25/11/2020
21:00

FC Bayern – RB Salzburg

3 : 1 (1 : 0)

Na zápas 4.kola skupinovej fázy Ligy majstrov nastupujeme v Allianz Aréne proti RB Salzburg v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Richards – Roca, Goretzka – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski. Zápas sa začal minútou ticha za dnes zosnulú legendu svetového futbalu Diega Armanda Maradonu.

3min – Neuer chytá Camarovu strelu.
10min – Gnabryho strela z hranice šestnástky minie bránku hostí.
12min – Lewandowského strela spoza šestnástky končí nad bránkou hostí.
15min – fatálna chyba Alabu v rozohrávke takmer znamená gól v našej sieti, Berishu ale Neuer vychytá.
16min – Szoboszlaiov center pošle Berisha, potom čo ho Alaba nedostatočne prikryje, hlavou tesne vedľa našej bránky.
24min – Neuer vidí žltú kartu za nešportové správanie, keď po vybehnutí a odkope lopty do autu, ešte odkopne loptu v aute, aby hostia nemohli rýchlo vhadzovať.
35min – po centri Berishu sa Szoboszlai ocitne sám pred Neuerom, v 100% šanci ale nepochopiteľne a na naše šťastie prekopne našu bránku.
43min – 1 : 0 Lewandowski pätičkou prihráva loptu Müllerovi, jeho strelu ale brankár Stankovič vyráža iba k Lewandowskému, ktorý pošle loptu bezpečne do odkrytej bránky.
45min – Neuer chytá Koitovu strelu. Nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

48min – Roca vidí žltú kartu za faul na Junuzoviča.
50min – priamy kop Szoboszlaia končí nad našou bránkou.
52min – 2 : 0 Comanovu strelu tečuje Wöber do vlastnej bránky za chrbát bezmocného brankára Stankoviča.
55min – Szoboszlaiova strela tesne minie našu bránku.
58min – Koita vidí žltú kartu za faul na Pavarda.
62min – dvojnásobne striedame. Gnabryho za Saného a Pavarda za Hernándeza.
66min – Roca po druhý krát v zápase fauluje Junuzoviča za žltú kartu a tak musí po druhej žltej a následnej červenej opustiť ihrisko.
68min – 3 : 0 Coman odcentruje a Sané hlavou prekonáva brankára hostí.
70min – Manuel Neuer na dvakrát čaruje, keď najprv vyráža gólovú strelu Berishu a následne aj gólovú dorážku Mwepu.
71min – hostia trojnásobne striedajú. Junuzoviča strieda Adeyemi, Szoboszlaia Sučič a Mwepuho Ashimeru.
73min – 3 : 1 po našej chybnej rozohrávke prihráva Kristensen Berishovi a ten strelou prekonáva Neuera. Následne ešte systém VAR vylúči ofsajd Berishu a tak gól platí.
78min – dvojnásobne striedame. Comana strieda Costa a Richardsa Martínez.
80min – Neuer chytá strelu Ulmera a pri ďalšom útoku aj strelu Sučiča.
81min – Lewandowského strelu brankár hostí chytá.
84min – Koita vysúva prihrávkou za obranu Sučiča, ten má pred sebou po kľučke na Neuera odkrytú bránku, v rozhodujúcej chvíli sa ale pošmykne a tak jeho strela o niekoľko centimetrov minie našu bránku.
89min – Berishov priamy kop letí vysoko nad našu bránku.
90min – nadstavený čas bude, aj vzhľadom na posudzovanie ofsajdu pri góle hostí systémom VAR, až 6 minút.
90+5min – Camara vidí žltú kartu za faul na Martíneza.
90+6min – Adeyemi postupuje sám na Neuera, ten jeho strelu vyráža a následne je ešte útočníkovi hostí odmávaný ofsajd.
90+6min – izraelský hlavný rozhodca Grinfield odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Naším cieľom bolo dnes dokončiť skupinovú fázu. Ale sťažili sme si to, pretože v prvom polčase sme mali veľa strát ľahkých lôpt. V druhom polčase to bolo lepšie a ani po žlto-červenej karte sme nemali problémy. Som šťastný – štvrtá hra, štvrtá výhra. S dnešnou efektívnosťou som veľmi spokojný a vzadu máme brankára svetového formátu.“

Manuel Neuer: „Pre mňa je najdôležitejšie to, že sme zápas vyhrali štvrtýkrát v rade v Lige majstrov. Skutočnosť, že sme skupinovými víťazmi, je jasným krokom správnym smerom. V druhom polčase sme sa museli zlepšovať, pretože sme chceli rozhodnúť. Dnes sme hrali proti silnému salzburskému tímu a vždy sa môžu vyskytnúť situácie ako tá proti Werderu Brémy. Obrana chce vždy hrať na nulu, ale to nie je vždy možné.“

Jesse Marsch (tréner FC Salzburg): „Je to škoda. V oboch zápasoch sme proti Bayernu hrali dobre, ale inkasovali sme príliš veľa gólov. Na to sme navyše nevyužili svoje príležitosti. Boli sme nebezpeční, mali sme dobré prechodové momenty a veľké príležitosti. Ale je ťažké sa brániť proti takémuto súperovi takej skvelej kvality. Teraz potrebujeme Bayern. Už som sa pýtal Davida Alabu, či môže Bayern prosím vyhrať ďalšie dva zápasy Ligy majstrov. Povedal, že sa posnažia.“

Zlatko Junuzovič (FC Salzburg): „V tomto zápase bolo opäť veľa možné získať, najmä čo sa týka gólových šancí. Boli sme veľmi skladní a dobre sme bránili. Potom sme ale dostali lacný gól, ktorému sme mohli zabrániť. K úspechu bolo potrebné určite viac.“