11/04/2018
20:45

FC Bayern – Sevilla FC

0 : 0

Na odvetný štvrťfinálový zápas Ligy majstrov sezóny 2017/2018 nastupujeme v Allianz Aréne proti Seville v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha – Martínez – Robben, Müller, James, Ribéry – Lewandowski.

3min – Mercado fauluje ako posledný hráč Lewandowského, od hlavného rozhodcu vidí milosrdnú žltú kartu. Nariadený priamy kop pošle James tesne nad bránku.
5min – Robbenova krížna strela tesne minie bránku hostí.
7min – Lewamdowského hlavičku vytláča brankár Soria nad brvno.
11min – N’Zonzi vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
12min – Sarabiova strela končí vedľa našej bránky.
14min – Kimmichova strela letí tesne vedľa bránky.
16min – Sarabia nastrelí Boatengov lakeť, hostia sa dožadujú penalty, ktorú ale hlavný rozhodca neodpíska.
17min – Sabariovu strelu Ulreich chytá a následne je ešte Sarabiom faulovaný.
34min – Hummelsova strela tesne míňa pravý horný roh bránky hostí.
38min – Ribéryho strelu z vnútra šestnástky do stredu bránky vyráža brankár Soria.
39min – Robbenova strela z hranice šestnástky končí vysoko nad bránkou.
41min – Robben prihráva Müllerovi, ktorý pošle krásnu krížnu prihrávku na Ribéryho, tomu ale v zakončení do prázdnej bránky v poslednej chvíli zabráni Navas.
45min – nadstavený čas 1.polčasu budú 3 minúty.
45+5min – po 4 minútach a 11 sekundách nadstaveného času odpíska hlavný rozhodca koniec 1.polčasu.

49min – Lewandowského hlavička po centri Kimmicha trafí bočnú sieť.
50min – Rafinha dobrým obranným zákrokom zabráni zakončiť Ben Yedderovi.
53min – Ribéry vysúva prihrávkou Jamesa, ktorého strelu vyráža brankár Soria.
54min – Kimmich prihráva Müllerovi, ktorého strelu vyráža do bezpečia brankár hostí.
59min – Banega odcentruje priamy kop do šestnástky, kde Boatenga preskočí Correa a hlavou pošle loptu do brvna našej bránky.
60min – prízemná strela Banegu tesne minie našu bránku.
63min – Jamesovu strela z hranice šestnástky pohodlne chytá brankár hostí.
65min – hostia striedajú Ben Yeddera za Muriela.
70min – obe mužstvá striedajú. Hostia Sarabiu za Ramíreza a naši Ribéryho za Thiaga.
72min – Robbenova strela trafí iba bočnú sieť.
76min – N’Zonziho strela letí vysoko nad bránku.
77min – striedame Lewandowského za Wagnera.
80min – hostia striedajú Vázqueza za Nolita.
81min – Banega vidí žltú kartu za faul na Martíneza.
86min – striedame Rafinhu za Süleho.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – Correa vidí za likvidačný faul na Martíneza zaslúženú červenú kartu. Emócie po faule ešte prinesú žltú kartu pre Wagnera.
90+4min – škótsky hlavný rozhodca Collum odpíska koniec zápasu a pečatí náš postup do semifinále Ligy majstrov 2017/2018.

Jupp Heynckes: „Vedeli sme, že súper sa pri strate 1 : 2 pokúsi v odvete o všetko. Sevilla zaznamenala dva góly v Manchestri, takže mali široký hrudník. Sú to tesné zápasy, kde musíte bojovať a ukázať tímové úsilie. Môj tím dnes podal vynikajúci bojový výkon. Až na pár okamihov to bolo v poriadku. Netrápili sme sa. Páčilo sa mi, že v druhej polovici sme kontrolovali loptu a tiež našu pozíciu. Bohužiaľ sme nevyužili jednu alebo druhú šancu. Nemôžete vždy hrať skvele, vždy nemôžete hnať súpera k stene. Som veľmi spokojný aj preto, že sme neinkasovali gól.

Thomas Müller: „Vedeli sme v akej sme situácii a chceli sme hrať dopredu ako v posledných 20 minútach v prvej polovici. Ale bolo tam veľa chvíľ, keď sme nehrali dobre. Nejde vždy len útočiť. Tréner Heynckes to tiež povedal. Nepríjemné je, že sme nestrelili gól. Boli tam na to príležitosti a priestory.“

Arjen Robben: „Ako sa očakávalo, bolo to dnes nebezpečné. Sevilla má veľmi dobrý tím. To ste videli, najmä Banega bol nebezpečný. Počas prvej polovice sme nehrali dobre. Bolo to v druhej polovici lepšie. To je Liga majstrov, všetko musíte urobiť správne. Chceli sme hrať na nulu. To sme dokázali. V Ligy majstrov musíte vždy podať špičkový výkon.“

Joshua Kimmich: „Je pravda, že sme samozrejme mali na pamäti, že Sevilla potrebuje streliť dva góly, aby postúpili. Takže sme chceli hrať v prvom rade na nulu. Potom viete, že môžete postúpiť. Napriek tomu sme boli príliš pasívni, najmä v prvej polovici. Ale mali sme lepšie šance. Bohužiaľ sme nedotiahli do konca naše protiútoky, takže nakoniec sme tam mali trochu napätia. Ale čestne poviem, nemal žiadnu starosť, že sa niečo zlé stane.“