21/02/2020
20:30

FC Bayern – SC Paderborn 07

3 : 2 (1 : 1)

Na predohrávku 23.kola Bundesligy sme nastúpili v domácej Allianz Aréne proti aktuálne poslednému celku tabuľky Paderbornu v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Alaba, Hernández – Odriozola, Thiago, Tolisso, Davies – Gnabry, Lewandowski, Coutinho.

4min – Mamba dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
8min – Lewandowského hlavička tesne minie bránku.
17min – Odriozola prihráva Lewandowskému, ten loptu nestihne tečovať do prázdnej bránky.
25min – 1 : 0 Lewandowski vybojuje loptu a prihráva Tolissovi, ktorý loptu posunie Gnabrynu a ten sa prekľučkuje obranou hostí a strelou k tyči prekonáva brankára Zingerleho.
28min – Coutinhov center pošle Lewandowski hlavou na bránku, brankár hostí ale loptu vyráža.
29min – zraneného Holtmanna strieda Jastrzembski.
34min – Gjasula vidí žltú kartu za faul na Coutinha.
41min – Coutinhovu slabú strelu brankár hostí chytá.
43min – 1 : 1 Strohdiek prihráva Srbenému, ktorý využije fatálnu chybu Neuera pri veľmi zlom vybehnutí a dáva gól prakticky do prázdnej bránky, aj keď Odriozola sa snaží na bránkovej čiare loptu neúspešne vyraziť.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – Tolissvuo prihrávku tečuje Strohdiek pri obrannom zákroku do brvna vlastnej bránky. Hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

49min – Mambovi chýbajú centimetre aby tečoval loptu do našej bránky, navyše si privodí svalové zranenie.
53min – Lewandowského gólovú strelu brankár hostí vyráža na roh. Zraneného Mambu strieda Michel.
54min – po našom rohovom kope vyráža brankár hostí hlavičku Lewandowského z bránkovej čiary. Hernández vidí žltú kartu za faul na Prongera.
61min – Michel vidí žltú kartu za odkop lopty po odpískaní.
63min – dvojnásobne striedame. Odriozolu za Comana a Coutinha za Müllera.
66min – Comanovu strelu vyráža brankár hostí na roh.
70min – 2 : 1 Hernández oberie Prongera o loptu a prihráva ju Gnabrymu, ktorý pošle spätnú prihrávku na Lewandowského a ten prestelí všetko čo mu stojí v ceste.
75min – 2 : 2 Jastrzembského strelu vyráža Neuer len ku Michelovi a ten pohodlne pošle loptu do odkrytej bránky.
81min – hostia striedajú Srbenyho za Fridjonssona.
84min – Antwei-Adjej vidí žltú kartu za faul na Comana.
86min – striedame Tolissa za Zirkzeeho.
88min – 3 : 2 Lewandowski vybojuje loptu a prihráva ju Gnabrymu, ktorého strelu brankár hostí vyráža. Pri ďalšom protiútoku prihráva Davies Gnabrymu, ktorý pošle milimetrovú prihrávku pred bránku a Lewandowski už nemá problém poslať loptu do bránky.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca Schmidt odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „S výsledkom som spokojný. Paderborn nás trápil do polednej chvíle. Po 2 : 2 sme vyskúšali všetko. Musím pochváliť svoj tím, bojovali sme. Patrí sem aj boj proti neúspechom v tíme a nútenie k víťazstvu. Prešli sme na obranu troch. Je zrejmé, že nie všetko funguje skvele. V prvej polovici sme súperovi takmer nedovolili žiadne šance. V niektorých situáciách sme však nehrali dobre. Nebol to ľahký zápas. Paderborn hrá dobrý futbal. Neustále sa snažia nájsť hravé riešenia a odhodlajú sa pohnúť vpred. Nakoniec som samozrejme rád, že sme získali tri body.“

Manuel Neuer: „Veľká úľava! Naším cieľom bolo získať tieto tri body. Bolo dôležité, aby sme ako tím aj naďalej zrýchľovali a verili, že rozhodujeme o zápase. Samozrejme bolo nepríjemné, že po 2 : 2 sme museli opäť pracovať. Spoločne sme nakoniec ako tím dokázali. Tiež sme museli trochu zmeniť rozostavenie kvôli žltej karte a hrali sme s iným taktickým usporiadaním. Bolo preto jasné, že nemôžeme pokračovať v našej hre, tak ako v predchádzajúcich týždňoch.“

Steffen Baumgart (tréner SC Paderborn 07): „S mojimi chlapcami som veľmi spokojný. Vieme, že na takýto výkon musíme hrať vždy na hranici. Bayern ale nakoniec zvíťazil. Samozrejme by sme si radi vzali niečo so sebou, najmä keď vidíte, kedy padol gól na 3 : 2. Moji chlapci do toho dali všetko. Nanešťastie to nestačilo. Hrali sme proti najlepšiemu tímu, aký momentálne v lige máme. Je to vynikajúci tím.“

Leopold Zingerle (brankár SC Paderborn 07): „Samozrejme môžeme byť s výkonom veľmi spokojní. Celú sezónu nás prenasleduje, že vždy hráme dobre a držíme krok, ale body nezískavame. Dnes sme boli blízko k získaniu bodu. Je nešťastné, že sme prehrali 2 : 3, aj keď Bayern mal samozrejme niekoľko dobrých šancí.“