14/08/2015
20:30

FC Bayern – Hamburger SV

5 : 0 (1 : 0)

Na otvárací zápas bundesligovej sezóny 2015/2016 proti Hamburgeru SV nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Benatia, Boateng, Alaba – Alonso – Robben, Vidal – Müller, Lewandowski, Costa.

4min – Holtbyho  strelu chytá Manuel Neuer.

8min – Alaba prízemný center smerujúci pred bránku netrafí v sklze Lewandowski.

12min – Alonso vidí žltú kartu za faul na Schipplocka, keď musí „hasiť“ zlú rozohrávku Benatiu.

18min – Boateng urobí chybu a napraviť ju musí až faulom na Schipplocka, za ktorý ale vidí žltú kartu.

21min – Lahm odcentruje a Lewandowski posiela loptu hlavou tesne nad bránku.

25min – Diekmeier vidí žltú kartu za faul na Costu.

27min – 1 : 0 nariadený priamy kop rozohrá Alonso na hlavu Benatiu a ten otvára skóre stretnutia.

29min – Alabovu prihrávku posiela Müller tesne vedľa bránky.

32min – Boatengovu strelu do priestoru bránky vyráža brankár Adler.

35min – Spahič vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.

45+1min – v nadstavenom čase 1.polčasu posiela Alaba strelu vysoko nad bránku.

50min – Spahič zákerným faulom pošle k zemi Lewandowského, nepochopiteľne ale nevidí od hlavného rozhodcu svoju druhú žltú kartu.

51min – priamy kop Alabu vyráža brankár hostí.

53min – 2 : 0 Ostrzolek pri obrannom zákroku odhlavičkuje loptu iba na nohu Lewandowského a ten pohotovo pošle loptu do siete brankára Adlera.

54min – Alonso sa z polovice ihriska pokúša prelobovať Adlera, lopta končí tesne nad bránkou.

56min – Alonsa strieda Rafinha.

60min – Ekdala strieda Olič.

64min -Thomasovi  Müllerovi vypichne loptu tesne pred zakončením Spahič.

65min – Rafinha neprestrelí brankára Adlera, následne Djourou zahrá v šestnástke rukou, penalta sa ale nepíska a následná strela Costu končí nad bránkou. Robbena strieda Götze.

69min – 3 : 0 Costa svojou rýchlosťou stihne loptu smerujúcu do autu, vonkajším priehlavkom nádherne odcentruje presne na hlavu výborne nabiehajúceho Müllera a Thomas nezaváha. Hostia dvojnásobne striedajú. Iličeviča strieda Díaz a Schipplocka Lasogga.

70min – Gregoritschova strela letí nad bránku.

72min – Vidal z dobrej pozície minie bránku. Lahma strieda Thiago.

73min – 4 : 0 Lewandowski vysunie prihrávkou za obranu Müllera, ten urobí kľučku na brankára Adlera a ťažkou strelou spod nohy zvyšuje skóre stretnutia.

78min – Alabova strela letí nad bránku.

84min – Costova strela letí nad bránku.

87min – 5 : 0 Ostrzolek spadne v šestnástke po súboji s Rafinhom, ten mu vypichne loptu, prihráva Costovi a ten „robbenovským“ spôsobom obstrelí brankára Adlera.

90min – Boatengova strela letí nad bránku a následne hlavný rozhodca ukončí dnešný zápas.

Pep Guardiola: „V prvom polčase to bolo ťažké, pretože HSV bránil so šiestimi ľuďmi v obrannej línii. V polčase sme urobili zmeny, aby to bolo lepšie. Celkovo sme mali problémy, aby bola hra rýchlejšia. S debutom Douglasa Costu a Arturo Vidala som spokojný. Majú veľa kvality a skúseností a to Bayernu veľmi pomôže. Bol to prvý zápas a tak som s výkonom veľmi spokojný.

Thomas Müller: „Bol to dnes skvelý tímový výkon. Znovu sme ukázali, že budeme aj naďalej hladný po úspechu, ako v posledných rokoch a že budeme vždy chcieť hrať ďalej, aj keď už je 3 : 0. V tejto mentalite sa chceme držať aj ďalej.“

Robert Lewandowski:„Bol to prvý zápas a my sme vyhrali. To je tá najdôležitejšia vec. Prvá polovica nebola až tak dobrá. Po 2 : 0, ale bolo jasné, že môže streliť viac gólov. Nebolo to ľahké, ale museli sme byť trpezliví.“

Bruno Labbadia (tréner Hamburger SV tréner): „V prvom polčase sme hrali takticky dobre. Potom som ale naštvaný, že sme pripustili 0 : 1. Mali sme sa brániť lepšie. Potom bolo tesne po polčase 0 : 2 a bolo rozhodnuté. Chceme sa poučiť z minulej sezóny a pokračovať v práci.“

Dennis Diekmeier (Hamburger SV): „Musíme si z tohto zápasu vziať pozitíva. V prvom polčase sme boli dobrí a domáci mali málo šancí. V druhom polčase sme sa po rýchlom góle zrútili. Sme sklamaní, že sme prehrali“