12/04/2017
20:45

FC Bayern – Real Madrid

1 : 2 (1 : 0)

Na prvý štvrťfinálový zápas Ligy majstrov proti Realu Madrid sme v Allianz Aréne nastúpili v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Boateng, Alaba – Alonso, Vidal – Robben, Thiago, Ribéry – Müller.

1min – brankár Navas chytá hlavičku Vidala.
17min – Kroosovu strelu zblokuje Martínez na roh.
18min – Kroos odcentruje a Benzemovu hlavičku Manuel Neuer iba s námahou vytláča na brvno a následne prikryje.
23min – Alabova strela končí vedľa bránky.
25min – 1 : 0 Ribéryho strelu zastaví v lete na bránku Bale. Po následnom rohu Thiaga vyskočí najvyššie Vidal a pošle loptu hlavou pod brvno bránky napriek tomu, že si brankár Navas na loptu siahne.
40min – Robben sa pekne uvoľní, odcentruje na Vidala, ktorého hlavička tesne minie bránku.
42min – Ronaldovu strelu spoza šestnástky vyráža Neuer na roh. Po jeho rozohraní končí krížna strela Kroosa vedľa našej bránky.
44min – Kroos vidí žltú kartu za faul na Müllera.
45min – po strele Ribéryho do Carvajala odpíska hlavný rozhodca na pokyn bránkového rozhodcu ruku Carvajala, nariadi penaltu a ukáže mu žltú kartu. Nariadenú penaltu ale pošle Vidal vysoko nad bránku. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

47min – 1 : 1 Alonso vidí žltú kartu za faul na Modriča. Carvajal odcentruje a nikým nekrytý Ronaldo strelou z prvej prestrelí Neuera.
56min – Modrič odcentruje na Balea, jeho gólovú hlavičku vyráža Neuer nad brvno.
58min – Martínez fauluje Ronalda a vidí za to žltú kartu. Hostia striedajú Balea za Asensia.
61min – Martínez opäť fauluje Ronalda iba za cenu ďalšej žltej karty a tak vidí červenú po ktorej putuje pod sprchy.
63min – striedame Alonsa za Bernata.
66min – striedame Ribéryho za Costu. Ramosov priamy kop letí tesne vedľa našej bránky.
73min – Benzemovu gólovú strelu vyráža Neuer na roh.
74min – Neuer pohodlne chytá strelu Asensia.
75min – Neuer vyráža gólovú strelu Ronalda.
77min – 1 : 2 Asensio odcentruje a Ronaldo aj keď tiesnený Bernatom stihne usmerniť loptu medzi nohy Neuera do našej bránky.
79min – Neuer chytá strelu Modriča.
80min – Marcelova strela letí tesne vedľa bránky.
81min – striedame Müllera za Comana.
82min – Robbenovu slabú strelu spoza šestnástky chytá brankár Navas.
83min – Benzema dáva gól, ktorý ale pre ofsajd správne neplatí. Následne je Benzema striedaný Rodríguezom.
90min – Vidal vidí za strčenie do Modriča žltú kartu. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – hostia striedajú. Modriča strieda Kovačič.
90+2min – Ramos dáva hlavou gól, ktorý ale opäť správne pre ofsajd neplatí.
90+3min – taliansky rozhodca Rizzoli odpíska koniec dnešného zápasu.

Carlo Ancelotti: „Malé detaily teraz rozhodli o zápase. Nepremenili sme penaltu a čoskoro sme v druhom polčase dostali gól. To totálne zmenilo pravidlá hry. V prvej polovici sme mali hru pod kontrolou, po polčase to už bolo niečo iné. Teraz máme šesť dní do odvety. Zostáva hrať 90 minút a my sa pokúsime o všetko čo bude v našich silách. V Taliansku hovoria: Sme stále nažive.“

Philipp Lahm: „Mali sme všetko pod kontrolou. Zlom nastal, keď sme dostali gól na 1 : 1 a väzy nám zlomila druhá žltá karta.“

Thomas Müller: „Hra mala rôzne fázy. Mali sme dobré príležitosti na 2 : 0 a to najmä prostredníctvom penalty. V tej dobe Real nemal šancu na skórovanie. V druhej polovici sme urobili chybu a súper vyrovnal. Potom prišla červená karta. Hra sa preklopila z jednej na druhú stranu. V závere sme boli radi, že to ostalo v pomere 1 : 2. Takto máme šancu v Madride. Máme sebavedomie a kvalitu na to, aby sme v Madride dokázali zvíťaziť.“

Manuel Neuer: „V takýchto zápasoch je dôležité, aby ste hrali s jedenástimi hráčmi. Nemali sme také držanie lopty ako sme chceli. Mohlo sa to skončiť dokonca ešte vyššou prehrou. Veríme, že sa nám to môže podariť otočiť. Boli sme lepším tímom v prvej polovici, s väčšou istotou sme mali vyhrávať 2 : 0 alebo 3: 0.“

Zinedine Zidane (tréner Realu Madrid): „Sme všetci veľmi radi, pretože to nie je ľahké dosiahnuť tu tento výsledok. Bayern bol veľmi silný v prvom polčase, pretože oni mali dobrú hru. Boli sme trpezliví, zachovali si chladné hlavy, zlepšili sa v druhom polčase a najmä vyrovnali. Vyhrali sme prvý zápas, ale to nie je rozhodujúce. Máme pred sebou ešte odvetu a môžeme stále trpieť. Ešte to zďaleka nie je u konca.“