15:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – SC Freiburg

2 : 1 (1 : 0)

Pred reprezentačnou prestávkou nastúpili naši chlapci v rámci 11.kola Bundesligy v Allianz Aréne proti SC Freiburg v základnej zostave: Neuer – Süle, Upamecano, Hernández, Davies – Kimmich, Goretzka – Coman, Müller, Sané – Lewandowski.

4min – Süleho strelu brankár Flekken chytá.
5min – Daviesovu prudkú strelu brankár hostí vyráža.
6min – brankár hostí chytá hlavičku Daviesa.
12min – ďalekonosná strela Küblera minie našu bránku.
21min – Saného strelu brankár Flekken chytá.
24min – Eggesteinova strela minie našu bránku.
28min – po centri Goretzku a nožničkách Kimmicha brankár hostí loptu chytá.
30min – 1 : 0 Müllerova prihrávka sa na druhý krát dostane ku Goretzkovi, ktorý obstrelí brankára hostí a posiela naše mužstvo do vedenia.
31min – brankár hostí chytá Müllerovu strelu.
45min – nadstavený čas bude 1.minúta.
45+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

48min – Lewandowski padá v šestnástke, penalta sa ale nepíska.
54min – Saného ďalekonosnú strelu brankár hostí len s námahou vyráža do bezpečia.
56min – Müllerovu prihrávku pred bránku prepustí Sané na Goretzku, jeho strela ale trafí tyč.
58min – Jeongova krížna strela minie našu bránku.
59min – hostia striedajú Jeonga za Schadeho.
60min – Comanova strela minie bránku.
66min – striedame Comana za Gnabryho.
68min – Goretzkova strela končí tesne nad bránkou.
69min – Gnabryho strelu brankár Flekken chytá.
71min – dvojnásobne striedame. Müllera za Musialu a Goretzku za Tolissa.
73min – hostia striedajú Eggesteina za Haberera.
75min – 2 : 0 Davies prihráva Sanému, ktorého prihrávku následne Lewandowski usmerní do odkrytej bránky hostí.
80min – hostia dvojnásobne striedajú. Guldeho za Demiroviča a Küblera za Sildiliu.
84min – dvojnásobne striedame. Hernándeza za Kouassiho a Saného za Choupo-Motinga.
85min – gólový priamy kop Höflera Neuer reflexívne vyráža.
88min – Hölerovu strelu Neuer chytá.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Tolisso dáva gól, ktorý ale pre ofsajd prihrávajúceho Choupo-Motinga neplatí.
90+3min – 2 : 1 Kouassi neubráni Haberera, ten strelou prekonáva Neuera a strieľa kontaktný gól.
90+5min – brankár hostí vyráža strelu Gnabryho na roh.
90+7min – hlavný rozhodca Stegemann, namiesto 4, nepochopiteľne až po 7 minútach nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hasan Salihamidžič: „Chválim tím, že sme vyhrali proti tomuto dobrému súperovi. Bol to super emotívny zápas. Teraz si už len užívajme výhru. Freiburgu sa darí, tlačil, akceptoval súboje a sťažoval nám život.“

Julian Nagelsmann: „Nakoniec je to zaslúžené víťazstvo. Mali sme veľa dobrých situácií, ale Freiburg dobre bránil, takže sme možno nemali také čisté šance ako v posledných zápasoch. V závere sme dostali trochu smolný gól. Ale dnes stačili dva góly. Do poslednej reprezentačnej prestávky sme išli porážkou proti Frankfurtu. Dnes sme chceli byť lepší. Bol to úspech aj proti priamemu konkurentovi. Bolo to preto dôležité víťazstvo.“

Thomas Müller: „Vedeli sme, že to bude dôležitý zápas. Chceli sme zakončiť tretinu víťazstvom a vyvinúť tlak na prenasledovateľov. Som šťastný, že fanúšikovia sú opäť späť. Bol to intenzívny zápas a diváci videli krásnu a zábavnú hru. Ak nakoniec sme vyhrali a je to úžasné. Teraz máme pekný víkend. Keď sa vrátime od národných tímov, vieme, že FC Bayern bude na čele tabuľky a nič lepšie neexistuje.“

Leon Goretzka: „Hrali sme proti dobrému tímu, bol to špičkový zápas. A sme tu, aby sme vyhrali. Bolo neskutočne dôležité, že sme dali na 2:0, pretože gól môžete dostať vždy. Naším dnešným cieľom bolo vyhrať, najmä ak vezmeme do úvahy, že je teraz reprezentačná prestávka.“

Christian Streich (tréner SC Freiburg): „Tím odovzdal na ihrisku všetko a bol odvážny počas celého zápasu. Bolo jasné, že Bayern sa svojím tempom dostane do šancí. Škoda, že sme neskórovali o pár minút skôr. Nemôžeme už urobiť viac ako dnes.“

Lucas Höler (SC Freiburg): „Bol to mimoriadne ťažký zápas. Mali sme dobrý zápasový plán, ktorý skutočne fungoval. Boli sme v hre až do konca. Bayern však vyhral zaslúžene.“

Christian Günter (SC Freiburg): „Samozrejme, že sme chceli udržať našu sériu, ale vedeli sme, že to tu dnes bude ťažké. Bola to maximálna skúška. Dokázali sme však držať krok a môžeme na tom stavať. Ešte je tu odveta.“