20:45

bayern psv

FC Bayern – PSV Eindhoven

4 : 1 (2 : 1)

V treťom kole skupinovej fázy Ligy majstrov sme doma privítali PSV Eindhoven v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Hummels, Alaba – Alonso – Kimmich, Thiago – Robben, Lewandowski, Müller.

3min – Alaba sklepne loptu pre Müllera, jeho strela ale minie bránku.
11min – Müllerova spätná prihrávka nájde Alabu, jeho strela letí vedľa bránky.
13min – 1 : 0 Lewandowského dobre mierenú ale slabú strelu vytláča brankár Zoet na roh. Ten rýchlo a hlavne presne rozohrá Robben presne na Müllera, ktorý na 2x prekonáva brankára súpera.
17min – Alaba vnikne do šestnástky, prihráva pred bránku a loptu po odraze od stopéra Morena zastaví tyč.
21min – 2 : 0 Alabov zrazený center dopadne presne na hlavu Kimmicha a ten loptu hlavou pohodlne dopraví do bránky.
25min – po Robbenovom rohovom kope končí Lewandowského tečovaná strela vedľa bránky.
28min – brankár Zoet chytá strelu Boatenga.
29min – Kimmichovu strelu vyráža brankár Zoet na roh.
31min – Robbenovu gólovú strelu vyráža brankár hostí na roh.
39min – Pereiro dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí, aj keď opakovaný záber ukazuje, že pravdepodobne platiť mal.
41min – 2 : 1 po rýchlom protiútoku vytláča Manuel Neuer Narsinghovu krížnu strelu končekmi prstov na tyč, od nej sa ale lopta odrazí do bránky.
43min – strelu Breneta spoza šestnástky chytá Neuer.

47min – Lewandowského krížna strela tesne minie bránku.
48min – Willems odcentruje a Luuk de Jong hlavou pošle loptu tesne nad bránku.
52min – gólovú strelu Pereira Neuer vyráža.
57min – Lahm vidí žltú kartu za faul na Narsingha.
58min – Robben si spracuje ťažkú loptu, vysúva Kimmicha, jeho strela ale trafí iba brankára Zoeta.
59min – 3 : 1 Robben zakončí svoju typickú akciu strelou, ktorú brankár hostí vyráža iba pre seba a Lewandowski loptu pohodlne hlavou pošle do siete.
61min – hostia striedajú Guardada za Isimata-Mirina.
65min – Alabova strela letí nad bránku hostí.
66min – Lewandowski prihráva Müllerovi, jeho strelu ale brankár Zoet vyráža.
68min – brankár Zoet chytá strelu Robbena.
69min – Luuk de Jong padá v šestnástke po súboji s Hummelsom. Opakovaný záber ale ukazuje, že penalta sa správne nepíska.
71min – striedame Costu za Müllera.
77min – hostia striedajú Pereira za Bergwijna.
84min – 4 : 1 Thiago odcentruje za obranu a Robben hlavou prekonáva brankára Zoeta.
85min – obe mužstvá striedajú. Hostia Schwaaba za Zinchenka a naši Kimmicha za Martíneza.
87min – striedame Robbena za Sanchesa.
88min – Bergwijnova strela letí nad našu bránku.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Hrali sme dobre, hráči ukázali dobré momenty. Zápas proti Frankfurtu bol pre nás dobrou lekciou. 70 minút sme hrali dobre, ale okolo 30. minúty sme trochu ustúpili z pozícií. Po treťom góle to už bolo jasné. Aj PSV mohol streliť gól, ale aj my sme mohli skórovať viac. Musíme dať do najbližších zápasov všetko čo je v našich silách, aby sme si zachovali šancu na prvé miesto.“

Arjen Robben: „Začali sme dobre, ovládli hru a vytvárali si príležitosti. To všetko vzhľadom k tomu, že máme kvalitu v útoku. Po 2 : 0 to vyzeralo celkom dobre. Súper ale začal byť nebezpečný a my sme na chvíľu stratili kontrolu. To bolo aj po prestávke päť až desať minút. Eindhoven mal dvakrát alebo trikrát nebezpečnú akciu, ale potom sme sa opäť zaslúžene presadili. Väčšinu zápasu sme ale hrali veľmi dobrý futbal.“

Thomas Müller: „Dali sme od prvej minúty plyn a najmä v prvých 30 minútach sme hrali intenzívne dopredu. Chceli sme niečo ukázať. Bola to dnes zábava. Naším cieľom bolo odohrať lepší zápas, ako posledný. Prvý gól bol dôležitý, mali sme príležitosti hneď na začiatku a nakoniec sme zápas s prehľadom zvládli.“

Phillip Cocu (tréner PSV Eindhoven): „Dnes sme videli zápas, v ktorom sme boli potrestaní aj za drobné chyby. V prvých 20-25 minútach sme to mali ťažké. Bayern vyvinul veľký tlak a my sme sa nedostali k našej hre. Po 0 : 2 sme sa ale trochu zlepšili. Dokonca sme strelili gól na 1 : 2 a vtedy mal tím hrať kompaktne, čo sme neurobili. Výkon v druhom polčase je pre mňa veľkým sklamaním.“