21:00
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Lokomotiv Moskva

2 : 0 (0 : 0)

Na posledný zápas skupinovej fázy Ligy majstrov nastúpili naši chlapci v Allianz Aréne proti Lokomotiv Moskva v základnej zostave: Neuer – Sarr, Boateng, Süle, Davies – Roca, Goretzka – Sané, Müller, Costa – Choupo-Moting.

19min – Saného nepresná strela spoza šestnástky minie bránku hostí.
27min – Goretzkova nepresná strela spoza šestnástky minie bránku hostí.
30min – Costovu krížnu strelu brankár hostí Guilherme chytá.
35min – Rybusovu strelu Neuer vyráža.
39min – Müllerova strela tesne minie bránku.
45min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Müllera za Gnabryho.
50min – Gnabry odcentruje rohový kop a brankár hostí vyráža gólovú hlavičku Süleho.
52min – Saného veľmi nepresná krížna strela ďaleko minie bránku.
54min – Sané prihráva Choupo-Motingovi, ktorého zakončenie pätičkou brankár hostí chytá.
57min – Gnabryho gólovú strelu brankár Guilherme nohou v páde vyráža, následná dorážka Gnabryho letí tesne vedľa bránky.
60min – Zhivoglyadov vidí žltú kartu za faul na Costu.
61min – striedame Goretzku za Musialu.
63min – 1 : 0 Costa odcentruje rohový kop na hlavu Süleho, ktorý tentokrát zamieri presne a prekonáva brankára Guilhermeho.
64min – Boateng vidí za faul žltú kartu.
68min – Sané vidí za faul žltú kartu.
69min – dvojnásobne striedame. Boatenga strieda Richards a Daviesa Hernández.
70min – Sarr odcentruje na Saného a ten pošle loptu hlavou vedľa bránky.
73min – Rybusov priamy kop končí vedľa bránky.
74min – Hernándezov strieľaný center brankár hostí vyráža.
75min – hostia striedajú Kamana za Iosifova.
76min – striedajúci Iosifov ani nie po minúte na ihrisku postupuje sám na Neuera, v poslednej chvíli je ale tiesnený a Neuer jeho strelu chytá.
80min – 2 : 0 Gnabryho ďalekonosnú strelu brankár hostí vyráža. Pri nasledujúcej akcii prihráva Sané Gnabrymu a ten Choupo-Motingovi, ktorý prudkou strelou prekonáva brankára Guilhermeho.
83min – Saného strela spoza šestnástky končí nad bránkou.
84min – striedame Saného za Stillera.
87min – hostia striedajú Rybchinského za Silyanova.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – švajčiarsky hlavný rozhodca Schärer odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Súper pôsobil veľmi defenzívne, ale po góle na 1:0 mi bolo jasné, že vyhráme, pretože sme boli defenzívne dobrí. Dosiahli sme to, čo sme si predsavzali. Rok 2020 bol pre nás vynikajúcim rokom Ligy majstrov s letným titulom. Chceli sme to ukončiť výhrou a to sa nám podarilo.“

Niklas Süle: „Som veľmi šťastný, že sme dnes skupinu ukončili víťazstvom, pretože v tejto súťaži sme boli v roku 2020 jednoducho neuveriteľne silní. Titulom sme to využili na maximum. To je jediná vec, na ktorej záleží.“

Eric Maxim Choupo-Moting: „Všetci radi hrajú Ligu majstrov. Toto je najväčšia etapa. Najdôležitejšie je predovšetkým to, aby sme uspeli a vyhrali. A keď môžete sám pridať gól, o to viac vás to poteší.“

Marko Nikolič (tréner Lokomotiv Moskva): „Skupinová fáza sa skončila, bohužiaľ sme zo súťaže vypadli. Dnes sme mali so sebou veľmi málo hráčov a boli sme veľmi slabí. Vytvorili sme si šance, ale v druhom polčase sme boli unavení. Dali sme do zápasu všetko a tím ukázal morálku.“