23/02/2019
15:30

FC Bayern – Hertha BSC

1 : 0 (0 : 0)

V rámci 23.kola Bundesligy nastupujeme doma proti Herthe BSC v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – Goretzka, Martínez – Gnabry, James, Ribéry – Lewandowski.

11min – po prihrávke Dudu dáva Selke gól, ktorý ale pre ofsajd správne neplatí.
14min – Kimmichova strela tesne minie bránku.
15min – slabú hlavičku Leewandowského pohodlne chytá brankár Jarstein.
38min – Maierova strela letí vysoko nad bránku.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Goretzku za Thiaga.
51min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Dudu.
56min – Duda prihrávkou za obranu vysúva Selkeho, ktorý strelou prekonáva Neuera, toho ale aj s veľkou dávkou šťastia na bránkovej čiare zastúpi Kimmich, ktorý loptu vyrazí na roh.
58min – striedame Ribéryho za Comana.
62min – 1 : 0 na rohový kop Jamesa najvyššie vyskočí Martínez, ktorý aj vinou zlého vybehnutia brankára Jarsteina, pošle loptu hlavou do bránky a naše mužstvo do vedenia.
67min – iba 9 minút pobudne na ihrisku Coman, keď ho pre zranenie zadného stehenného svalu ľavej nohy musí nútene vystriedať Müller.
73min – Gnabryho hlavičku pohodlne chytá brankár hostí.
75min – Thiagova strela letí nad bránku hostí.
79min – hostia dvojnásobne striedajú. Maiera za Dárdaia a Kaloua za Jastrzembského.
84min – Rekik vidí červenú kartu, keď po súboji s Lewandowskim obaja padnú na zem a pri pokuse o vstávanie pošle Rekik Lewandowského chmatom k zemi.
86min – po vylúčení Rekika nasleduje priamy kop Alabu, ktorý vyráža brankár Jarstein iba k Müllerovi, jeho dorážka ale minie bránku hostí.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – hlavný rozhodca Osmers odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Dnes sme vyhrali veľmi náročný zápas. V uplynulých rokoch sme nehrali proti Herthe BSC dobre a ponechali sme im veľa bodov. Ako tréner premýšľate nad tým, ako správne smerovať takýto zápas a štandardné situácie sú zbraňami. Javi s jeho silou a prítomnosťou v šestnástke, je vždy dobrý na strelenie gólu a to ukazuje, že sme to urobili všetko znova správne. Po ťažkom zápase v Liverpoole sme museli ukázať vôľu a mentalitu. Urobili sme to naozaj dobre. Dokončili sme skvelý týždeň.“

Hasan Salihamidžič: „Bol to ťažký a vyčerpávajúci týždeň. Zápas mal v podstate motto: „Dobrý kôň skočí tak vysoko, ako má“. Dalo sa očakávať, že tento týždeň nás vyčerpá. Sme spokojní s tým, že sme to úspešne dokončili.“

Pál Dárdai (tréner Hertha BSC): „Dnes si zaslúžili trochu viac. V polčase som povedal svojmu tímu, že dnešný zápas rozhodne to, ktorý tím skóruje ako prvý.“

Davie Selke (Hertha BSC): „Bolo by dobré, keby sme sa ujali vedenia. Jo (Kimmich, poznámka autora) ho raz vyškriabal. Bayern nemal v Allianz Aréne dostatočne jasné šance ako je to bežné. Myslím, že to niečo znamená. Na tom môžeme stavať.“