Allianz Aréna Mníchov

bayern    berlin

FC Bayern – Hertha BSC

2 : 0 (2 : 0)

V 14.kolo Bundesligy nastupujeme na domáci zápas proti Herthe BSC v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Benatia, Rafinha – Boateng, Alonso, Vidal – Müller, Lewandowski, Coman.

5min – strela Plattenhardta letí vedľa našej bránky.
10min – Lewandowského strela trafí tyč, Coman nedosiahne na dorážku a tak obranca hostí odkopáva loptu na roh.
15min – Langkamp vidí žltú kartu za faul na Comana.
16min – Lewandowského gólovú hlavičku chytá brankár Janstein.
22min – Vidalova ďalekonosná strela letí do rúk brankára hostí.
24min – Skjelbred vidí žltú kartu za faul na Alonsa.
25min – Rafinha odcentruje a Lewandowski posiela loptu hlavou nad bránku.
29min – Lewandowski postupuje sám na brankára, postranný rozhodca mu odmáva offside, ktorý ale nebol.
34min – 1 : 0 Vidal rozohrá rohový kop na hlavu Benatiu, ten loptu hlavou predĺži k Müllerovi a Thomas rovnako hlavou posiela loptu do bránky a otvára skóre stretnutia.
39min – Alonso rozohrá rohový kop a Martínez hlavičkuje iba do stopéra hostí.
40min – Lewandowski prihráva Müllerovi, ten predĺži loptu na Vidala, ktorý ju tečuje na bránku, brankár hostí ale loptu stihne vyraziť.
41min – 2 : 0 Lewandowského strelu vyráža brankár Janstein k Benatiovi, jeho zakončenie ale z bránkovej čiary vykopáva Skjelbred. V tej istej minúte ale Boateng odcentruje na Martíneza, ten predĺži loptu za obranu na Comana a ten nezaváha a prekonáva brankára.
45min – koniec 1.polčasu

48min – Ibiševič vidí žltú kartu za faul na Benatiu.
54min – Martínez odcentruje na Lewandowského, ktorý si loptu spracuje na hrudi, potom juale zle trafí a zmarí tak dobrú príležitosť.
55min – Lewandowski sám pred brankárom Jansteinom trafí loptu iba do neho, dorážka Müllera konči tesne vedľa bránky.
56min – hostia dvojnásobne striedajú. Z ihriska odchádzajú Ibiševič a Skjelbred a na ich miesta prichádzajú Baumjohann a Cigerci.
66min – Boatenga strieda Sebastian Rode.
72min – Daridu strieda Stocker.
73min – Coman vnikne do šestnástky, posiela spätnú prihrávku na Vidala, jeho strela z dobrej pozície ale končí nad bránkou.
79min – Haraguchiho strela mieri do rúk Manuela Neuera.
83min – Vidala strieda Badstuber.
88min – Kalou obstrelí Lahma, ale aj našu bránku.
90min – hlavný rozhodca bez nadstaveného času ukončí dnešný zápas.

P.S. nedá mi ešte nevyjadriť k 88.minúte zápasu, v ktorej na ihrisko vnikol divák a objal Thomasa Müllera až do príchodu bezpečnostnej služby. Možno aj chápem pohnútky tohto fanúšika, asi všetci z nás by sme chceli vyobjímať ktoréhokoľvek z našich hráčov, ale nepochopím ako môže (a to najmä v tejto dobe a po posledných udalostiach v Európe…) takto zlyhať bezpečnostná služba na štadióne. Ako sa môže divák dostať až takmer do stredu ihriska bez toho, aby ho niekto stihol zadržať? Na naše a najmä Thomasove veľké šťastie boli pohnútky tohto diváka „čisté“, čo by ale bolo v opačnom prípade sa až bojím pomyslieť… Určite z toho budú vyvodené prísne dôsledky voči všetkým zodpovedným osobám a navyše náš klub neminie mastná pokuta, to je ale v tejto chvíli nepodstatné. Podstatné je, aby si všetci kompetentní veľmi rýchlo vstúpili do svedomia a zjednali nápravu, aby sa nič podobné v budúcnosti neopakovalo, najmä z dôvodu ochrany bezpečnosti a zdravia našich hráčov!!!

Pep Guardiola: „Veľká poklona tímu za tento úspech. Máme veľa zranených hráčov, mali sme dnes len Comana na situácie jeden na jedného. Urobili sme to veľmi dobre v 1.polčase. V druhom polčase sme chceli kontrolovať hru a neumožniť protiútoky. Viem, aké je to ťažké, byť pripravený každé tri dni.“

Philipp Lahm: „Dnes pred zápasom sme mali problém, pretože sme mali veľa chorľavejúcich hráčov. Predovšetkým hráčov, ktorí môžu otvoriť priestor v defenzíve súpera. Tak to bola dnes opäť neľahká úloha. Ale my sme si to vyriešili celkom dobre, pretože sme zabránili protiútokom.“

Manuel Neuer: „Dnes sme to nemali jednoduché, ale strelili sme dva góly v prvej polovici a to bolo pre nás dobré. V druhom polčase to bolo tiež ťažké, pretože Hertha nevychádzala z obrany.“

Thomas Müller: „Proti Hertha nikdy neviete, dokedy to bude 0 : 0, lebo oni dobre bránia. Ale zo skutočnosti, že sme rýchlo strelili dva góly, som mal dobrý pocit.“

Pal Dardai (tréner Hertha BSC): „Lepší tím vyhral. Nemusíme sa hanbiť za nič. Nastavenie a realizácia boli príkladné. Ak hráči Bayernu majú priestor, sú dvakrát tak rýchli ako my. Dostali sme 2 zbytočné góly, pretože sme zaspali. Po 0 : 2 to už bolo ťažké, Bayern všetko kontroloval a ovládal a boli jednoznačne lepší.“