28/10/2017
18:30

FC Bayern – RB Lipsko

2 : 0 (2 : 0)

V šlágri 10.kola nastupujeme v tomto týždni už po druhý krát proti RB Lipsko. Tentokrát na našom domácom štadióne nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martínez, Rudy – Robben, Thiago, James – Lewandowski.

3min – Alabova strela končí zblokovaná vedľa bránky. Po následnom rozohraní rohového kopu hlavičkuje Hummels tesne nad bránku.
8min – po rohovom kope Forsberga hlavičkuje Poulsen nad bránku.
9min – po Jamesovom rohovom kope hlavičkuje Martínez vedľa bránky.
11min – Orban fauluje na hranici pokutového územia Robbena a hlavný rozhodca Siebert po zhliadnutí videa ukáže kapitánovi hostí červenú kartu. Nariadený priamy kop Robbena vyškriabe Gulácsi končekmi prstov vedľa bránky.
19min – 1 : 0 Robbenovu milimetrovú prihrávku pošle James presne k tyči hosťujúcej bránky a otvára skóre stretnutia.
21min – Poulsenova strela letí nad bránku.
22min – hostia striedajú Wernera za Konatého.
24min – po centri Kimmicha Gulácsi reflexívne vyráža hlavičku Lewandowského a následne si poradí aj so strelou Robbena.
38min – 2 : 0 Martínez pošle milimetrovú prihrávku za obranu na Lewandowského, ktorý sám zoči – voči Gulácsimu nezaváha.
43min – Jamesov rohový kop pošle Hummels vedľa bránky.
45min – striedame Lewandowského za Vidala. Nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedajú hostia Sabitzera za Brumu.
47min – Brumovu strelu pohodlne chytá Sven Ulreich.
58min – Robbenovu strelu z hranice šestnástky Gulácsi chytá.
60min – Alabova strela tesne míňa bránku.
62min – hostia striedajú Forsberga za Laimera.
71min – Robbenova strela tesne míňa bránku.
80min – Martínezova ďalekonosná strela minie bránku.
81min – Jamesova strela letí vedľa bránky.
83min – Thiago fauluje Keitu a vidí žltú kartu.
84min – striedame Kimmicha za Rafinhu.
86min – Striedame. Robben odovzdáva kapitánsku pásku Vidalovi a prepúšťa miesto na ihrisku Tolissovi.
90min – po Jamesovom centri posiela Thiago hlavou loptu nad bránku. S naplnením riadneho hracieho času odpíska hlavný rozhodca Siebert koniec dnešného zápasu.

Jupp Heynckes: „Po stredajšom pohárovom zápase sme dnes začali veľmi motivovaní. Opäť sme sa pripravili optimálne. Ak, ako napríklad Lipsko, musíte hrať s 10 hráčmi po 14 minútach, je to nevýhoda. Ale môjmu tímu sa podarilo ovládať hru. Mohli by sme skórovať aj viac, ale bolo dôležitejšie byť pevný v obrane a neriskovať. Veľmi sa mi to dnes páčilo.“

Jérôme Boateng: „Začali sme veľmi dobre. Lipsko dostalo rýchlo červenú kartu, čo je samozrejme pre súpera nešťastné. V prvom polčase sme hrali dobre a strelili sme dva góly. V druhej polovici musíme hrať lepšie. Vieme, že nie je všetko, ale urobili sme veľký krok vpred.“

David Alaba: „Výsledok je v poriadku. Karta zmenila zápas. Keď ideme doma do vedenia, je veľmi ťažké poraziť nás. V druhej polovici sme chceli pokračovať tam, kde sme začali. Nepodarilo sa nám to, ale hrali sme na nulu. To bol náš cieľ. Teraz chceme zostať a kráčať po ceste, ktorou ideme.“

Ralph Hasenhüttl (tréner RB Lipsko): „Tento rok sme videli príliš veľa červených kariet. V polčase sme mohli skutočne ísť domov. Potom sme prešli na iný režim a šetrili chlapcov, ktorých budeme potrebovať v stredu v Lige majstrov. Ak dostanete červené karty dvakrát za pár dní, tiež to nie je z psychického hľadiska ľahké.“

Diego Demme (hráč RB Lipsko): „Veľmi sme sa položili. Po červenej a rýchlom góle hra nebola dobrá a to rozhodlo. Stále sme však dúfali, že môžeme uhrať 1 : 1, ale Bayern strelil druhý gól a zápas v podstate skončil.“