09/02/2020
18:00

FC Bayern – RB Lipsko

0 : 0

Na šláger 21.kola Bundesligy sme nastúpili v domácej Allianz Aréne proti Lipsku v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Thiago, Goretzka – Müller, Lewandowski, Gnabry.

5min – Thiagovu gólovú strelu spoza šestnástky vyráža brankár hostí na roh.
11min – Daviesovu spätnú prihrávku v dobrej pozícii Goretzka minie, následne sa opäť dostáva k lopte jeho strelu ale obrana hostí zblokuje.
15min – Sabitzerova strela spoza šestnástky letí nad bránku.
36min – Laimer vidí žltú kartu za faul na Daviesa.
37min – Gnabryho strela netrafí bránku.
39min – Müller prihráva Lewandowskému , ktorého strelu spred bránkovej čiary odkopáva do bezpečia Upamecano.

46min – Sabitzer vo výbornej pozícii na naše šťastie nepochopiteľne prestrelí bránku.
49min – Boateng obrannou hlavičkou prihrá Wernerovi a navyše Neuer veľmi zle vybehne a tak sa útočník hostí ocitne sám pred našou opustenou bránkou, jeho zakončenie ale stihne zblokovať Alaba vedľa bránky.
50min – Upamecano vidí žltú kartu za faul na Müllera.
54min – Upamecano fauluje v šestnástke Lewandowského a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú ale na podnet videorozhodcu odvolá pretože Lewandowski bol v momente prihrávky v ofsajde.
57min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Wernera.
60min – striedame Gnabryho za Coutinha.
63min – Nkunku prihráva Wernerovi, ktorý osamotený pred Neuerom na naše šťastie nepochopiteľne ani len netrafí bránku.
66min – Daviesovu strelu z dobrej pozície zblokuje Upamecano.
67min – striedame Boatenga za Hernándeza.
69min – hostia striedajú Olma za Schicka.
80min – Lewandowski prihráva Goretzkovi, ten sa ocitne sám pre brankárom Gulácsim, jeho prízemnú strelu ale maďarský reprezentačný brankár vyráža na roh.
82min – hostia striedajú Nkunkuho za Lookmana.
85min – striedame Goretzku za Comana.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – Pavard vidí žltú kartu za faul na Wernera.
90+3min – hostia striedajú Wernera za Poulsena. Hlavný rozhodca Fritz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Musím úprimne povedať, že remíza je správna a zaslúžia si ju obaja. V prvej polovici sme boli lepší, prvých 25 minút sa mi naozaj páčilo. Potom sme v našej hre stratili trochu suverenity. Urobili sme chyby, dovolili súperovi hrať a boli radi, že sme neinkasovali. Vieme, že ešte zostáva 13 zápasov a bude to ťažký boj, aby sme sa nakoniec stali majstrom. To je to, čo každý chce hrať vzrušujúce zápasy o majstra.“

Manuel Neuer: „Sme o krok vpredu. Tento jeden zápas nemôžete rozhodnúť, ktorý tím je jednoznačne lepší. Určite sme sa dostali do zápasu lepšie a dominovali prvej polovici. Potom sa Lipsko zmenilo a my sme sa museli prispôsobiť. Hrali sme viac menej ruka v ruke. S tým sme mali nejaké problémy. Veľa potom šlo do osobných súbojov.“

Thomas Müller: „V prvých 20 minútach sme mali dobrý štart, ale naše šance sa nestali gólmi a problém bol v tom, že oba tímy boli spokojné s 0:0. Je nepríjemné, že sme s týmto výsledkom chceli žiť a už sme nemohli prekročiť svoj tieň. Od 70. minúty ani jeden tím nechcel podstúpiť absolútne riziko. Stále sme však o krok vpredu. Vedeli sme, že sila tímu Lipsko je v hre na protiútoky. Úmyselne sme hru trochu spomalili, ale aj to nás okradlo o naše silné stránky.“

Joshua Kimmich: „V prvom polčase sme hrali celkom dobre, najmä v prvých 20, 25 minútach. Mali sme tam pár šancí, z ktorých sme niektoré mali využiť. V druhej polovici sa to otočilo, pretože Lipsko hralo dobre. Ponúkli sme im chyby. Okrem toho sme niektoré problémy nemohli vyriešiť hravým spôsobom a museli sme zasiahnuť po vysokých loptách, pretože Lipsko tlačilo vyššie.“

Julian Nagelsmann (tréner RB Lipsko): „Bol to dobrý a atraktívny zápas. Na začiatku sme mali problémy a mali sme šťastie. Potom sme sa dostali do hry o niečo lepšie a v druhej polovici sme sa bránili veľmi dobre a veľmi statočne. Do 70. minúty sme mohli streliť dva alebo tri góly, ale to aj Bayern. Je to remíza založená na výkone, s ktorou môžu oba tímy žiť.“

Timo Werner (RB Lipsko): „Pri spôsobe, akým sme hrali na začiatku, bolo len otázkou času, kedy dostaneme gól. Potom sme sa zlepšili. V druhej časti prvej polovice sme sa ocitli v hre a po prestávke sme ukázali úplne inú tvár. Tam z toho trebalo vyťažiť viac.“