13/03/2019
21:00

FC Bayern – Liverpool FC

1 : 3 (1 : 1)

Na odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov 2018/2019 nastupujeme v Allianz Aréne proti Liverpool FC v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Süle, Hummels, Alaba – Martínez, Thiago – Gnabry, James, Ribéry – Lewandowski.

10min – Lewandowski padá v šestnástke po súboji s van Dijkom, penalta sa ale nepíska.
13min – hostia striedajú zraneného Hendersona za Fabinha.
25min – Firminova strela končí vedľa našej bránky.
26min – 0 : 1 van Dijk prihráva Manemu, ten sa na hranici šestnástky obtočí kolo zle vybiehajúceho Neuera a pošle loptu do bránky.
35min – Neuer vyráža dobrú strelu Robertsona na roh.
39min – 1 : 1 Gnabryho prihrávku pred bránku si pred dobiehajúcim Lewandowskim zrazí do vlastnej bránky Matip.
43min – Fabinho vidí žltú kartu za faul na Jamesa.
45min – Lewandowského strela vo veľkej šanci končí tesne vedľa bránky. Nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

50min – Salahovu strelu Neuer vyráža.
60min- Gnabryho krížnu prihrávku nestihne Lewandowski tečovať na bránku.
61min – striedame Ribéryho za Comana.
63min – Matip vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
65min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Wijnalduma.
69min – 1 : 2 na rohový kop Milnera najvyššie vyskočí van Dijk a potom ako preskočí Hummelsa aj Martíneza pošle loptu hlavou do bránky.
72min – striedame Martíneza za Goretzku.
76min – Salaha v 100% šanci na poslednú chvíľu zblokuje Süle a následne Neuer odkopáva loptu do bezpečia.
79min – striedame Jamesa za Sanchesa.
80min – Neuer chytá strelu Firmina.
82min – Sanchesova ďalekonosná strela minie bránku.
83min – hostia striedajú Firmina za Origiho. Sanches vidí žltú kartu za faul na Wijnalduma.
84min – 1 : 3 Salah odcentruje a Hummelsom neubránený Mané pošle loptu hlavou do našej bránky.
87min – hostia striedajú Milnera za Lallanu.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – Robertson vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
90+3min – hlavný rozhodca Orsato z Talianska odpíska koniec dnešného stretnutia a pečatí náš koniec v Lige majstrov 2018/2019.

Niko Kovač: „Mali sme proti sebe veľmi, veľmi silného súpera. Chcel by som zablahoželať Liverpoolu a Jürgenovi Kloppovi. V dvojzápase boli lepší tím. Zápas bol otvorený 2 : 1. Bolo vidieť, že štandardné situácie môže urobiť takýto rozdiel. Nepodarilo sa nám hrať v pohode a dostať Lewandowského do hry. Preto sme dnes prehrali. Súper útočil veľmi vysokou rýchlosťou. Chceli sme sa pokúsiť vpredu presadiť. Nepodarilo sa nám to, pretože to súper dnes urobil veľmi dobre a my sme dnes nemali najlepší deň. Liverpool je špičkový tím. V minulom roku boli vo finále a v Premier League sú na čele. My sme ukázali naše limity.“

Hasan Salihamidžič: „V žiadnom momente sme si nevedeli vybudovať tlak. Nedokázali sme ani preniesť iskry z ihriska na publikum. Musíme zložiť kompliment Liverpoolu, pretože odohral veľmi dobrú hru. Bol aj fyzicky lepší. Normálne máme my dominanciu a držanie lopty. To sa nám dnes nepodarilo.“

Manuel Neuer: „Dnes to nebolo nezaslúžené víťazstvo súpera. Mali sme príliš málo sily vpredu a príliš málo šancí na skórovanie. Výsledok je v poriadku, aj keď to bolí. Boli sme do zápasu veľmi motivovaní. Postoj tam bol. Samozrejme potom nás gól zabil v nepriaznivom čase.“

Mats Hummels: „Bol to veľmi ťažký zápas až do 1 : 2. Keďže na oboch stranách sa toho veľa nestalo, obe strany hrali veľmi opatrne. Liverpool sa ujal vedenia 1 : 0 svojou prvou šancou. Potom sme zase my vyrovnali prvou šancou. Gól na 2 : 1 nám ale vzal trochu viery. Potom bol Liverpool lepší tím. Všetko bolo tesné až do 2 : 1, bez toho by to bol veľký futbalový zápas.“

Jürgen Klopp (tréner Liverpool FC): „Prišli sme sem, aby sme postúpili. Nie je tak veľa tímov ktoré vyradili Bayern. Oni boli celkom často v semifinále alebo finále v posledných rokoch. Je to niečo zvláštne. Pretože sme stále na ceste. Ak chcete v takomto zápase postúpiť, musíte byť brutálne dobrý a vo veľmi ťažkom zápase s veľkým rešpektom a množstvom taktík, musíte uzavrieť mnohé priestory. Chceli sme hrať oveľa viac futbalu. Našťastie sme tak urobili v druhom polčase.“