12/05/2018
15:30

FC Bayern – VfB Stuttgart

1 : 4 (1 : 2)

Na posledný zápas bundesligovej sezóny 2017/2018 proti Stuttgartu nastupujeme v Allianz Aréne v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Rafinha – Thiago – Müller, James, Tolisso, Ribéry – Lewandowski.

3min – Lewandowského strela minie bránku.
5min – 0 : 1 Donis získa loptu v strede poľa, potiahne rýchlu akciu, prihráva pred bránku a Ginczek pošle loptu do prázdnej bránky.
10min – Ribéry padá v šestnástke po súboji s Baumgartlom, penalta sa ale nepíska.
21min – 1 : 1 Lewandowski sa prebije do šestnástky, pri otočke padá po kontakte s domácim brankárom, lopta sa dostáva k Tolissovi a ten už bez problémov loptu do prázdnej bránky.
33min – Ribéry odcentruje do šestnástky a Lewandowského zakončenie hlavou vyráža reflexívne na bránkovej čiare Zieler.
36min – Tolisso tiesnený Baumgartlom stihne z vnútra šestnástky zakončiť, jeho gólovú strelu nohou vyráža brankár Zieler.
42min – 1 : 2 po zlej rozohrávke Thiaga sa k lopte dostane Donis, prešprintuje celé ihrisko a obstrelí Svena Ulreicha.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Tolissa za Martíneza.
47min – Müller hlavou priťukne loptu Martinezovi, ten ale loptu zle trafí a tak slabú strelu vyráža brankár hostí pohodlne na roh.
52min – 1 : 3 Insua odcentruje a Akolo pošle loptu hlavou od zeme pod brvno našej bránky.
53min – po centri Ribéryho, chytá brankár hostí na bránkovej čiare hlavičku Lewandowského.
55min – 1 : 4 po centri do šestnástky zakončuje hlavou Thommy, Ulreich loptu vyráža iba ku Ginczekovi, ktorý nikým nebránený pošle loptu do našej bránky.
62min – Lewandowského strela spoza šestnástky letí vysoko nad bránku hostí.
68min – striedame Müllera za Wagnera. Kapitánsku pásku si berie Franck Ribéry.
70min – obe mužstvá striedajú. Najprv hostia strelca dvoch gólov Ginczeka za Kaminského a potom naši Ribéryho za Rudyho.
75min – Thiago vystihne rozohrávku hostí a spolu s Lewandowskim postupujú sami na brankára hostí. Thiago ale namiesto prihrávky na Lewandowského nepochopiteľne volí strelu na bránku, ktorú brankára Zieler vytesní vedľa bránky.
77min – hostia striedajú Akola za Larsena.
82min – Lewandowského strela trafí iba bočnú sieť.
86min – Hummels vidí žltú kartu za faul na Donisa.
88min – hostia striedajú Donisa za Zimmermanna.
90min – hlavný rozhodca Stegemann odpíska koniec stretnutia aj bundesligovej sezóny 2017/2018.

Jupp Heynckes: „Blahoželám VfB! Hrali výborne a predovšetkým bojovali a nakoniec aj vyhrali. VfB boli veľmi dobre organizovaní a mali dobrú obranu. Pri skóre 1 : 1 sme mali tri veľké šance, ktoré sme nevyužili. Ak hráte proti takej silnej obrane, musíte sa ujať vedenia tak, aby súper musel zmeniť svoju taktiku. Existujú také dni. Teraz je čas vyčistiť hlavy, zabudnúť na prehru a pripraviť sa optimálne na finále pohára. V Berlíne uvidíte iný tím Bayernu ako dnes.“

Thomas Müller: „Na ihrisku sme neukázali mentalitu, ktorá nás priviedla k tomuto titulu. To je škoda.“

Sven Ulreich: „Je to pekný pocit, že sme získali titul. Pracovali sme tvrdo a som rád, že som mohol pomôcť. Dnes to ale bola nepríjemná porážka. Chceli sme odohrať dobrý zápas a to aj pre trénera. Musíme to teraz dobre analyzovať a urobiť niečo iné v budúcom týždni vo finále pohára.“

Niklas Süle: „Dnes je pekný deň, aj keď sme všetci hrali na hovno a to aj ja. Prvý titul je niečo zvláštne. Dnes sme mali aj dobré štádium hry a 20 minút pred prestávkou sme mali šance na gól, ten sme ale nestrelili. Celkovo to bol komický zápas.“

Tayfun Korkut (tréner VfB Stuttgart): „Musím zablahoželať Bayernu. Za sezónu a za titul. Dnes sme videli veľmi dobrý organizovaný tím VfB. To čo sme do toho investovali bolo veľmi efektívne a tu je výsledok.“

Holger Badstuber (VfB Stuttgart): „To je neuveriteľné. Urobili sme skvelú prácu. Bol to vrcholný výkon tímu. Je to veľmi, veľmi pekné. „