10/03/2018
15:30

FC Bayern – Hamburger SV

6 : 0 (3 : 0)

Na zápas 26.kola Bundesligy, ktorý je zároveň generálkou na odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov proti Beşiktaşu, nastupujeme v Allianz Aréne proti Hamburgeru SV v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martínez – Müller, Vidal – Robben, Ribéry – Lewandowski.

3min – Vidal vidá žltú kartu za faul na Diekmeiera.
6min – Alabov priamy kop letí nad bránku hostí.
8min – 1 : 0 Lewandowski prihráva Robbenovi, pred ktorým loptu vypichne Sakia tak, že sa tá dostane k Ribérymu, ktorý obíde brankára Matheniu a pošle loptu do prázdnej bránky.
12min – 2 : 0 Kimmich odcentruje a Lewandowski po tom čo ho neustráži Sakai, posiela loptu hlavou do bránky.
17min – 3 : 0 Boateng odcentruje na Alabu, ten z prvej pošle loptu pred bránku na Lewandowského, ktorý rovnako z prvej pošle loptu do bránky.
24min – hostia striedajú Diekmeiera za Janjičiča.
27min – van Drongelen vidí žltú kartu za faul na Robbena, ktorý by inak postupoval sám na brankára. Situácia si pokojne zaslúžila aj prísnejšie potrestanie. Nariadený priamy kop pošle Alaba ďaleko vedľa bránky.
33min – Müller prihráva Kimmichovi, ktorého gólovú strelu chytá brankár Mathenia.
34min – rohový kop sa pokúsi Robben zatočiť do bránky k bližšej tyči, lopta ale tesne trafí bočnú sieť.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Vidala za Tolissa.
55min – 4 : 0 Tolisso prihráva Robbenovi, ktorý nechytateľne prestrelí brankára hostí.
63min – stiedame Robbena za Thiaga.
65min – zraneného Tolissa striedame za Rudyho.
67min – Thiago posiela strelu k tyči, brankár hostí ale loptu chytá.
70min – hostia striedajú Walaca za Vagnomana.
74min – Rudyho strela spoza šestnástky letí tesne vedľa bránky.
75min – Santos vidí za faul žltú kartu.
81min – 5 : 0 Ribéry sa prekľučkuje obranou hostí a obstrelí brankára Matheniu.
83min – Lewandowského prízemná strela letí tesne vedľa bránky.
85min – Papadopoulos fauluje v šestnástke Thiaga a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú ale Lewandowski nepremení, lebo pošle loptu nad bránku.
87min – hostia striedajú Hunta za Jatta.
89min – 6 : 0 Kostič fauluje Kimmicha a hlavný rozhodca odpíska ďalšiu penaltu. Lewandowski sa už tentokrát nepomýli a prekonáva brankára hostí.
90min – hlavný rozhodca Dingert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Mali sme veľmi dobrý štart, dostali sme sa veľmi dobre do zápasu a veľmi skoro strelili prvé tri góly. Ak vedieme doma 3 : 0, je pre súpera ťažké napraviť výsledok. Pre mňa bolo dôležité, že sa tím nezastavil a nič sme súperovi nedovolili. To je dôležité pre ďalšie zápasy, ako počas týždňa proti Besiktasu.“

Arjen Robben: „Začali sme veľmi dobre, to je vždy kľúč. Každopádne, či je vedenie dvadsať, desať alebo päť bodov, musíme pokračovať v Bundeslige v nastolenom trende. Nemôžeme sa len sústrediť na Ligu majstrov. Musí byť tiež vidieť v zápasoch Bundesligy, že máme dobrú náladu.“

Bernd Hollerbach (tréner Hamburger SV): „Chceli sme sa dostať do zápasu, ale čoskoro bolo po ňom. Ak dáte Bayernu priestor, potom sa stane presne toto. Po 18 minútach zápas skončil. Ak chcete niečo dosiahnuť, musíte byť nepríjemnejší. Spôsob porážky nám nepomohol. To nebol prípad zápasov predtým. Nie je potrebné robiť si žiadne nároky.“

Gotoku Sakai (kapitán Hamburger SV): „Od začiatku to bolo príliš málo. Nemáme na to ospravedlnenie. Začína to už pri mne. Bol to jednoduchý gól. Toto sa v Bundeslige nesmie stať. Plánovali sme veľa a chceli sme ukázať iný výkon. Ospravedlňujeme sa fanúšikom.“