17/03/2021
21:00

FC Bayern – Lazio Rím

2 : 1 (1 : 0)

Na odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov nastupujeme v Allianz Aréne proti Laziu v základnej zostave: Nübel – Pavard, Boateng, Alaba, Hernández – Kimmich, Goretzka – Sané, Müller, Gnabry – Lewandowski.

13min – Saného krížna strela tesne minie bránku hostí.
15min – Milinkovič-Savič obtrie svoju hlavičku o špičku kopačky Hernándeza, brankár Nübel ale loptu napriek tomu pohodlne chytá.
26min – Radu vidí za faul žltú kartu.
28min – Saného strela minie bránku hostí.
31min – Muriqi fauluje Goretzku a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Následne za protesty proti jeho rozhodnutiu vidí Acerbi žltú kartu.
33min – 1 : 0 Nariadenú penaltu Lewandowski bezpečne premení, keď pošle loptu do protipohybu brankára Reinu.
38min – Kimmichovu strelu spoza šestnástky zblokuje obrana hostí.
39min – Milinkovič-Savič vidí za faul žltú kartu.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedajú obe mužstvá. Naši Boatenga za Süleho a hostia Faresa za Luliča.
55min – hostia dvojnásobne striedajú. Pri obrannom zákroku na Gnabryho si Lazzari vykĺbi palec a tak je striedaný Parolom a striedajú aj Muriqiho za Pereiru.
64min – striedame Goretzku za Daviesa.
67min – Lewandowského ďalekonosná strela spoza šestnástky trafí tyč.
70min – Correa vidí žltú kartu za filmovanie pádu. Následne dvojnásobne striedame. Lewandowského za Choupo-Motinga a Müllera za Musialu.
72min – Correovu gólovú strelu brankár Nübel vyráža, vzrušenie je ale zbytočné pretože útočník hostí bol v momente prihrávky v ofsajde.
73min – 2 : 0 Alaba prihrávkou za obranu vysúva Choupo-Motinga a ten prestrelí brankára Reinu.
75min – hostia striedajú Alberta za Cataldiho.
77min – striedame Kimmicha za Martíneza.
82min – 1 : 2 Pereira odcentruje priamy kop a lopta si v šestnástke nájde hlavu Parola, ktorého neustráži Martínez a tak hráč hostí prekonáva brankára Nübela.
84min – hostia striedajú Escalanteho za Akpa-Akpra. Po rohovom kope hostí pošle Acerbi loptu hlavou nad bránku.
89min – Sané nádhernou prihrávkou za obranu nájde Gnabryho, ktorého strelu vyráža brankár hostí vedľa bránky.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – rumunský hlavný rozhodca Kovács odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Bolo dôležité, že sme zápas vyhrali. Lazio dobre bránilo a zatvorilo priestor. Jedným problémom je gól, ktorý sme dostali. Spôsob, akým hráme futbal je taký, aký si ho predstavujem. Teraz dúfame, že získame dobrého súpera a odohráme dva špičkové zápasy. Sme radi, že sme vo štvrťfinále. Toto je najlepších osem tímov v Európe, ktoré budú hrať proti sebe. Sme radi, že sme medzi nimi a že sme dnes vystúpenie v Ríme korunovali víťazstvom a že sme sa zaslúžene prebojovali do štvrťfinále.“

Joshua Kimmich: „Bolo dôležité, aby sme dnes vyhrali zápas. Hrali sme dobre a v prvom polčase sme toho súperovi veľa nedovolili. Záverom bolo, že to bolo v poriadku. Nebol to brilantný výkon, ale zvládli sme to naozaj dobre.“

Eric Maxim Choupo-Moting: „Pred zápasom sme sa rozhodli dať stopercentne plný plyn. Vo futbale sa vyskytlo veľa príbehov, vrátane Ligy majstrov, keď sa zápasy otáčali. Lazio nemá zlý tím. Brali sme to preto vážne. Bol to ťažký zápas, ale zaslúžili sme si vyhrať. V druhom polčase sme mali niekoľko veľmi dobrých šancí. Chceme vyhrať každý zápas. Je super, že som dal gól. Chcem šliapnuť na plyn a pomôcť tímu, keď prídem na ihrisko. Cítil som, že mám priestor a skvelý pas od Davida som super premenil.“

Simone Inzaghi (tréner Lazio Rím): „Podali sme dobrý výkon a zo súťaže odchádzame so vztýčenými hlavami. Bola to veľmi dôležitá etapa. Chceli sme podať dobrý výkon po prvom zápase a to sme zvládli. Proti super silnému súperovi sme dobre uzatvárali priestor. Bol to od nás lepší výkon.“