19:00
Education City Stadium Rayyan / Katar

FC Bayern – UANL Tigres

1 : 0 (0 : 0)

Na finálový zápas FIFA MS klubov nastupujeme v Katare proti mexickému UANL Tigres v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Hernández, Davies – Kimmich, Alaba – Sané, Gnabry, Coman – Lewandowski.

1min – Gignacova hlavička končí vedľa našej bránky.
5min – Comanovu slabú strelu chytá brankár Guzmán.
18min – Kimmichova strela spoza šestnástky končí v bránke súpera, uhýbanie strele v ofsajde postaveného Lewandowského je VAR-om posúdené ako bránenie brankárovi vo výhľade a tak gól neplatí.
23min – strelu Daviesa chytá brankár súpera.
25min – Comanovu ďalekonosnú strelu vyráža brankár Guzmán.
32min – strelu Guida Pizarra z hranice šestnástky Neuer chytá.
34min – Saného strela trafí spojnicu bránky súpera.
42min – Dueñas vidí za zdržiavanie pri vhadzovaní žltú kartu.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

51min – Gnabryho strela tesne minie bránku.
59min – 1 : 0 Kimmich odcentruje do šestnástky, kde Lewandowski vyhrá súboj s brankárom Guzmánom, po ktorom sa lopta dostáva ku Pavardovi, ktorý pohodlne pošle loptu do odkrytej bránky. Pomocou systému VAR sa ešte preverí ofsajdové postavenie Lewandowského v momente prihrávky. Systém VAR však iba potvrdí platnosť gólu.
64min – striedame Gnabryho za Tolissa.
69min -Rodríguez vidí žltú kartu za faul na Comana.
70min – po priamom kope zakončuje Tolisso hlavou tesne vedľa bránky.
73min – Alabova strela končí nad bránkou. Následne trojnásobne striedame. Saného za Musialu, Lewandowského za Choupo-Motinga a Comana za Costu.
80min – Tigres striedajú Rodrígueza za Quiñonesa.
81min – ďalekonosnú Tolissovu strelu brankár Guzmán vyráža a následne loptu prikryje.
84min – Salcedo pošle hlavou malú domov do úplne iného miesta, kde sa nachádza brankár Guzmán. Lopta putuje do opustenej bránky, pred bránkovou čiarou ju ale dostihne brankár a loptu chytá.
85min – Choupo-Moting po peknom sóle vnikne do šestnástky, namiesto strely si zasekne stopéra a pošle spätnú prihrávku na Costu. Ten ale v 100% šanci zoči-voči brankárovi pošle strelu iba do miesta, kde je pripravený brankár Guzmán, ktorý loptu vyráža.
90min – Costa prihráva Choupo-Motingovi, ktorý ale strelou minie bránku. Carioca vidí žltú kartu za faul na Tolissa. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – uruguajský hlavný rozhodca Ostojich odpíska koniec stretnutia, pečatí naše víťazstvo vo finále Majstrovstiev sveta klubov a zároveň zisk 6 pohára v sezóne 2019/2020.

Hansi Flick: „Gratulujem môjmu tímu, dosiahli niečo historické. Je to určite najlepšia sezóna, ktorú odohrali za úspešný FC Bayern. Víťazstvo nebolo nijako ohrozené. Dominovali sme a zaslúžene sme finále vyhrali. To, čo tím dosiahol, je vynikajúce. Mentalita na ihrisku bola skvelá. Je to obrovský úspech tímu a vynikajúci tímový výkon.“

Robert Lewandowski: „Chceli sme len vyhrať. Teraz tu máme balíček šiestich titulov. Je to veľký príbeh nielen pre Bayern Mníchov, ale aj pre celý futbal. To, ako sme to vyhrali, bude trvať dlho, dlho.“

Joshua Kimmich: „Tvrdo sme bojovali o titul. Dostali sme vec pre všetkých, ktorí tam dnes nemohli byť. Bola to ťažká práca. Ale myslím si, že to bolo zaslúžené a z ihriska sme odchádzali ako zaslúžený víťaz.“

Ricardo Ferretti (tréner UANL Tigres): „Predviedli sme dobrý výkon. Porážka samozrejme bolí, ale musíme uznať, že Bayern bol dnes lepším tímom. Chýbalo nám niečo, čo sme mali v posledných niekoľkých zápasoch, najmä v držaní lopty. Bayern má vynikajúci pressing. Dobre sme ale bránili. Ale keď sa otvorila malá medzera, okamžite do nej Bayern vošiel. V rozohrávke sme mali príliš veľa zlých prihrávok, takže sme mali príliš málo šancí na skórovanie. Preto sme dnes prehrali.“

Carlos Salcedo (UANL Tigres): „Bohužiaľ, taký je futbal. Z ihriska ale odchádzame so vztýčenými hlavami. Som vyčerpaný, bol to ťažký súper. Bojovali sme. Dúfam, že takýto zápas raz ešte budeme mať možnosť hrať.“

André-Pierre Gignac (UANL Tigres): „Vedeli sme, že hráme proti skutočne kvalitnému tímu. Hrali sme srdcom a s veľkým nasadením. Dali sme česť Mexiku. Rád by som sa vrátil znova a zahral si ešte finále.“