02/12/2017
15:30

FC Bayern – Hannover 96

3 : 1 (1 : 1)

V 14.kole Bundesligy, ktoré je zároveň generálkou na posledný zápas skupinovej fázy Ligy majstrov proti Paris Saint-Germain nastupujeme na domácom štadióne proti Hannoveru v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha – Martínez, Vidal – Müller, James, Coman – Lewandowski.

1min – Klaus padá v šestnástke po súboji s Kimmichom, penalta sa ale nepíska.
2min – Vidal tečuje centrovanú loptu na bránku, brankár hostí ale loptu pohodlne chytá.
5min – Vidalovu strelu vyráža brankár Tschauner vedľa bránky a obrana hostí odkopáva loptu do bezpečia.
8min – Vidalovu strelu spoza šestnástky zastaví tyč bránky hostí.
13min – Müllerovu tvrdú strelu vyráža brankár hostí.
17min – 1 : 0 Müllerov center nájde Vidala, ktorý hlavou posiela loptu do bránky. Výbornú prácu pri góle odvedie aj Lewandowski, ktorý pohybom pri snahe o tečovanie lopty zmätie brankára hostí.
22min – Coman prihráva Rafinhovi, jeho strelu pohodlne chytá brankár Tschnauer.
24min – Müllerov center pred bránku tečuje Lewandowski, brankár Tschnauer loptu iba vyráža, tá ho preskočí a Lewandowski ju posiela do prázdnej bránky. Hlavný rozhodca po porade s videorozhodcom ale gól pre údajný ofsajd neuzná.
26min – Ulreich fauluje Klausa, hlavný rozhodca odpíska penaltu a ukazuje mu žltú kartu. Nariadenú penaltu Füllkrug bezpečne premení, hlavný rozhodca ale nechá penaltu pre predčasné vbehnutie hráčov do šestnástky opakovať. Füllkrug pošle penaltu na rovnakú stranu ako prvú, Ulreich ale tento krát smer vystihne a loptu vyráža. Následnú dorážku pošle Füllkrug vedľa bránky.
32min – Martínez vysunie prihrávkou za obranu Müllera, ten sa snaží obstreliť brankára hostí, lopta ale tesne minie bránku.
33min – Bakalorz fauluje Martíneza a vidí žltú kartu.
34min – Ulreich vyráža ďalekonosnú strelu Füllkruga.
35min – 1 : 1 Klaus rozohrá rohový kop, Kimmich vo výskoku na loptu nedosiahne a tak Benschop hlavou prekonáva Ulreicha.
39min – Coman padá v šestnástke po súboji so Schmiedebachom, penalta sa ale nepíska.
40min – na center Comana nedosiahne James, lopta napriek tomu iba tesne míňa bránku.
45min – Korb fauluje Comana a vidí žltú kartu. Po nariadenom priamom kope Jamesa zakončuje Müller hlavou, brankár hostí ale loptu reflexívnym zákrokom vyráža na brvno. Nadstavený čas 1.polčasu budú 2 minúty.
45+2min – Rafinhova strela spoza šestnástky tesne minie bránku. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Schmiedebacha za Fossuma.
47min – Jamesova strela spoza šestnástky tesne míňa bránku.
50min – Jamesova strela končí tečovaná vedľa bránky.
52min – Jamesova strela spoza šestnástky tesne míňa spojnicu bránky hostí.
53min – Comanovu strelu vyráža brankár Tschnauer nohou do bezpečia.
54min – Jamesova strela spoza šestnástky sa obtrie o brvno bránky hostí a končí nad bránkou.
55min – po Kimmichovom centri zakončuje Vidal, loptu ale stlmí a následne do bezpečia odkopáva obrana hostí.
58min – striedame Martíneza za Tolissa.
59min – Müller vidí žltú kartu za faul na Sorga.
63min – brankár Tschanuer reflexívnym zákrokom vyráža po centri Comana hlavičku Tolissa nad bránku.
67min – 2 : 1 Müllerov center nájde v šestnástke Comana, ten si loptu spracuje a nekompromisne ju pošle pod brvno.
68min – hostia striedajú Benschopa za Harnika.
72min – Mülleru strelu z veľkého uhla na dvakrát skrotí brankár hostí.
75min – Comanov center tečuje Lewandowski špičkou kopačky v dobrej pozícii vedľa bránky.
77min – Lewandowski sa po prihrávke za obranu ocitne sám pred brankárom hostí, ten ale vybehnutím zmenší strelecký uhol a tak Lewandowski trafí loptu iba do neho.
79min – Fossumova strela spoza šestnástky končí vedľa našej bránky.
80min – Tolissova strela spoza šestnástky končí nad bránkou. Následne obe mužstvá striedajú. Najprv hostia Sorga za Albornoza a potom naši Müllera za Alabu. Kapitánsku pásku si od Müllera berie Boateng.
82min – Vidalovu ďalekonosnú strelu vyráža brankár hostí s námahou na roh.
87min – 3 : 1 Harnik fauluje na hranici šestnástky Comana a hlavný rozhodca nariadi penaltu, ktorú Lewandowski bezpečne premení.
90min – striedame Comana za Ribéryho. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „V prvom polčase boli medzery medzi tímami príliš veľké. Hannover mal veľmi dobrú organizáciu, mali sme problémy so zmenou tempa hry. V druhej polovici sme zahrali s istotou a nastavili rytmus. Mali sme dostatok šancí, čo sme bohužiaľ nevyužili, ale myslím, že víťazstvo je zaslúžené. Celkovo musím byť spokojný. Thomas Müller hral po dlhej dobe, Kingsley Coman bol zranený dva týždne, Jérôme Boateng sa pomaly vracia do normálnej formy. Preto som optimistický pre zvyšok zápasov.“

Thomas Müller: „Mali sme veľké šance. Celkovo to bola živý zápas so zaujímavým príbehom pre divákov.“

André Breitenreiter (tréner Hannover 96): „Blahoželám Bayernu a Juppovi Heynckesovi. Ukázali sme slušný výkon a hrali sme dobre najmä v prvej polovici. Mali sme dobré momenty, ktoré bohužiaľ nie vždy skončili najlepšie. Tiež sme chceli byť nepríjemní aj v druhej polovici. Náš brankár zmaril veľa šancí. Nakoniec je ale víťazstvo Bayernu zaslúžené.“

Philipp Tschauner (brankár Hannover 96): „Sme trochu sklamaní, ale nesmieme vešať hlavy. Dali sme do toho všetko a chceli sme si niečo vziať. Bohužiaľ sa to nepodarilo.“