24/02/2018
15:30

FC Bayern – Hertha BSC

0 : 0

Na zápas 24.kola Bundesligy proti Herthe Berlín nastupujeme v Allianz Aréne v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Süle, Hummels, Alaba – Martínez – Robben, Müller, Thiago, Ribéry – Lewandowski.

5min – po centri Alabu a hlavičke Lewandowského vyráža loptu nohou brankár hostí Jarstein.
8min – Starkova hlavička končí tesne vedľa našej bránky.
13min – Thiagova strela spoza šestnástky míňa bránku hostí.
14min – Robben rozohrá rohový kop, lopta sa dostáva až k Hummelsovi, ktorého zakončenie odkopáva z bránkovej čiary Torunarigha.
18min – po prihrávke za obranu sa Lewandowski ocitne zoči-voči brankárovi hostí, tiesnený Torunarigom ale nezakončí dostatočne razantne a tak stihne stopér hostí odkopnúť loptu do bezpečia.
19min – Ulreich vyráža na roh gólovú strelu Daridu spoza šestnástky.
21min – Ribéryho strieľaná prihrávka tesne minie bránku hostí.
29min – Hummels odcentruje na Lewandowského, jeho hlavička ale končí nad bránkou.
36min – Lewandowski vysúva prihrávkou za obranu Robbena, ten si loptu prikryje a následne ju posúva na lepšie postaveného Ribéryho, ten ale z výbornej pozície prestrelí bránku.
45min – Lewandowského strelu zblokuje Torunarigha vedľa bránky.

50min – Alabov priamy kop vyráža brankár Jarstein.
52min – Lewandowského hlavička končí vedľa bránky hostí.
56min – Ribéry vysúva Lewandowského, ktorý si zasekne Torunarigu, jeho následnú strelu ale brankár hostí chytá.
57min – Ulreich pohodlne chytá strelu Kaloua.
64min – Pekaríkova strela spoza šestnástky minie našu bránku.
66min – Lewandowského slabú a zblokovanú strelu pohodlne chytá brankár hostí.
68min – striedame Ribéryho za Comana.
71min – obe mužstvá striedajú. Naši Müllera za Wagnera a hostia Plattenhardta za Essweina.
75min – striedame Thiaga za Vidala.
80min – hostia striedajú Kaloua za Dudu.
87min – Lewandowski padá v šestnástke po súboji s Lustenbergerom, penalta sa nepíska. Následne chytá brankár hostí Vidalovu strelu spoza šestnástky.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – po faule na Martíneza kopeme priamy kop, ktorý Robben pošle na bránku, brankár Jarstein ale loptu vyráža.
90+3min – hlavný rozhodca Winkmann odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Aj napriek bezgólovej remíze sme dnes odohrali dobrý zápas. Dobre sme za zapájali do hry a predovšetkým v prvej polovici sme mali veľké príležitosti, ktoré sme nevyužili. Potom to je ťažké proti šikovne brániacemu tímu. To je to, čo Hertha dnes urobila dobre. Môžeme s tým žiť, nemôžem vôbec obviňovať môj tím. Mali sme veľa šancí, ktoré sme neobvykle nevyužili, ale sú také dni.“

David Alaba: „Nebol to jednoduchý zápas. Súper bol nepríjemný, v obranne hral veľmi dobre, bránil veľmi tesné. Mali sme príležitosti, ale ak chcete vyhrať, musíte premeniť šance. Bohužiaľ sme to dnes nedokázali.“

Pál Dárdai (tréner Herthy BSC): „Urobili sme veľmi dobre v obrane všetko, čo sme chceli urobiť. Ale dvakrát alebo trikrát sme dali súperovi priestor a takmer sme sa popálili. Boli sme veľmi nepríjemný tím, ale nedokázali sme dôsledne odohrať naše protiútoky. Viac dnes nebolo možné. Musíme byť veľmi, veľmi spokojní.“

Davie Selke (Hertha BSC): „Máme dobrú koncepciu z tréningov. Každý urobil veľmi dobre svoju prácu. Ak zabodujete v Mníchove, je to vynikajúce.“