15:30

bayern    darmstadt

FC Bayern – SV Darmstadt 98

3 : 1 (0 : 1)

V 22.kole Bundesligy a zároveň generálke na dôležitý utorkový zápas Ligy majstrov v Turíne sme doma nastúpili proti SV Darmstadt 98 v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Kimmich, Tasci, Alaba – Vidal – Coman, Robben, Müller, Costa – Lewandowski.

3min – rohový kop Vidala usmerní Robben pravou nohou nad bránku.
5min – Robbenov strelecký pokus spoza šestnástky chytá brankár Mathenia.
10min – Vidalovu strelu spoza šestnástky tečuje stopér hostí nad bránku.
13min – Rafinhova strela trafí bočnú sieť.
14min – Lewandowski tečuje špičkou kopačky center Costu, brankár Mathenia vytiahne krásny zákrok a loptu vyráža na roh. Po jeho rozohraní prichádza na Lewandowského center od Comana, tentokrát Robert v páde loptu nezasiahne.
15min – Müller sa dostáva do šance, preváha ale moment na zakončenie, tak prihráva Robbenovi, jeho strelu ale domáca obrana zblokuje.
25min – Robben sám zoči-voči brankárovi hostí trafí loptu iba do jeho nohy.
26min – 0 : 1 Wagner v dobrej pozícii nedosiahne na centrovanú loptu, tá sa dostáva k Siriguovi, ktorý ju pošle späť pred bránku opäť na Wagnera, ktoré neprikryje Tasci a tak útočník hostí hlavou prekonáva Neuera.
28min – Costovu strelu tečuje stopér hostí na brvno.
35min – strelu Jungwirtha spoza šestnástky chytá Manuel Neuer.
39min – Rafinha vidí žltú kartu za faul na Wagnera.
40min – Müllerovu strelu chytá brankár hostí.
42min – Vidal priamy kop po faule na Lewandowského chytá brankár Mathenia.
45min – Vidal tečuje loptu na našu bránku, Neuer loptu reflexívne vyráža rukou, vzrušenie je ale zbytočné, útočiacemu Vrančičovi je pískaný faul.
45+1min – strela Robbena sa brankárovi Matheniovi vyšmykne, ale stihne ju tečovať nad brvno. Prízemnú strelu Kimmicha z námahou vyráža brankár hostí na roh, ktorý už ale nerozohráme, lebo hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

48min – 1 : 1 Rafinha odcentruje, Müller si pustí loptu z hrude na nohu a pošle ju na bránku. Lopta sa ešte po ceste obtrie o Cardirollu a končí v bránke.
50min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Vrančiča.
51min – Tacsiho hlavička končí vedľa bránky.
52min – dvojnásobne striedame. Comana strieda Ribéry a Tacsiho Bernat.
57min – Lewandowski padá v šestnáske o faul sa ale v žiadnom prípade nejedná. Pri ďalšom protiútoku Robben v dobrej pozícii trafí pätu Cardiolu, od ktorej sa lopta odráža na roh.
61min – hostia striedajú Vrančiča za Rosenthala.
67min – Lewandowski dáva gól, ktorý ale pre ofsajd prihrávajúceho Ribéryho neplatí.
70min – Kempeho strelu z uhlu chytá Manuel Neuer.
71min – 2 : 1 Vidal odcentruje, Thomas Müller chrbtom otočený k bránke, si pustí loptu na hruď a „strihne nožničky“, ktoré posielajú loptu do bránky a strhnú vedenie na našu stranu.
73min – hostia striedajú Siriguho za Sailera.
75min – Costovu hlavičku do šibenice bránky vyráža brankár Mathenia na roh.
76min – Ribéryho center posiela Robben nad bránku.
81min – Robbena strieda Alonso.
84min – 3 : 1 Ribéry odcentruje a Lewandowski osamotený pred brankárom hostí usmerní loptu do bránky.
86min – Lewandowski si zasekne Garicsa ale sám zoči-voči brankárovi Matheniovi trafí loptu iba do neho.
87min – hostia striedajú. Hollanda strieda Gorka.
90min – nadstavený čas bude 1 minúta.
90+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Som rád, že sme boli trpezliví a mali sme 36 striel na bránku. No až 15 minút pred prestávkou sme hrali dobre. Ale bolo to ťažké proti mnohým obrancom. Darmstadt hral na dlhé lopty s Wagnerom. Som rád, že Franck oslávil svoj návrat, aj keď to nie je dosť na 90 minút. Od zajtra sa budeme pripravovať na zápas Ligy majstrov v Turíne. Myslím, že sme v dobrej fáze.“

Thomas Müller: „Pekný gól. Bol to dobrý pocit. Dobre som loptu prijal na hrudi a potom som sa snažil manévrovať smerom ku gólu. Ak by som aj strelil škaredý gól, ktorý by bol rovnako hodnotný, bolo by to ok. Sme radi, že sme získali veľmi dôležité tri body. V utorok v Turíne musíme byť efektívnejší, pretože nemusíme mať toľko šancí.“

Arjen Robben: „Potom, ako sme prehrávali 0 : 1 a začali hrať si tím zaslúži kompliment. Myslím, že sme odohrali dobrý zápas, len sme v prvom polčase nedali góly. Išli sme ako tím a na konci boli odmenení.“

Dirk Schuster (tréner SV Darmstadt 98): „Stratili sme náskok, ale víťazstvo domácich je samozrejme úplne v poriadku. Ukázali sme veľmi dobrý výkon, ale bolo to proti Bayernu ťažké. V prvom polčase to dopadlo lepšie, ako v druhom. Som veľmi hrdý na to, ako sme tu hrali.“

Sandro Wagner (kapitán SV Darmstadt 98): „Je to škoda. Odohrali sme skvelý prvý polčas. Zápas sa lámal gólom na začiatku druhého polčasu. Potom bolo ťažké hrať proti Bayern.“