06/05/2017
15:30

FC Bayern – SV Damstadt 98

1 : 0 (1 : 0)

Na zápas 31.kola Bundesligy proti beznádejne poslednému Darmstadtu nastupujeme v základnej zostave: Starke – Rafinha, Boateng, Alaba, Bernat – Kimmich, Sanches – Costa, Müller, Ribéry – Lewandowski.

7min – po Kimmichovom rohovom kope hlavičkuje Alaba, brankár Esser loptu chytá.
16min – Rafinha vnikne do šestnástky, jeho strelu brankár hostí nohou reflexívne vyráža.
18min – 1 : 0 Ribéry prihrá Bernatovi, ten si zasekne Banggaarda a vonkajším priehlavkom ľavej nohy pošle loptu do bránky.
20min – Ribéry prohráva pred bránku na Müllera, jeho zakončenie brankár Esser chytá.
25min – Boateng dobrým obranným zákrokom nedovolí hosťujúcemu Plattemu.
26min – gólovú hlavičku Müllera vyráža brankár hostí na roh.
27min – Boatengova strela tesne minie bránku.
30min – strela Platteho tesne minie našu bránku.
36min – Costa si vymení loptu s Müllerom, jeho následná strela ale tesne minie bránku.
42min – strela Gondorfa letí vysoko nad bránku.
45min – nadstavený čas prvého polčasu bude 1.minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

48min – ďalekonosná strela Vrančiča letí vysoko nad našu bránku.
53min – Rafinha odcentruje na Lewandowského, ten pošle loptu hlavou tesne vedľa bránky.
57min – Lewandowski prihráva Kimmichovi, tomu ale dobrým obranným zákrokom nedovolí zakončiť kapitán hostí Sulu, ktorý odkopáva loptu na roh.
59min – hostia striedajú Platteho za Schipplocka.
61min – Sirigu vidí žltú kartu za faul na Sanchesa.
64min – po rohovom kope hostí vyráža Tom Starke gólovú hlavičku Banggaarda.
65min – Schipplock dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
66min – Obe mužstvá striedajú. Hostia Vrančiča za Sama a naši Kimmicha za Alonsa.
69min – Alonsov priamy kop pošle Lewandowski hlavou na bránku, brankár hostí ale reflexívnym zákrokom loptu vyráža na roh.
76min – Müller posiela prihrávku pred bránku na Ribéryho, tomu ale v páde chýbajú centimetre, aby loptu usmernil do bránky.
80min – posledné striedanie hostí. Kamavuaka strieda Rosenthal.
84min – Siriguho gólovú strelu Starke krásnym zákrokom vyráža na roh.
85min – Bernat fauluje Schipplocka a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Rafinha vidí za protesty zltú kartu. K lopte na penaltu sa postaví Altintop, Tom Starke ale jeho úmysel vystihne a loptu vyrazí.
89min – Müllerov center pošle Ribéry z prvej do tyče bránky hostí.
90min – Tom Starke vyráža aj poslednú strelu zápasu, pretože hneď po nej hlavný rozhodca Winkmann odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Dnes dostali na viac minút príležitosť hráči, ktorí toľko nehrali v poslednej dobe. V prvej polovici sme hrali dobre. Druhá polovica ale bola oveľa ťažšia, ale snažili sme sa kontrolovať situáciu. Teraz máme pred sebou posledné dva zápasy a ja dúfam, že budeme hrať lepšie.“

Tom Starke: „Som spokojný s každým zápasom, ktorý odchytám. Užívam si každú minútu. Je vždy zvláštne hrať v Allianz Arene.“

Torsten Frings: „Vedeli sme, že je to otázka času, že ak nezabodujeme zostúpime. Chceli sme v posledných týždňoch prudukovať futbal, po ktorom by sme ihrisko opustili so zdvihnutými hlavami a dnes sa nám to podarilo. Klobúk dolu, ako sme sa dnes prezentovali. Uvedomili sme si, že ak budeme hrať odvážne vpred, môžeme si vytvoriť nejaké šance. Konečne sa nám to dnes trochu podarili, ale Tom Starke mal dnes svoj deň.“