18:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Hertha BSC

5 : 0 (2 : 0)

Na zápas 3.kola Bundesligy nastupujeme v Allianz Aréne pred povolenými 25 000 divákmi proti Herthe Berlín v základnej zostave: Neuer – Stanišič, Upamecano, Süle, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Musiala – Lewandowski. Pred zápasom prevzal Robert Lewandowski cenu pre Nemeckého futbalistu roka 2021.

2min – strelu Selkeho Neuer pohodlne chytá.
5min – Selkeho strela končí nad našou bránkou.
6min – 1 : 0 Gnabry prihráva Musialovi, ktorý sklepne loptu Daviesovi a ten prihráva Lewandowskému, ktorý prepustí loptu na Müllera a ten prestrelí brankára Schwolowa.
20min – zraneného Jovetiča strieda Dilrosum.
21min – Gnabry padá po súboji v šestnástke, penalta sa ale nepíska.
26min – Kimmichov rohový kop pošle Goretzka hlavou vedľa bránky.
35min – 2 : 0 Gnabry odcentruje a Lewandowski pošle loptu hlavou do brvna, dobehne si ju však na dorážku a hlavou ju pošle do bránky.
40min – Lewandowski vysúva Gnabryho a ten pošle prihrávku pred bránku, loptu však pred Müllerom na roh sklzom odkopáva kapitán hostí Boyata.
45min – nadstavený čas 1.polčasu bude aj vinou ošetrovania brankára hostí 4 minúty.
45+2min – Gnabry odcentruje, ale ani Müller ani Lewandowski na loptu hlavou nedosiahnu.
45+4min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Upamecana za Kouassiho.
49min – 3 : 0 rozohrávku Zeefuika vystihne Müller, ktorý prihráva Musialovi a ten obstrelí brankára hostí.
60min – striedame Musialu za Saného a hostia striedajú až 3 hráčov. Selkeho za Kluntera, Lukebakia za Belfodila a Zeefuika za Richtera.
67min – striedame Gnabryho za Comana.
70min – 4 : 0 Sané si vymení loptu s Müllerom ale v dobrej pozícii na miesto strely volí ešte prihrávku na Lewandowského, ktorý tak pohodlne posiela loptu do odkrytej bránky hostí.
72min – Comanovu strelu brankár Schwolow chytá.
74min – Lewandowského hlavičku z bránkovej čiary do bezpečia vyráža brankár hostí.
78min – hostia striedajú Serdara za Daridu.
81min – dvojnásobne striedame. Choupo-Motinga za Müllera a Stanišiča za Sarra.
83min – Comanovu strelu zrazí obranca hostí na roh.
84min – 5 : 0 rohový kop Kimmicha predĺži Kouassi hlavou k Lewandowskému, ktorý rovnako hlavou prekonáva brankára Schwolowa a dovŕši svoj hetrik.
85min – Belfodil nám dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
90min – Richterova strela končí nad našou bránkou. S naplnením riadneho hracieho času odpíska hlavný rozhodca Jablonski koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Dnes som veľmi spokojný. Odohrali sme náš najlepší zápas v sezóne. Prvých pár minút nám to trochu trvalo, ale potom sme hrali oveľa lepšie. Na lopte sme boli oveľa lepší ako proti Kolínu. Mali sme dobrú štruktúru, dobré protiútoky, veľa získaných lôpt a veľa šancí. Striedajúci hráči taktiež priniesli veľa energie. Je to zaslúžené víťazstvo.“

Thomas Müller: „Dnes to bol asi náš najlepší zápas čo sa týka hry. Keďže súper hral trochu inak, dokázali sme ho lepšie prehrať. V polčase som sa Roberta opýtal, či je v poriadku alebo či teraz nie je na inej úrovni, pretože púšťal lopty do pokutového územia na lepšie postavených. Ak s ním nemáte spísanú zmluvu, tak to neurobí. Zhodli sme sa, že je na ďalšej úrovni (smiech). Ušetril sily počas týždňa, keď sme hrali v pohári. Šialené je, že popri „prihrávkach“ na góly ešte urobí ďalší hetrik. Je veľa veľmi dobrých hráčov, dokonca aj v Bundeslige, ktorí na hetrik potrebujú roky. Bol som pri veľa góloch, ale možno raz som strelil hetrik.“

Robert Lewandowski: „Dnes sme mali celý zápas pod kontrolou a dali sme veľa gólov. Samozrejme, že som vždy hladný po góloch, ale fyzicky sa cítim obzvlášť dobre, pravdepodobne lepšie ako pred tromi rokmi. Na rekordy nemyslím. V každom zápase sa sústredím na svoju úlohu, takže si nerobím starosti s rekordmi.“

Leon Goretzka: „Dnes veľa z toho, čo sme si predsavzali pred zápasom, že urobíme dopadlo dobre. S loptou sme sa pohybovali tak, ako by to tréner chcel. To viedlo k tomu, že sme boli veľmi dobrí v kontrách a znova sme zachytávali lopty vysoko. Vďaka tomu sme boli v minulosti silní. Potom sme samozrejme vytvorili zodpovedajúci počet šancí na skórovanie.“

Pál Dárdai (tréner Hertha BSC): „V prvom polčase sme neukázali nič, dokonca ani súboje. Nebol to príjemný pocit. Cez prestávku som sa snažil vyburcovať tím, ale potom sme opäť urobili individuálnu chybu a bolo 3:0. Potom sme už nemali žiadnu šancu.“

Niklas Stark (Hertha BSC): „Je ťažké ubrániť Lewandowského, pretože ani ostatní nie sú zlí. Thomas vždy dobre otvorí priestor, prebehne Serge a musíte sa tomu brániť. Robert to potom tiež robí šikovne a ide do tieňa alebo späť dopredu. Všetci ofenzívni hráči boli veľmi variabilní, čo nám dnes sťažovalo život. V skutočnosti sme nenašli na tieto situácie žiadne riešenie.“