sme dobrí a potom sa môže stať, že sa dostanete pod kolesá, ako sa to stalo dnes. Porážka sa týka predovšetkým kvality, ktorú Bayern dnes preukázal. Boli silní a my sme určite neboli tak dobrí, ako sme mohli byť. Myslím, že ak si chceš niečo vziať so sebou z Mníchova, musíš do toho veľa dať a to sa dnes nestalo.“

Bastian Oczipka (FC Schalke 04): „Nepredviedli sme nič z toho, čo nás odlišovalo v ostatných zápasoch sezónny. Ak sa takto prezentujete, takýto výsledok je nakoniec logický. Bayern je vynikajúci tím, to sme samozrejme vedeli, ale jednoducho sme nepredviedli to, na čo sme zvyknutí. To dnes chýbalo a potom to jednoducho nestačí.“