03/11/2018
15:30

FC Bayern – SC Freiburg

1 : 1 (0 : 0)

Na zápas 10.kola Bundesligy proti SC Freiburg nastupujeme v Allianz Aréne v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Süle, Boateng, Alaba – Kimmich – Robben, Sanches, James, Gnabry – Lewandowski.

15min – Jamesova tečovaná strela končí vedľa bránky.
26min – Lewandowski sa ocitne sám pred brankárom, lopta sa mu ale zapletie medzi nohami a tak pri zakončení trafí iba nohu brankára hostí.
28min – Jamesov dobrý center chytá brankár hostí Schwolow.
32min – Alabovova ďalekonosná strela končí vysoko nad bránkou.
34min – Robbenovu dobrú strelu vyráža brankár Schwolow.
40min – Gnabry padá v šestnástke po súboji s Frantzom, penalta sa ale nepíska.

54min – hostia dávajú gól, ktorý ale pre tesný ofsajd neplatí.
57min – po Lewandowského zakončení sa zdá, že Gulde zahral v šestnástke rukou, videorozhodca to ale nepotvrdí a tak sa penalta nepíska.
63min – striedame Robbena za Ribéryho.
64min – Sanchesova strela spoza šestnástky minie bránku hostí.
66min – Lewandowského priamy kop z dobrej pozície trafí iba pripravený múr.
67min – hostia striedajú kapitána Frantza za Terrazzina.
71min – Ribéry vnikne v šestnástke medzi dvoch hráčov hostí, zdá sa že je faulovaný, penalta sa ale nepíska. Následne striedame Jamesa za Müllera.
73min – Lewandowského hlavičku vytláča brankár Schwolow na brvno, vzrušenie je ale zbytočné, Lewandowski pred zakončením fauloval.
77min – Kimmich rozohrá priamy kop na Gnabryho, jeho strela ale tesne minie bránku.
79min – Rafinha vidí žltú kartu za faul na Haberera. Brankár Schwolow vidí žltú kartu za zdržiavanie rozohrávky.
80min – 1 : 0 Rafinha prihráva Gnabrymu, ten vnikne do šestnástky a prízemnou a hlavne presnou strelou k tyči obstrelí Hoflera aj brankára Schwolowa.
82min – striedajú obe mužstvá. Naši strelca gólu Gnabryho za Goretzku a hostia Kleindiensta za Waldschmidta.
85min – Ribéryho krížna strela minie bránku.
89min – 1 : 1 Gunter odcentruje pred bránku, kde sa po fatálnej chybe našej stopérskej dvojice Süle – Boateng, ktorá nechá spadnúť loptu medzi seba, k lopte dostáva Holer, ktorý ju usmerní za chrbát Manuela Neuera.
90min – hostia striedajú strelca gólu Holera za Lienharta. Nadstavený čas bude 5 minút.
90+5min – po tom, čo si naši hráči počas nadstaveného času nevytvoria žiadnu streleckú príležitosť, odpíska hlavný rozhodca Zwayer koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Začali sme dobre, hrali veľmi variabilne, dobre sa pohybovali a mali loptu. Snažili sme sa dostať do šancí cez krídla. Ale je to ťažké, keď ste čiastočne zdvojení. Potom sme museli prechádzať stredom, ale to nebolo úplne dobré. Mal sme dať Lewandowskim gól na 1 : 0, potom by to bolo oveľa jednoduchšie. V druhej polovici sme stavili na útok. Prevzali sme vedenie ale nehrali celkom ako Bayern Mníchov. Je to tak, ako to je. Dostali sme gól v 89. minúte ako proti Augsburgu. Toto sú štyri body, ktoré nám teraz chýbajú. Sme z toho sklamaní.“

Manuel Neuer: „V posledných týždňoch sme nezažili dobré časy. Hra nám nejde ľahko to je jasné. Napriek tomu máme úseky v zápase, kde to robíme naozaj dobre. Otázkou je, prečo to nevieme udržať. Chyby sa môžu stať, ale takto stratiť zápas, to je trochu zlé.“

Serge Gnabry: „Freiburg dnes nemal toľko šancí, ale bojoval. Mali sme veľký tlak, veľa štandardných situácií a veľa rohov. Musíme to ale hrať lepšie.“

Christian Streich (tréner, SC Freiburg): „Rozhodli sme sa postaviť proti Bayernu napriek tomu, že sme mali veľa zranených hráčov a za sebou dlhú cestu do Kielu v anglickom týždni. Nedostali sme dobre do hry a mali problémy s bayernovským pressingom. Dobre sme ale bránili a nakoniec mali aj potrebné šťastie. Musím tiež povedať, že Bayern je mimoriadne ťažký súper, ak tím hrá tak defenzívne. Samozrejme naši chlapci sa nabehali ako šialenci, takže to nebolo ľahké odohrať tento zápas.“