05/12/2020
15:30

FC Bayern – RB Lipsko

3 : 3 (2 : 2)

Na zápas 10.kola Bundesligy, ktorý je zároveň šlágrom jesene, sme nastúpili v Allianz Aréne proti RB Lipsko v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Boateng, Alaba – Goretzka, Martínez – Sané, Müller, Coman – Lewandowski. Zápas sa začína minútou ticha za v týždni zosnulého dlhoročného pokladníka nášho klubu Kurta Hegericha.

2min – Sabitzerova strela z cca 20 metrov trafí brvno našej bránky.
11min – Comanova strela trafí bočnú sieť.
13min – Nkunkuho strelu zrazí Boateng nad bránku.
17min – Nkunkuho krížna strela končí vedľa našej bránky.
18min – 0 : 1 Forsberg vysúva prihrávkou za obranu Nkunkuho, ktorý potrestá zlé vybehnutie Neuera, ktorého obíde a pošle loptu do prázdnej bránky.
25min – zraneného Martíneza strieda Musiala.
28min – Pavardovu strelu spoza šestnástky vyráža brankár Gulácsi nad bránku.
30min – 1 : 1 Coman prihráva Musialovi a ten presnou strelou k tyči spoza šestnástky prekonáva brankára hostí.
34min – 2 : 1 Musiala prihráva Lewandowskému a ten Comanovi, ktorý prihrávkou za obranu vysúva Müllera a ten strelou prekonáva brankára Gulácsiho.
36min – 2 : 2 Haidara prihráva Kluivertovi a ten strelou prekonáva Neuera.
45min – nadstavený čas budú 3 minúty.
45+3min – koniec 1.polčasu.

48min – 2 : 3 Angeliño odcentruje pred bránku, kde nájde úplne osamoteného Forsberga, ktorý hlavou prekonáva Neuera.
51min – Mukiele vidí žltú kartu za faul na Comana.
62min – hostia striedajú Forsberga za Poulsena.
64min – striedame Saného za Gnabryho.
72min – hostia dvojnásobne striedajú. Kapitána Sabitzera strieda Kampl a Mukieleho Olmo.
75min – 3 : 3 Coman odcentruje pred bránku a Müller hlavou prekonáva brankára Gulácsiho.
78min – hostia dvojnásobne striedajú. Kluiverta strieda Orban a Haidaru Sörloth.
83min – striedame Comana za Costu a Boatenga za Richardsa.
86min – Müller odcentruje za obranu na Musialu, jeho slabý pokus o lob ale brankár hostí chytá.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – hlavný rozhodca Siebert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Musíme byť spokojní. Bolo dôležité, aby sme zápas neprehrali. Bol to divoký zápas, obe línie obrany ale neboli stopercentné. Dostali sme niekoľko jednoduchých gólov, pri ktorých sme neurobili správne rozhodnutia. Súvisí to aj s tým, že v súčasnosti musíme veľa zmeniť. Ale vrátili sme sa znova do zápasu. Keď sme nechali loptu bežať po zemi, bol som veľmi šťastný. Ale často sme hrali vysoké, dlhé lopty bez toho, aby sme si niečo pripravovali. Spôsob, akým tím koná čisto z hľadiska mentality, je dobrý. Musíme sa ubezpečiť, že si udržíme tabuľkovú pozíciu, ktorú máme.“

Manuel Neuer: „Pre neutrálneho diváka to bola fantastický zápas. Museli sme bojovať a niekoľkokrát sme prehrávali. Nakoniec môžeme žiť s výsledkom. Po 0:1 a 2:3 bolo pre nás rozhodujúce, že tu Lipsko nevyhralo, pretože inak by teraz vyzeralo tabuľkové postavenie. Je zrejmé, že nie je také pekné, ak obaja brankári dostanú tri góly. V tejto sezóne sme dostali príliš veľa gólov. To je nepríjemné, musíme na tom pracovať, najmä na pohybe dozadu a pozičnej hre.“

Thomas Müller: „Stratil som dnes príliš veľa lôpt. Nebolo to všetko ideálne. Samozrejme, že nedávam v každom zápase dva góly. Som z toho šťastný a spokojný. Ale aj ja osobne som chcel niečo viac. Do dnešného dňa vieme aj to, že bohužiaľ musíme v súčasnosti často doťahovať zápasy. Nakoniec môžeme a musíme žiť s výsledkom. Krátko pred koncom som s Manum diskutoval aj o tom, či chceme podstúpiť úplné riziko. Bolo potom lepšie, že sme to nepreháňali. Celkovo vzaté, je dobré a dôležité, aby sme držali náskok v tabuľke. Vždy prídu aj neúspechy. Musíme sa ale uistiť, že sa v ďalšom zápase a posnažíme dostať z ihriska ako víťaz.“

Julian Nagelsmann (tréner RB Lipsko): „Bol to napínavý zápas, oba tímy do toho veľa investovali. Vedeli sme, že máme o deň menej regenerácie. V prvom polčase sme mali niekoľko obrovských príležitostí. Po prestávke bol tlak Bayernu už veľký. Ich kvalita je samozrejme veľmi dobrá. Sme spokojní s bodom, ktorý si odvážame. Chlapci si to zaslúžili.“

Emil Forsberg (RB Lipsko): „Bol to skutočne špičkový zápas s dvoma tímami, ktoré skutočne chceli vyhrať. Realizovali sme veľa toho, čo sme si predsavzali a chceli sme sa rýchlo dostať za obranu. Bolo skvelé byť na ihrisku, žijeme pre takéto zápasy. Bol som veľmi voľný, keď som dal gól. Dali sme do toho všetko a zahrali sme si dobrý zápas. Nie je ľahké vyhrať v Allianz Aréne. Myslím si, že môžeme byť spokojní.“