21:00
Puskás Aréna Budapešť

FC Bayern – Sevilla FC

2 : 1 (1 : 1, 0 : 0) po predĺžení

Na finálový zápas o UEFA Super Cup 2020 nastúpili naši chlapci v čiastočne zaplnenej budapeštianskej Puskás Aréne proti Sevilla FC v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Alaba, Hernández – Goretzka, Kimmich – Sané, Müller, Gnabry – Lewandowski.

2min – Gnabryho slabú strelu brankár Bono chytá.
11min – Rakitič padá v šestnástke po súboji s Alabom a hlavný rozhodca odpíska prísnu penaltu.
12min – 0 : 1 nariadenú penaltu Ocampos bezpečne premení.
22min – Lewandowski prihráva Müllerovi, ktorého strelu Kounde tečuje na roh.
26min – Pavardova strela minie bránku.
30min – Lewandowski postupuje sám na brankára Bona, jeho slabý pokus o lob brankár pohodlne chytá.
34min – 1 : 1 Kimmich odcentruje na Lewandowského, ktorý prihráva Goretzkovi a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+1min – Jordan vidí žltú kartu za bránenie z rozohrávke.
45+2min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – Neuer vyráža strelu de Jonga.
51min – Sané odcentruje na Lewandowského, ktorý si vymení loptu s Müllerom a následne ju pošle do bránky. VAR ale odhalí v momente prihrávky postavenie Lewandowského v ofsajde a tak hlavný rozhodca gól neuzná.
55min – Kounde vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
56min – Sevilla dvojnásobne strieda. de Jonga strieda En-Nesyri a Rakitiča Torres.
58min – Gnabryho strelu brankár Bono vyráža, Saného dorážku zblokuje Fernando.
63min – Sané dáva gól, ktorý ale pre vymyslený faul prihrávajúceho Lewandowského neplatí. Tréner Flick vidí za protesty na striedačke žltú kartu.
66min – Alabov priamy kop z dobrej pozície končí nad bránkou.
70min – Fernando vidí žltú kartu za faul na Saného. Následne striedame Saného za Tolissa.
73min – Sevilla strieda Susa za Gudelja.
76min – Gnabry prihráva Lewandowskému, jeho strela je ale zblokovaná na roh.
77min – Hernándezova strela tesne minie bránku.
78min – Müllerovu strelu k pravej tyči brankár Bono chytá.
87min – po obrovskej chybe Alabu postupuje En-Nesyri sám na Neuera, ktorý jeho gólovú strelu vyráža.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Hernández vidí žltú kartu za faul na Ocamposa.
90+4min – hlavný rozhodca odpíska koniec riadneho hracieho času a nasledovať bude predĺženie.

1.predĺženie:
91min – Jordan si obhodí Süleho, náš stopér ale chybu napraví a zblokuje finálnu prihrávku Jordana.
92min – strelu En-Nesyriho Neuer nohou vyráža na tyč a následne boxuje loptu do bezpečia.
94min – Sevilla strieda Jordana za Vazqueza.
99min – striedame Goretzku za Daviesa a Hernándeza za Martíneza.
100min – Kimmichova strela netrafí bránku.
104min – 2 : 1 Alabovu strelu brankár Bono vyráža iba ku Martínezovi, ktorý hlavou pošle loptu do bránky.
105min – nadstavený čas bude 1 minúta. Po našom rohovom kope vyráža Carlos Süleho strelu a zabráni tak gólu. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.predĺženia.

2.predĺženie:
106min – Escuderova strela minie našu bránku.
107min – Müllerovo prekopnutie sa končí tesne vedľa bránky.
112min – Alabu strieda Boateng.
115min – Lewandowského strela z hranice šestnástky končí nad bránkou.
119min – Escudero vidí žltú kartu za faul na Müllera.
120min – nadstavený čas bude 1 minúta.
120+1min – Lewandowski lobom minie bránku aj vďaka zatiahnutiu za plece Fernandom.
120+2min – veľmi zle pískajúci anglický hlavný rozhodca Taylor odpíska koniec stretnutia a pečatí zisk EUFA Superpohára pre FC Bayern.

Karl-Heinz Rummenigge: „Chcel by som zablahoželať tímu a trénerskému tímu s Hansim Flickom k zisku Superpohára. Mužstvo zaslúžene získalo titul. Môžeme byť hrdí na to, že sme teraz priniesli do Mníchova takzvanú štvorku. Bol to úžasný pocit, znovu osláviť tento titul s našimi fanúšikmi. Keď som sa po zápase rozhliadol po štadióne, uvidel som veľa šťastných fanúšikov Bayernu. Rád by som poďakoval UEFA a jej prezidentovi Aleksanderovi Čeferinovi za profesionálnu organizáciu tohto finále. To bol dôležitý krok späť k futbalovej kultúre, k emóciám a atmosfére na štadióne. Prajem všetkým našim fanúšikom bezpečnú cestu domov.“

Herbert Hainer: „Je neuveriteľné a úžasné, čo tento tím dosiahol za posledných pár týždňov a mesiacov so svojím trénerom Hansim Flickom. To si zaslúži maximálnu úctu a uznanie. Gratulujeme tímu a celému tímu, ktorý za tým stojí.“

Hansi Flick: „Bolo dobré, že fanúšikovia boli späť na štadióne. Myslím si, že to dobre vyšlo. Dúfam, že čoskoro budú štadióny opäť plné. Aj keď nevieme, ako dlho to pôjde. Bol to ale pekný okamih pre nás všetkých, keď bola nálada akoby späť. Tím má inšpiratívnu mentalitu nielen na ihrisku, ale aj pri tréningu. Ako Lewandowski pripravil gól na 1 : 1 bolo potešením. Tím to nakoniec dokázal. Určite to ale bolelo.“

Manuel Neuer: „Sevilla je dobrý tím. Tréner ich dobre nastavil a fungujú ako tím. Nie je také ľahké hrať proti Seville. Zaslúžili sme si víťazstvo, pretože sme stále tlačili. Môžeme byť hrdí na náš výkon. Víťazstvo si zaslúžilo ísť k nám.“

Thomas Müller: „Sevilla bola náročným súperom, ktorého sme čakali, pretože je to dobre trénovaný tím. Nemali veľké šance na skórovanie, ale penalta im priniesla vedenie a museli sme sa z toho dostať. Nebolo to ale ideálne a nevyužili sme dobre priestor, najmä v počiatočných fázach. Do hry sme sa dostali až v druhom polčase. Čerešničkou na vrchole bolo samozrejme to, že sa náš Superpohár stretol s Javi Martínezom.“

Javi Martínez: „Kedykoľvek obliekam dres FC Bayern, snažím sa dať do toho stopercentne všetko. Dnes som to ukázal. Nezáleží na tom, či hrám desať minút alebo 15 minút, vždy sa snažím pomôcť tímu napríklad ako dnešným gólom. Som celkom spokojný. Toto je sen. Bolo to ako v roku 2013, keď som tiež dal gól. Bol to pekný večer.“

Ivan Rakitič: „O zápase rozhodli podrobnosti. Musíme pogratulovať Bayernu. Toto je futbal. Nakoniec sú veľmi dôležité malé detaily. Dnes sme videli, aký dôležitý je Manuel Neuer. Mali sme dve veľké šance na strelenie druhého gólu. Potom dáme Bayernu rohový kop, ktorého výsledkom je druhý gól. Môžeme byť hrdí na tím, vrátane spôsobu, akým sme pracovali proti najlepšiemu tímu z Európy. Teraz sa musíme pripraviť na ligu.“