20:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – FC Schalke 04

8 : 0 (3 : 0)

V otváracom zápase bundesligovej sezóny 2020/2021 nastúpili naši chlapci pred prázdnou Allianz Arénou proti Schalke 04 v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Boateng, Hernández – Kimmich, Goretzka – Sané, Gnabry, Müller – Lewandowski .

1min – Neuer vyráža strelu Paciencia.
4min – 1 : 0 Kimmichov center za obranu si nájde Gnabryho, ktorý sa vyhne ofsajdovej pasci, zasekne si stopéra a strelou ľavou nohou prekonáva brankára Fährmanna.
5min – Sané sa ocitne sám pred brankárom, jeho kľučku ale Fährmann vystihne a loptu vyrazí k Lewandowskému, ktorého dorážku zblokuje obrana hostí na roh.
19min – 2 : 0 Müller prihráva Goretzkovi, ktorý z hranice šestnástky prestrelí brankára hostí.
21min – Sané prihráva Lewandowskému, ktorý prestrelí bránku.
24min – Gnabry sa pekne uvoľní a prihráva Kimmichovi, ktorého strelu z dobrej pozície vyráža brankár Fährmann do bezpečia.
30min – Kabak fauluje Lewandowského a hlavný rozhodca odpíska penaltu a ukáže Kabakovi žltú kartu. Ešte pred exekúciou penalty striedajú hostia Serdara za Schopfa.
31min – 3 : 0 nariadenú penaltu Lewandowski presnou strelou do protipohybu brankára po zemi k tyči bezpečne premení.
41min – Goretzkovu strelu brankár hostí vyráža, dorážku Süleho zastaví tyč.
43min – Gnabryho krížna strela minie bránku.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

47min – 4 : 0 Sané vybojuje loptu v súboji so Stamboulim. Po jeho kľučke na brankára sa lopta dostane ku Gnabrymu a ten ju pošle do odkrytej bránky.
51min – Goretzku strieda Tolisso.
59min – 5 : 0 Sané spracuje na hrudi centrovanú loptu, obtočí sa okolo Kabaka a prihráva Gnabrymu, ktorý strelou medzi nohy prekonáva brankára Fährmanna.
63min – brankár hostí vyráža gólovú strelu Tolissa a následne aj gólovú strelu Saného.
65min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Pacienciu. Hostia striedajú Matonda za Ramana.
68min – Tolissova hlavička po rohu končí nad bránkou hostí.
69min – 6 : 0 Lewandowski nádherne „rabona“ centrom nájde Müllera, ktorý z prvej prestrelí brankára hostí.
71min – 7 : 0 Kimmich prihrávkou za obranu vysunie Saného, ktorý svoj „samostatný nájazd“ obstrelením brankára bezpečne premení.
73min – trojnásobne striedame. Saného za Cuisanca, Boatenga za Richardsa a Gnabryho za Musialu.
79min – hostia dvojnásobne striedajú. Harita za Beckera a Paciencia za Skrzybského.
80min – Ramanova strela trafí bočnú sieť našej bránky.
81min – 8 : 0 Lewandowski prihráva Musialovi, ten si zasekne obrancu hostí a prestelí brankára Fährmanna. Stambouli vidí za faul žltú kartu.
82min – striedame Müllera za Zirkzeeho.
90min – hlavný rozhodca Zwayer bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Oliver Kahn: „Je úžasné, ako tím okamžite nadviazal na výkony z predchádzajúcej sezóny. Mali sme veľmi krátku prípravu. Skutočnosť, že tím je schopný dosiahnuť tento úspech, si zaslúži všetku česť. Chlapci sa len bavia a užívajú si túto hru. Chcú sa zlepšovať a stále sa chcú zlepšovať. Dnes to bol super debut Leroya Saného. To tiež vedie k pohybom v tíme. Chce ukázať, že tam bol od začiatku právom.“

Hansi Flick: „Odviedli sme vynikajúcu prácu. Pred zápasom sme si dali pokyny, ktoré sme bravúrne zvládli. Chceli sme ukázať, že sme na tom dobre aj túto sezónu. Som rád, že sme dnes priniesli na ihrisko takýto úspech.“

Leroy Sané: „Som veľmi šťastný. Tím bol už minulý rok top s veľmi dobrými hráčmi a veľmi dobrou súdržnosťou. Chlapci sú stále hladní, aj keď vyhrali triple. Takýto štart proti Schalke doma je skvelý. Bolo veľmi dobré hrať konečne s chlapcami futbal. Bol to veľmi dobrý deň, dobrý zápas, veľa gólov. Samozrejme, že chcem ísť na plný plyn, ale ešte nie som úplne na 100 percentách. Vždy chcem dať do zápasu svoj vklad, pomôcť tímu urobiť zápas a zvíťaziť.“

David Wagner (tréner Schalke 04): „Bolo to zlé, nehrali sme dobre. Bayern bol vo vynikajúcej forme. Momentálne sú pravdepodobne najsilnejším tímom na svete, ako sa dnes ukázalo. Musíme sa otriasť a ukázať reakciu.“

Benjamin Stambouli: „Bayern je nielen najlepším tímom Bundesligy, ale aj v Európe a vo svete. Hrali sme proti skvelému tímu. Z toho sa musíme poučiť. Toto sú skúsenosti, ktoré si berieme so sebou. Je vždy ťažké utrpieť takúto porážku. Musíme sa pozerať dopredu. Hráme futbal, aby sme vyhrali a zabavili sa. Dnešok nebola zábava. Musíme to ale akceptovať.“

Bastian Oczipka: „Toto je veľmi trpký začiatok. Bolo jasné, že proti víťazovi triple bude ťažké prežiť. Výsledok je však hrozný, nedá sa to inak povedať.“