15:30

bayern   schalke

FC Bayern – FC Schalke 04

3 : 0 (0 : 0)

V 30.kole Bundesligy sme v šlágri kola privítali odvekého rivala FC Schalke 04. Nastúpili sme v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Benatia, Alaba, Bernat – Lahm, Vidal – Coman, Götze, Costa – Lewandowski.

2min – Costova strela letí tesne vedľa bránky.
18min – na Bernatov strieľaný center Coman v sklze nedosiahne.
29min – Rafinha odcentruje a Lewandowski hlavou zakončuje, brankár Fahrmann loptu vyráža z bránkovej čiary.
31min – Benatia dobrým obranným sklzom nedovolí Huntelaarovi zakončiť.
33min – Vidalova hlavička letí vedľa bránky.
45min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

49min – Matipovu strelu zblokuje Benatia.
52min – Vidal sa obtočí okolo brániaceho hráča, jeho strela z hranice ale tesne míňa bránku.
54min – 1 : 0 Vidal sklepne loptu Lewandowskému a ten strelou ľavou nohou prestrelí brankára Fahrmanna.
62min – Benatiu strieda Kimmich.
65min – 2 : 0 Rafinha odcentruje a Lewandowski hlavou prekonáva brankára hostí.
68min – Neuer chytá hlavičku Saneho. Následne obe mužstvá striedajú. Naši Costu za Ribéryho a hostia Huntelaara za Meyera a Geisa za Belhanda.
72min – Comanova tečovaná strela letí vedľa bránky.
73min – 3 : 0 Ribéry sa prekľučkuje obranou hostí a špičkou kopačky posunie loptu Vidalovi, ktorý nezaváha a pošle loptu do bránky.
78min – Vidala strieda Rode.
79min – Neuer vyrazí gólovú strelu Belhanda.
80min – hlavičku Saneho chytá Manuel Neuer.
81min – hostia striedajú Choupo-Motinga za Schopfa.
90min – z naplnením riadneho hracieho času odpíska hlavný rozhodca Welz koniec zápasu.

Pep Guardiola: „Každý, kto niekedy hral futbal, vie ako ťažké to je, tri dni po zápase Ligy majstrov. Ale to nie je ospravedlnenie. Rozdiel medzi prvým a druhým polčasom bol veľmi veľký. S víťazstvom som samozrejme spokojný. Urobili sme veľký krok vpred v lige a teraz sa chceme dostať do finále pohára. Dúfam, že táto hra bola poučenie pre našu hru v utorok proti Brémam.“

Manuel Neuer: „Odohrali sme zlý prvý polčas, pretože nám chýbal rytmus a tempo. V druhej polovici to už bolo lepšie a potom sme boli vždy o krok vpred pred Schalke.“

Robert Lewandowski: „V prvom polčase sme hrali trochu príliš pomalo. Potom sme to urobili lepšie a strelili sme tri góly. V druhej polovici sme hrali naozaj dobre.“

Horst Heldt (športový riaditeľ FC Schalke 04): „V prvej polovici sme bránili dobre, ale naše útoky boli príliš opatrné. Bayern hral po prestávke oveľa lepšie. Hlavnou prekážkou nakoniec bolo, že sme rýchlo po prvom góle dostali druhý. Bayern bol pre nás príliš silný.“

André Breitenreiter (tréner FC Schalke 04): „Odohrali sme naozaj dobrý prvý polčas. Boli sme takticky disciplinovaní, agresívni na krídlach a povolili málo šancí. Boli sme nebezpeční, ale postrádali sme konečnú presnosť. V druhej polovici sme boli príliš pasívni a tlak bol väčší. Ak má Lewandowski toľko priestoru, svoje šance premení. Teraz musíme zdvihnúť hlavy.“

Klaas-Jan Huntelaar (kapitán FC Schalke 04): „Proti Bayernu musíte okamžite zaútočiť alebo hrať defenzívne ako my. V prvej polovici sme to urobili dobre, ale potrebujete na ihrisku vonku hrať lepšie. V druhej polovici sme neboli tak agresívni ako v prvom polroku a potom Bayern strelil svoje góly.“