08/12/2018
20:30

FC Bayern – RB Lipsko

1 : 0 (0 : 0)

Na zápas 16.kola Bundesligy, ktoré je v týždni rozložené do dvoch dní nastupujeme v Allianz Aréne proti Lipsku v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Thiago, Goretzka – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

1min – rohovvý kop Kimmicha pošle Hummels hlavou nad bránku.
4min – Goretzkov strelecký pokus míňa bránku.
5min – Neuer chytá strelu Laimera spoza šestnástky.
11min – Poulsen si na päťke odstrčí Kimmicha, loptu našťastie dobre netrafí.
16min – kapitán hostí Demme vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
22min – Neuer chytá strelu Brumu.
24min – Lewandowski sa ocitne sám zoči-voči brankárovi Gulacsimu, ten jeho strelu končekmi prstov vytlačí na tyč, od ktorej sa lopta cez šírku bránky odgúľa za bránku.
27min – Gnabry vnikne do šestnástky medzi dvoch hráčov, loptu si ale ďaleko predkopne a navyše sa pri šprinte zraní.
28min – Ribéry strieda zraneného Gnabryho.
35min – Neuer chytá strelu Klostermanna.
36min – po rohovom kope Kampla pošle Upamecano hlavou loptu do brvna našej bránky.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

47min – Wernerova strela letí nad bránku.
55min – Müller prihráva Comanovi na jeho strieľaný center pred bránku ale Lewandowski nedosiahne.
58min – Lewandowski sa v dobrej pozícii tesne pred vystrelením lopty pošmykne spadne.
60min – striedame Comana za Sanchesa.
64min – Laimer vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
65min – Sanchesova strela spoza šestnástky minie bránku hostí.
73min – Alabov center tečuje Müller vedľa bránky.
78min – Kimmichov priamy kop vyrazí brankár hostí len k Sülemu, ten z päťky prekopne bránku.
79min – Müller odcentruje na Lewandowského, ten hlavou prihráva Kimmichovi, ktorého gólovú hlavičku na bránkovej čiare čarovným zákrokom vyráža brankár Gulacsi. Sanches vidí žltú kartu za faul na Wernera.
81min – hostia striedajú Brumu za Ilsankera.
83min – 1 : 0 brankár Gulacsi vyráža Sanchesovu strelu z otočky, následne sa ale odrazená lopta dostáva k Ribérymu a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
85min – Kampl odcentruje rohový kop na hlavu Poulsena, ktorý pošle loptu vedľa našej bránky.
87min – hostia striedajú Laimera za Cunhu.
88min – hostia striedajú Poulsena za Augustina.
90min – striedame Müllera za Martíneza. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Ilsanker vidí za likvidačný faul na Thiaga červenú kartu. Hneď po faule sa na neho vyrútia Ribéry a Sanches. Renato sotí Ilsankera na zem, za čo mu hlavný rozhodca ukáže žltú kartu a keďže náš hráč už jednu mal, tak vidí červenú kartu a musí z ihriska.
90+3min – hlavný rozhodca Fritz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Dnes ste videli, že sme stretli veľmi, veľmi silného súpera. Bránili a čakali na naše chyby. Museli sme hrať trpezlivo, vedeli sme, že gól môže rozhodnúť. Mali sme lepšie šance a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. Nebol to pekný zápas, ale dnes rozhodla vôľa, ktorú mal náš tím. Máme ale to, čo sme chceli. Preto si tím zaslúži kompliment.“

Thomas Müller: „Vedeli sme, čo je v stávke, pretože včera sme tiež sledovali televíziu. Bolo nám povedané, ako dôležitý je tento zápas. Radi by sme hrali plynulejšie, ale mali sme lepšie šance na to, aby sme dosiahli gól. V konečnom dôsledku to bolo zaslúžené víťazstvo, aj keď sme museli veľa bojovať. S loptou sme si toľko nedovolili, pretože sme vedeli o silných stránkach Lipska. Najmä v prvej polovici sme urobili chyby a neriešili naše šance dobre. Celkovo sme vyhrali a sme späť.“

Ralf Rangnick (tréner RB Lipsko): „To bol zápas, ktorý bol 90 minút absolútne rovnaký. Dokázali sme urobiť veľa vecí, ktoré sme chceli urobiť. Obvykle je v takom zápase remíza. Myslím, že by to bolo zaslúžené. Som spokojný so výkonom tímu. Sme smutné, ale ideme domov s dobrým pocitom. S takým výkonom, ako dnes, sme potvrdili, že sme na správnej ceste. Teraz je čas znovu spojiť svoje sily na posledný zápas v sobotu proti Brémam.“

Timo Werner (RB Lipsko): „Je to škoda. Existovali dve situácie, ktoré boli nebezpečné. Péter nás držal ale na druhej strane bol Ribéry. Pri góle sme mali veľa smoly. Odohrali sme ale dobrý zápas. Bol to ťažký zápas.“