20/03/2021
15:30

FC Bayern – VfB Stuttgart

4 : 0 (4 : 0)

Na zápas 26.kola Bundesligy nastupujeme v Allianz Aréne proti VfB Stuttgart v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Süle, Davies – Alaba, Goretzka – Sané, Müller, Gnabry – Lewandowski

2min – Castrova strela minie našu bránku.
8min – Müller prihráva Goretzkovi, ktorého krížna strela minie bránku.
10min – Ahamada z hranice šestnástky pošle loptu vedľa našej bránky.
11min – Davies vidí žltú kartu za faul na Enda. Hlavný rozhodca ale po kontrole faulu VAR-om ukáže Daviesovi kartu červenú.
14min – Süle neubráni Kalajdžiča a ten hlavou zakončí, Neuer ale loptu na bránkovej čiare chytá.
17min – 1 : 0 Gnabry prihráva Lewandowskému, ktorý aj keď tiesnený obrancom hostí, tečuje loptu do bránky.
22min – 2 : 0 Müller prihráva Sanému a ten Gnabrymu, ktorý strelou prestrelí brankára Kobela.
23min – 3 : 0 Müller odcentruje a Lewandowski hlavou prekonáva brankára hostí.
34min – hostia striedajú zraneného Wamangituku za Klimowicza.
38min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Kalajdžiča.
39min – 4 : 0 Sané prihráva Müllerovi, prihrávku ale zblokuje Anton. Toho ale následne Lewandowski oberie o loptu a strelou prekonáva brankára Kobela a skompletuje hetrik.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku dvojnásobne striedajú. Ahamadu za Forstera a Sosu za Gonzáleza.
52min – Süleho ďalekonosná strela končí nad bránkou.
53min – Neuer reflexívne vyráža Kalajdžičovu gólovú hlavičku.
60min – striedame Gnabryho za Comana.
61min – Castro vidí žltú kartu za faul na Müllera.
62min – Saného strelu chytá brankár hostí.
63min – Lewandowského strela z hranice malého vápna končí nad bránkou hostí.
70min – striedame Lewandowského za Choupo-Motinga.
72min – Müller prihráva Sanému, jeho strela z hranice šestnástky ale končí tesne nad bránkou.
76min – hostia dvojnásobne striedajú. Kapitán hostí Castro odovzdá kapitánsku pásku Kempfovi a je vystriedaný Didavim. Ihrisko opúšťa aj Endo, ktorého strieda Karazor.
79min – Goretzka prihráva Choupo-Motingovi, ktorého strela končí vedľa bránky.
82min – Coman prihráva Goretzkovi, ktorého strela končí tesne vedľa bránky.
83min – dvojnásobne striedame. Saného za Musialu a Müllera za Martíneza.
86min – Kempf vidí žltú kartu za faul na Comana.
90min – hlavný rozhodca Schlager bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Musím dať svojmu tímu obrovskú poklonu. Po vylúčení, ktoré bolo oprávnené, výborne pracovali v defenzíve, veľmi úzko vytvorili tímové priestory a v prvom polčase si počínali veľmi dobre v držaní lopty. Spôsob, akým sme si vytvorili šance, bol jednoducho vynikajúci. Museli sme dnes zmeniť obranu, ale boli sme veľmi kompaktní. Neinkasovali sme a získali tri body. To bol náš cieľ a týmto je to pre nás úspešný hrací deň.“

Robert Lewandowski: „Keď ste na ihrisku, musíte sa vždy snažiť dať tímu všetko. Dnes sme urobili to, čo sme si naplánovali. Po červenej karte sme hrali naozaj dobre. Tá nás zobudila. Predtým sme nehrali tak ideálne. Potom bola pre nás výzva vytvárať si šance a dávať góly. Chceli sme po prvom góle pokračovať v hre dopredu a pokúsiť sa pridať ďalší, čo sa aj podarilo.“

Serge Gnabry: „Samozrejme spočiatku to bol zvláštny pocit. Najmä keď musíte hrať tak dlho desiati. Ale po góle to už išlo ako po masle. Myslím si, že nálada v zápase dnes a po zápase nás bude sprevádzať v nasledujúcich týždňoch. Teraz máme reprezentačnú prestávku. ale potom sa už tešíme na zápas proti Lipsku. Dnešný zápas nám dáva veľkú sebadôveru.“

Pellegrino Materazzo (tréner VfB Stuttgart): „Do zápasu sme sa dostali dobre, dá sa dokonca povedať, že sme boli dominantní. Hrali sme dobre a mali sme sa ujať vedenia krátko po tom, čo domáci dostali červenú kartu a Sasa Kalajdžič nepremenil svoju šancu. Potom sa niečo stalo psychicky. Buď sme mali tlak na víťazstvo, alebo sme si mysleli, že teraz máme menší tlak. V prvej polovici sme zaplatili za ťažkosti a dúfam, že nabudúce to môžeme napraviť.“

Sven Mislintat (športový riaditeľ VfB Stuttgart): „Neboli sme konkurencie schopný proti Bayernu, pretože Müller a Lewandowski hrali s brutálnou presnosťou a kvalitou. Thomas takmer vyrovnal deficit o jedného muža. Dnes sme zaplatili za ťažkosti. Bayern skóroval pri každej šanci v prvom polčase.“

Gregor Kobel (VfB Stuttgart): „Po červenej karte chcete hrať vyššie. Ale situácie sa nedarili. Všetci boli neistí a koordinácia už nefungovala. Bayern má jednoducho obrovskú kvalitu a ak im nie ste nablízku, potom môžu zvíťaziť. Pomerne rýchlo sa udialo, že sme dostali tri góly. Nastala teda neistota.“