20/06/2020
15:30

FC Bayern – SC Freiburg

3 : 1 (1 : 1)

V 33.kole Bundesligy, ktoré bolo zároveň našim posledným zápasom v Allianz Aréne v tejto sezóne, nastúpili naši chlapci pred prázdnou Allianz Arénou proti SC Freiburg v základnej zostave: Ulreich – Pavard, Martínez, Boateng, Hernández – Kimmich, Goretzka – Cuisance, Müller, Singh – Lewandowski.

5min – Müllerova nepresná strela končí vedľa bránky.
10min – Boatengovu gólovú strelu brankár hostí Schwolow vyráža do bezpečia.
13min – Lewandowski hlavou prihráva Singhovi, ktorého strelu obrana hostí tečuje nad bránku.
15min – 1 : 0 Kimmichovu ďalekonosnú strelu vyráža brankár hostí do bezpečia. Naša následná akcia sa už ale končí gólom. Müller sa nádherne uvoľní a prihráva Lewandowskému, ktorý pristaví loptu pre Kimmicha a ten strelou „placírkou“ na zadnú tyč prekonáva brankára Schwolowa.
20min – brankár hostí chytá strelu Müllera.
24min – 2 : 0 Goretzkovu strelu vyráža brankár hostí iba k Lewandowskému, ktorý ju hlavou poľahky pošle do odkrytej bránky.
30min – Höflerova strela spoza končí nad bránkou.
33min – 2 : 1 Schmidt vnikne do šestnástky a strelou medzi nohy brankára Ulreicha prihráva loptu Hölerovi, ktorý ju doklepne do našej odkrytej bránky.
37min – 3 : 1 Cuisance v strede poľa vybojuje loptu, prihráva ju Goretzkovi a ten Hernándezovi, ktorého prihrávku pred bránku tečuje Lewandowski za chrbát brankára Schwolowa.
41min – Cuisanceov rohový kop pošle Müller hlavou nad bránku.
44min – Müllerovu krížnu gólovú strelu z hranice šestnástky vyráža brankár hostí na roh.

46min – cez polčasovú prestávku striedajú hostia Sallaia za Kwona.
52min – Günter odcentruje rohový kop na Hölera, ktorý pošle loptu hlavou nad bránku.
60min – Müller prihráva Cuisanceovi, jeho strela z dobrej pozície ale minie bránku.
61min – Pavardova strela minie bránku.
64min – obe mužstvá dvojnásobne striedajú. Hostia Keitela za Frantza a Hölera za Waldschmidta a naši Cuisancea za Zirkzeeho a Singha za Comana.
70min – strela Waldschmidta končí nad našou bránkou.
72min – Zirkzeeho prízemná strela spoza šestnástky minie bránku.
73min – Müllerova strela spoza šestnástky iba o pár centimetrov minie bránku hostí.
74min – strela Waldschmidta končí tečovaná vedľa našej bránky.
75min – hostia striedajú Grifa za Ittera.
84min – striedame Martíneza za Richardsa.
85min – Comanova strela spoza šestnástky brvno.
87min – hostia striedajú Güntera za Abrashiho.
88min – Müller prenecháva kapitánsku pásku Lewandowskému a necháva sa vystriedať Musialom.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – hlavný rozhodca Storks odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Chceme určovať hru, vytvárať šance na góly a vyvíjať tlak na súpera. To je naša hra. Veľmi sa mi to páči. Tím má však aj iné ciele a preto v tejto chvíli funguje veľmi dobre. Je dôležité, aby sme si udržali rytmus aj po predčasnom zisku titulu. Chceme na to využiť tieto zápasy. Dnes to šlo veľmi dobre a toto chceme urobiť aj vo Wolfsburgu.“

Thomas Müller: „Chceli sme vyhrať. Každý tím toho robí pred zápasom veľmi veľa. V súčasnosti hráme veľmi dobre. Súvisí to s vnútorným nastavením, ktoré nás oprávňuje hrať za FC Bayern. Od nás sa nevyžaduje nič iné ako úspech. Dnes sme ale hrali skvele. Je škoda, že sme v druhom polčase nestrelili viac gólov.“

Joshua Kimmich: „Dnes ste si mohli všimnúť, že máme hlad po víťazstve a že sme chceli vyhrať zápas, aj keď sme už majstri. Aj keď už o nič nešlo, chceli sme spravodlivú konkurenciu a držať krok. To je tá zvláštna mentalita. Za tým je veľa práce. Nie je to len o hernom dni, začína to tréningom a prípravou. Aj v tejto sezóne máme veľké ciele. Naozaj chceme vyhrať aj domáci pohár a potom znova zaútočiť v Lige majstrov. Nebolo to v sezóne tak, že by sme vždy poľahky vyhrali. Často za tým bola mentalita, boj a vôľa zvíťaziť.“

Christian Streich (tréner SC Freiburg): „Dali sme do toho všetko. Bohužiaľ sme zaslúženým porazeným. Myslel som, že by sme mohli získať viac. Preto sme dnes sklamaní. Išli sme do zápasu s absolútnou vôľou zvíťaziť tu. Počas prvých 25 minút sme žiaľ neboli dosť pokojní a nemohli sme využiť existujúci priestor.“

Christian Günter: „Bayern má obrovskú kvalitu, preto sú v posledných ôsmich rokoch nemeckými šampiónmi. Dúfali sme, že dnes urobia o krok menej. V prvej polovici sme mali svoje šance, ale potom to dvakrát alebo trikrát neskončilo dosť dobre. Preto sme tu dnes prehrali.“

Alexander Schwolow: „V prvom polčase sme to mohli lepšie ubrániť. Mali sme veľké príležitosti alebo príležitosti na vytvorenie dobrých príležitostí. Bohužiaľ šance neboli dosť čisté. Ale samozrejme je ohromujúce, aký vlak sa na teba valí, keď Bayern hrá na šestnástke. Tento hlad po góloch je pôsobivý.“