07/11/2019
18:55

FC Bayern – Olympiakos Pireus

2 : 0 (0 : 0)

Na zápas 4.kola B-skupiny skupinovej fázy Ligy majstrov 2019/2020 nastupujeme v Allianz Aréne proti Olympiakosu Pireus v základnej zostave: Neuer – Pavard, Martínez, Alaba, Davies – Kimmich – Gnabry, Goretzka, Müller, Coman – Lewandowski. Pred zápasom si hráči minútou ticha uctili nedávno zosnulých Rudolfa Schelsa a Norberta Edera.

2min – Müller padá v šestnástke po súboji s Bouchalakisom, penalta sa ale nepíska.
5min – Goretzkovu strelu spoza šestnástky brankár Sá najprv vyráža, pred dobiehajúcim Müllerom loptu prikryje.
9min – Müller padá v šestnástke po súboji s Elabdellaouim, penalta sa ale nepíska.
11min – Goretzkova ďalekonosná strela končí vysoko nad bránkou.
16min – Gnabryho strelu z hranice šestnástky chytá brankár Sá. Na opačnej strane pošle Randelovič strelu vedľa našej bránky.
18min – Comanov center na Lewandowského vystihne a chytí brankár Sá.
25min – po centri Pavarda a hlavičke Lewandowského chytá loptu brankár hostí.
34min – Comanovu gólovú strelu brankár Sá reflexívne vyráža.
35min – Gnabry prihráva Müllerovi, jeho strelu brankár hostí chytá.
45min – lopta po Pavardovej hlavičke trafí tyč. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

50min – Kimmichov center predĺži Lewandowski hlavou na Goretzku, ktorého zakončenie hlavou brankár hostí chytá.
60min – Comanovu gólovú strelu brankár hostí vyráža.
61min – hostia striedajú Randeloviča za Masourasa.
69min – 1 : 0 Coman prihráva pred bránku, kde Lewandowski usmerní loptu do bránky.
71min – Gnabry prihráva pred bránu Comanovi, ten ale loptu tečuje vedľa bránky. Hostia striedajú Bouchalakisa za Valbuenu.
79min – hostia striedajú Podenceho za El-Arabiho.
82min – striedame Goretzku za Tolissa.
88min – striedame Gnabryho za Perišiča.
89min – 2 : 0 Tollisovu prihrávku pred bránu odvráti stopér hostí iba k Perišičovi, ktorý po minúte pobytu na ihrisku pošle loptu do bránky.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Comana strieda Coutinho.
90+3min – poľský hlavný rozhodca Raczkowski odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Páčilo sa mi to, pretože tím ukázal svoju kvalitu. S hrou môžeme byť veľmi spokojní. Môžete byť spokojní so všetkým. Tím pracoval dobre a bol odmenený. Znovu a znovu sme vyvíjali tlak na súpera. Pireus bol defenzívne veľmi kompaktný. V prvej polovici sme sa ešte stále často dopúšťali nesprávnych rozhodnutí, pretože bolo veľmi blízko pred bránou. Po prestávke sme to vylepšili a boli sme odmenení. Teraz je čas rýchlo sa zregenerovať, pokračovať v práci a optimálne sa pripraviť na sobotu.“

Manuel Neuer: „Ukázali sme dobrý výkon, hrali našu hru 90 minút a urobili sme to s Olympiakosom tak, ako sme chceli. Museli veľa pracovať a nakoniec im došla energia. Zaslúžili sme si vyhrať. Víťazstvo je vždy rozhodujúce, ale pre naše obranné sebavedomie je dôležité, že sme udržali nulu. Hrali sme dobre a postavili sme súpera pod tlak. To, čo sme ukázali smerom dopredu bolo dobré.“

Thomas Müller: „Som šťastný, pretože sme dominovali a hrali tak, ako si to predstavujeme ako FC Bayern. Boli sme agresívni a robili sme veci, ktoré sme robili na tréningu. Nenechali sme Olympiakos dýchať. Možno z dôvodu vysokého pracovného vyťaženia nám niekedy chýbala iskra. Mali sme veľa víťazných lôpt, ale nevyťažili sme z nich dosť. Nedovolili sme súperovi nič smerom dopredu a zaslúžili sme si vyhrať. V našej situácii bolo dôležité byť suverénni a dominantní. Teraz je čas pozerať sa dopredu a pripraviť sa na sobotu.“

Pedro Martins (tréner Olympiakos Pireus): „Bayernu sa podarilo, že sme nemohli hrať našu hru. To samozrejme súvisí s kvalitou súpera. Môžeme ale hrať lepšie, ako sme dnes predviedli. Bayern nás prinútil robiť chyby. Majú nového trénera a dnes sa venovali zápasu veľmi sústredene. Kvalita súpera bola dnes príliš veľká. Sotva nám dovolili držať loptu. Skúsili sme to a aj keď sme prehrali, výkon bol v poriadku.“