30/05/2020
18:30

FC Bayern – Fortuna Düsseldorf

5 : 0 (3 : 0)

V 29.kole Bundesligy nastúpili naši chlapci pred prázdnou Allianz Arénou proti Fortune Düsseldorf v základnej zostave: Neuer – Pavard, Alaba, Hernández, Davies – Goretzka, Kimmich – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

4min – Neuer chytá strelu Moralesa z hranice šestnástky.
15min – 1 : 0 Müller odcentruje na Kimmicha a ten prihráva Pavardovi, ktorého strelu si hosťujúci Zanka zrazí do vlastnej bránky.
26min – Karaman vidí žltú kartu za faul na Hernándeza.
28min – Lewandowski prihráva Müllerovi, ktorého gólovú strelu vyráža brankár Kastenmeier na roh.
29min – 2 : 0 po rozohraní rohového kopu si center Kimmicha nájde hlavu Pavarda, ktorý hlavičkou od zeme prekonáva brankára hostí napriek tomu, že ten si na loptu siahne.
33min – Karamanova strela by prekonala Neuera, toho ale Davies zastúpi a loptu odkopáva do bezpečia.
38min – Gnabryho strela spoza šestnástky končí nad bránkou.
43min – 3 : 0 Lewandowski pätičkou za obranu vysúva Kimmicha, ktorý rovnako pätičkou prihráva Müllerovi a ten prihrávkou na slepo nájde Lewandowského, ktorý pohodlne prestrelí Kastenmeiera. Krásna akcia na jeden dotyk sa končí tretím gólom v sieti hostí.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Hernándeza za Cuisanca.
48min – Alabovu strelu brankár hostí chytá.
50min – 4 : 0 Gnabry prihráva Lewandowskému a ten prepasíruje loptu za chrbát brankára hostí.
52min – 5 : 0 Davies oberie o loptu Stögera, ktorý váha s obranným odkopom, preštrikuje sa obranou hostí a prestrelí brankára Kastenmeiera.
55min – Davies odcentruje a Lewandowski pošle loptu hlavou nad bránku.
57min – hostia dvojnásobne striedajú. Moralesa strieda Sobottka a Stögera Berisha.
60min – Hoffmannova hlavička končí nad našou bránkou.
62min – dvojnásobne striedame. Comana strieda Perišič a Pavarda Odriozola.
63min – po Alabovom centri minie strela Müllera bránku.
65min – Giesselmannovu gólovú strelu vyráža Neuer na roh.
66min – hostia striedajú Thommyho za Suttnera.
67min – hostia striedajú Zimmermanna za Zimmera.
71min – Gnabryho strelu brankár Kastenmeier vyráža, po následnej trme-vrme chytí aj strelu Lewandowského.
73min – hostia striedajú Sobottku za Pledla.
75min – striedame Müllera za Zirkzeeho.
78min – striedame Gnabryho za Batistu-Meiera, ktorý bez podpory divákov absolvuje svoj debut v Bundeslige.
90min – hlavný rozhodca Hartmann odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Mojím cieľom je odohrať úspešnú sezónu. V FC Bayern musíte byť vždy majstri. Máme cieľ, ale stále je toho veľa na odohranie. Teraz máme dobrú východiskovú pozíciu. Pre nás bolo dôležité, aby sme dnes po utorku v Dortmunde jednoducho ukázali, že nepoľavujeme. To ste videli na ihrisku od prvej sekundy. Preto som s výkonom veľmi spokojný. Boli sme veľmi agresívni a nedali sme súperovi šancu. V tíme si môžete všimnúť, ako sa navzájom tlačíme a motivujeme.“

David Alaba: „Sme veľmi ambiciózni. Nálada v tíme je veľmi pozitívna a vidíte to aj v zápasoch. Chceme vyhrať každý zápas, sme veľmi hladní a nakoniec chceme byť na špici. To nás odlišuje.“

Alphonso Davies: „Baví ma futbal a každý deň sa snažím robiť maximum. Chcem vyhrať každý zápas. Dnešný zápas bol očividne ťažký po zápase s Dortmundom. Chceli sme zachovať rovnakú mentalitu a získať tri body. Zvládli sme to.“

Uwe Rösler (tréner Fortuny Düsseldorf): „Myslel som, že sme začali presne tak, ako sme zamýšľali, ale potom sme si pomerne rýchlo všimli, že zápas je veľmi rýchly. Je to skvelé miesto, ale príliš rýchle pre nás. V prvej polovici sme mali tri slušné príležitosti, kde sme mohli skórovať. To by nám poskytlo ďalšiu energiu. Bohužiaľ sme to nevyužili. Góly krátko po prestávke pre nás zápas zabili. Je trochu sklamaním, že sme neukázali dobrý dojem z posledných niekoľkých mesiacov. Tím sa však vždy vrátil k dobrým výkonom a tentokrát to urobí tiež.“

Erik Thommy (Fortuna Düsseldorf): „Keď hráte v Mníchove, presne viete, čo môžete očakávať. Musíte chytiť perfektný deň a Bayern musí ukázať niekoľko slabých stránok. Dnes sa to nestalo. V tomto stave je ťažké ich poraziť. Celých 90 minút sa nám vôbec nepodarilo dostať do hry.“